Forum Klimatyzacja
ZAPRASZAM DO 'DZIAŁANIA' - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Hyde Park (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: ZAPRASZAM DO 'DZIAŁANIA' (/showthread.php?tid=1889)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


ZAPRASZAM DO 'DZIAŁANIA' - awax - 2008-11-30

Zapraszam do udziału w utworzeniu nowej ogólnopolskiej organizacji branżowej tj.
Krajowego Centrum Innowacji Chłodnictwa I Klimatyzacji.Będzie to jednostka badawczo- oświatowa zrzeszająca głównie osoby z firm serwisowych (zarówno właścicieli jak i pracowników tychże firm),oraz wszystkich zainteresowanych poprawą sytuacji w branży związanej z chłodnictwem , klimatyzacja i pompami ciepła.
Ze zrozumiałych względów prosze o kontakt na priv. osoby zainteresowane.
Pozdrawiam


ZAPRASZAM DO 'DZIAŁANIA' - byniom - 2008-11-30

Mnie też ten pomysł zaczyna się podobać.


ZAPRASZAM DO 'DZIAŁANIA' - awax - 2008-11-30

To ma być Stowarzyszenie dla małych i średnich firm instalacyjno-serwisowych,chociaz usiłuję włączyc w to jeden z ośrodków akademickich.
Ze względu na przepisy prawa chciałbym zarejestrować je w bieżącym roku w Sądzie.
Jeszcze jedno ja może jestem inicjatorem,ale organizacja ma być nasza i liczę na włączenie sie do pracy .


ZAPRASZAM DO 'DZIAŁANIA' - radekklimat - 2008-12-01

awax ile mozna na tym zarobic? SmileSmileSmileSmileSmileSmile


ZAPRASZAM DO 'DZIAŁANIA' - awax - 2008-12-01

radekklimat napisał(a):awax ile mozna na tym zarobic? SmileSmileSmileSmileSmileSmile
Przecież możesz to robic.
Na poważnie to korzyści dla Wszystkich małych i średnich serwisów moga byc naprawdę wymierne.
Przygotowuję bardziej szczegółowy opis czym ma zajmować sie ta organizacja i postaram się zamieścic to na forum,jeżeli uzyskam zgodę Administratora.
Pozdrawiam


ZAPRASZAM DO 'DZIAŁANIA' - climatech - 2008-12-01

Niezły pomysł zwłaszcza, że chcesz wciągnąć w to jakiś ośrodek akademicki. Dzięki temu można wyciągnąć niezłe granty z UE na działanie.
Czekam na dokładny opis jak i co.


ZAPRASZAM DO 'DZIAŁANIA' - AS - 2008-12-01

Uważam, że Admin nie będzie robić problemu z przedstawienia programu. Uważam, ale może to być tylko moje odczucie, że tworzenie czegoś przez portal to nobilitacja. Jestem jak najbardziej za, służę pomocą.


ZAPRASZAM DO 'DZIAŁANIA' - awax - 2008-12-01

AS napisał(a):Uważam, że Admin nie będzie robić problemu z przedstawienia programu. Uważam, ale może to być tylko moje odczucie, że tworzenie czegoś przez portal to nobilitacja. Jestem jak najbardziej za, służę pomocą.
Ja również mam taka nadzieję,dopóki jednak nie uzyskam oficjalnej zgody nie będę wykorzystywał tego Forum do szczegółowego promowania tworzonej organizacji.
Dążę m.in. do wprowadzenia pewnych zasad etycznych w branży i nie zamierzam ich przekraczać wykorzystywaniem bez zgody czyjegoś dorobku.


ZAPRASZAM DO 'DZIAŁANIA' - awax - 2008-12-02

Uzyskałem zgodę na kontynuowanie tematu na tym forum.
Mogę wobec tego poprosić Wszystkich chętnych do członkowstwa w Krajowym Centrum Innowacji Chłodnictwa I Klimatyzacji o podanie adresów e mail ,na które do końca tygodnia prześlę projekt Statutu oraz struktury organizacyjnej z prośbą o uwagi.Kolejny raz podkreślam,że w założeniu ma to być organizacja zarówno właścicieli firm serwisowych i instalacyjnych jak również osób zatrudnionych w tych firmach .
Proszę o przesyłanie na adres : centrum.klima@poczta.fm
Jest to adres założony dla Centrum,natomiast zgłoszenia do niczego nie zobowiaązują.


ZAPRASZAM DO 'DZIAŁANIA' - awax - 2008-12-02

mg_1 napisał(a):nie żebym się czepiał, ale adres mi się nie podoba Smile
Nie chciałem używać swojego,a ten po zmianie centrum na swoją każdy przyszły członek może założyć do kontaktów.
Zresztą proszę czekam na propozycję


ZAPRASZAM DO 'DZIAŁANIA' - awax - 2008-12-02

Miło mi poinformować,że pierwsze dwie godziny to 6 wstępnie zainteresowanych + moja skromna osoba to 7,a siódemka dla wielu jest szczęśliwa.
Czyli mogę spokojnie pójść spać .


