Forum Klimatyzacja
odgłosy - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja samochodowa (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: odgłosy (/showthread.php?tid=1822)



odgłosy - 119911 - 2008-11-07

wiłam mam taki problem niewiem czy dotyczy klimatyzacji po dodaniu leko gazu słychać jest szelest nieraz na niskich obrotach też są odgłosy w okolicy deski rozdzielczej obojętnie czy klima jest włączona czy nie a klimatyzacja działa


odgłosy - Absolut - 2008-11-11

z opisu wynika że to może być wszystko. jak byś mógł coś bardziej sprecyzować.


odgłosy - bodzio - 2008-11-11

Jeżeli z pod deski i obojętnie czy klima chodzi czy nie to raczej nie klima.
A może wentylatorek czujnika w klimatroniku chałasuje?


odgłosy - 119911 - 2008-11-11

pozdrawiam jest to szelest raczej w górnej części deski rozdzielczej jakby liście przebiegały lub przepływ wody na razie samochód jest odstawiony ale więcej będę wiedział jak go dostanę wtedy bardziej mu sie przyjże odgłosy te raz są a raz zanikają ale występują za każdym razem jestem ciekawy pozdrawiam


odgłosy - awax - 2008-11-11

119911 napisał(a):pozdrawiam jest to szelest raczej w górnej części deski rozdzielczej jakby liście przebiegały lub przepływ wody na razie samochód jest odstawiony ale więcej będę wiedział jak go dostanę wtedy bardziej mu sie przyjże odgłosy te raz są a raz zanikają ale występują za każdym razem jestem ciekawy pozdrawiam
Szelest liści szum strumyka,ja bym tak zostawił:Smile)


odgłosy - Absolut - 2008-11-11

to pewnie jeszcze i jakieś grzybki są w kanałach wentylacyjnych


odgłosy - elektromechanik - 2008-11-11

mg_1 napisał(a):Morza szum, ptaków śpiew ... Smile
A w nawiewach rośnie krzew


odgłosy - mn27 - 2008-11-15

może przez filter pyłkowy coś wlecialo do wentylatora nawiewu i zaczepia o łopatki i słychać szelest, wyłącz całkiem nawiew i wtedy sprawdz


odgłosy - 119911 - 2008-11-16

tak też pomyślałem od razu i chciałem od tego zacząć jest to samochód mojego dobrego kolegi pasat na pompo-wtryskiwaczach zakupiony niedawno i miał pecha krótko po zakupie zerwał mu sie pasek rozrządu i stoi w warsztacie u mechanika stąd moje było pytanie już z wyprzedzeniem serdeczne dzięki pozdrawiam


odgłosy - RobertS - 2008-11-17

krótko po zakupie pękł pasek - rozumiem, że stało się to po przejechaniu max kilkudziesięciu km? Bo pasek wymienia się zaraz po zakupie.
A co do tematu - pracująca klima zawsze sobie szemrzy (podobnie jak lodówka) - czynnik chłodniczy odparowuje w parowniku, bulgocze i szeleści, dzieje się tak również przez jakieś 30 sekund po zatrzymaniu sprężarki. Może to ten dźwięk cię niepokoi?


odgłosy - mn27 - 2008-11-19

fajny samochód tez mam paska tyle ze 98r. czy cos sie więcej spieprzyło po zerwaniu paska rozrzadu?
Zgadzam sie:
ten szelest syczenie głównie słychac przez kilka chwil po wyłączeniu klimy lub silnika to normalny objaw klimatyzacji czy urzadzenia chłodniczego wyrównują sie cisnienia wysokie i niskie