Forum Klimatyzacja
Astara II nie wlacza sie kompresor - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja samochodowa (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Astara II nie wlacza sie kompresor (/showthread.php?tid=1808)



Astara II nie wlacza sie kompresor - Tomasz0703 - 2008-10-30

Witam wszystkich
Mam problem z astra II 16.16V 1998 rok klima manualna a mianowicie po włączeniu
klimy zapala się kontrolka ale cewka kompresora nie dostaje napięcia.Sprawdzony został stan czynnika jest 700 gr sprawdziłem trzy bezpieczniki w kabinie oraz te w komorze silnika.Serwis po podpięciu Techa 2 stwierdził "do weryfikacji układ włączający zespół klimatyzacji ). Gdzie mogę szukać usterki czy jest i gdzie jakiś przekażnik podający napięcie na cewkę kompresora. Bardzo dziękuję za jakieś sugestie


Astara II nie wlacza sie kompresor - Tomasz0703 - 2008-10-30

A czy jest ten przekażnik który włącza klime ? jak jest to gdzie ?


Astara II nie wlacza sie kompresor - Tomasz0703 - 2008-10-30

Tam jest tylko od pompy paliwa w tym pudelku.Bo tak myślę o wypalonych stykach w
przekażniku ale ty lepiej się na tym znasz


Astara II nie wlacza sie kompresor - Tomasz0703 - 2008-10-31

Witam cewka jest dobra bo odpalałem na krótko.Dzisiaj rozbierałem te dwie
wtyczki od modułu sterowania wypryskałem wd40 przemierzyłem kabel(+) idacy od modułu do cewki jest ok.Według mnie po załączeniu przycisku klimy powinien sie pojawić jakiś sygnał na jednym z przewodów wchodzących do sterownika a na żadnym nie było zmian napięcia jak włączałem albo wyłaczałem (sprawdzałem tylko w jednym wtyku tym co idzie w kierunku kabiny bo z tego drugiego wtyku kable idą do masy do wiatrakow do czujnika
ciśnienia no i cewki ) chyba że jestem w błędzie .Proszę o jakieś sugestie.


Astara II nie wlacza sie kompresor - radekklimat - 2008-10-31

w astrach czesto padaja przetworniki cisnienia
znajduje sie na filtrze z prawej strony skraplacza


Astara II nie wlacza sie kompresor - Tomasz0703 - 2008-10-31

No ale myślę że Tech 2 by pokazał uszkodzenie tego przetwornika ?? Czy tobie chodzi o ten czujnik ciśnienia trzy pinowy kolo chłodnicy ? A czy może to być uszkodzenie czujnika temperatury cieczy chłodzącej (tego co na komputer daje sygnał )


Astara II nie wlacza sie kompresor - Tomasz0703 - 2008-11-01

Jeszcze mi się jakimś softem zczytać parametry oto screny
[Obrazek: vxmczl.jpg]
[Obrazek: 24y09r6.jpg]


Astara II nie wlacza sie kompresor - Tomasz0703 - 2008-11-02

A poza bajzlem jak ci się odczyty widza.Oglądałem schematy z autodaty i po drodze od załącznika do modułu klimatyzacji jest jakiś czujnik oblodzenia (czy on działa na zasadzie termistora czy zwiera albo rozwiera w zależności od temperatury ?) a póżniej ECM.Co może być przyczyną że ECM dalej nie podaje sygnału na moduł klimy(wiem że napewno jak by czujnik temperatury pokazywał wartość np. -3 stopnie no to klima nie ruszy ) Piszę to teoretycznie bo jutro będę sprawdzał.MG_1 podoba mi się twoje wytłumaczenie odnośnie wody pod dywanikami w kabinie pozdrawiam.


Astara II nie wlacza sie kompresor - Tomasz0703 - 2008-11-02

Witam znalazłem przyczynę evaporator temperature switch czujnik oblodzenia ,czy wie ktoś gdzie to można kupić i czy jest jakaś inna potoczna nazwa tego urządzenia bo jak wpisze na allegro czujnik oblodzenia to brak danych.Czy ta sonda tego czujnika oblodzenia to jest zwykły bimetal czy coś innego i jaki jest zakres temperatur załączających i wyłączających stycznik w tym czujniku oblodzenia?