ZAPRASZAM DO 'DZIAŁANIA' - awax - 2008-12-03

Witam
Oczywiście potwierdzam,że do końca tygodnia Wszystkim ,którzy są zainteresowani i prześlą wstępny akces na centrum.klima@poczta.fm wyślę propozycję Statutu oraz struktury organizacyjnej.Proszę o cierpliwość jestem w trakcie pisania tych dokumentów.
Z uwagi,że nie Wszystkich znam po nicku proszę o podanie nazwy firmy ,z którą jest zainteresowany związany.Nie jest to niezbędne,jednak warunkiem członkowstwa jest powiązanie z branżą .
Pozdrawiam


ZAPRASZAM DO 'DZIAŁANIA' - boryspol - 2008-12-03

awax napisał(a):...proszę o podanie nazwy firmy ,z którą jest zainteresowany związany.Nie jest to niezbędne,jednak warunkiem członkowstwa jest powiązanie z branżą .
Pozdrawiam
Nie kumam ?


ZAPRASZAM DO 'DZIAŁANIA' - awax - 2008-12-03

boryspol napisał(a):
awax napisał(a):...proszę o podanie nazwy firmy ,z którą jest zainteresowany związany.Nie jest to niezbędne,jednak warunkiem członkowstwa jest powiązanie z branżą .
Pozdrawiam
Nie kumam ?
Nie chciałbym wysyłać anonimom niezwiązanym z branżą


ZAPRASZAM DO 'DZIAŁANIA' - boryspol - 2008-12-03

No to jak udokumentować ?
Nie podając nazwy firmy , nie przesyłając umowy o pracę itd...
Trzeba przedstawiać dyplomy , swiadectwa szkolne , Świadectwa Kwalifikacji ? Smile

edit
A prowadzący działalność to napewno " Zezwolenie" Smile


ZAPRASZAM DO 'DZIAŁANIA' - awax - 2008-12-03

boryspol napisał(a):No to jak udokumentować ?
Nie podając nazwy firmy , nie przesyłając umowy o pracę itd...
Trzeba przedstawiać dyplomy , swiadectwa szkolne , Świadectwa Kwalifikacji ? Smile

edit
A prowadzący działalność to napewno " Zezwolenie" Smile
Nie żartuj,to nie Policja
Jeżeli to nie tajemnica to napisz co robisz ale to nie jest obowiązek
Na deklaracjach członkowskich na pewno tak


ZAPRASZAM DO 'DZIAŁANIA' - climatech - 2008-12-04

Skoro już teraz wychodzą takie kwiatki , to może warto zaznaczyć w statucie , że zarząd ma prawo do sprawdzenia poprawności wypełnienia deklaracji członkowskiej - mam tu na myśli związanie z branżą. Skoro ma to być "elitarna" grupa i prowadzić poważne działania to powinni znaleźć się tam poważni ludzie.
Pozdrawiam


ZAPRASZAM DO 'DZIAŁANIA' - awax - 2008-12-04

climatech napisał(a):Skoro już teraz wychodzą takie kwiatki , to może warto zaznaczyć w statucie , że zarząd ma prawo do sprawdzenia poprawności wypełnienia deklaracji członkowskiej - mam tu na myśli związanie z branżą. Skoro ma to być "elitarna" grupa i prowadzić poważne działania to powinni znaleźć się tam poważni ludzie.
Pozdrawiam
Poza grupa założycieli jest tam warunek dwóch poręczycieli,a Zarząd ma zawsze prawo weryfikować czy są spełnione warunki uczestnictwa.
Po prostu na tym etapie nie wymagam szczegółowych danych gdyz byłoby to na bakier z ochrona danych osobowych.
To wstępne akcesy i liczę na to,że każdy się przedstawi.
Poza tym jeszcze nie konsultowałem Statutu z prawnikiem,jestem umówiony w niedziele.
Pozdrawiam i zapraszam kolejne osoby.
:NIEOBECNI NIE MAJĄ RACJI"


ZAPRASZAM DO 'DZIAŁANIA' - awax - 2008-12-04

Powolutku ale jest nas 10 ka,czekam na kolejne zgłoszenia i uwagi do statutu.

Tak całkiem na marginesie,z ciekawości próbowałem dzisiaj się dowiedzieć jak chronią swą elitarność inne grupy zawodowe.Sprawdżcie jak łatwo zostać np. kominiarzem,czy też konserwatorem urządzeń dzwigowych?

Pozdrawiam


ZAPRASZAM DO 'DZIAŁANIA' - awax - 2008-12-04

Po prostu jeżeli chcemy aby nas szanowano to szanujmy siebie i swoją wiedzę.Z całym szacunkiem dla kominiarzy,ale nie jest ona chyba mniejsza.


ZAPRASZAM DO 'DZIAŁANIA' - awax - 2008-12-06

Witam Wszystkich.
Jako,że mamy weekend to chciałbym poinformować o aktualnym stanie przygotowań do rejestracji KRAJOWEGO CENTRUM INNOWACJI I KLIMATYZACJI.
Licząc mnie i parę osób ,od których otrzymałem akces w bezpośrednich rozmowach jest już nas wystarczająco aby utworzyć Stowarzyszenie.
Finalną wersję Statutu i pozostałych dokumentów będę miał w poniedziałek,jak również wskazówki co do sprawnego technicznego złożenia dokumentów w sądzie rejestrowym.
Prywatnie jednak nie ukrywam,że liczyłem na większą aktywność Kolegów po fachu i chęć do współtworzenia organizacji,która ma bronić naszych interesów.Ewentualne póżniejsze uwagi,że ktoś nie ma na nic wpływu będą w związku z tym całkowicie nie na miejscu.Z członków założycieli wybierzemy Władzę na najbliższą kadencję i właśnie znalezienie się w tej grupie założycielskiej jest warunkiem posiadania wpływu na to kto nas będzie reprezentował.
W obecnej sytuacji będę wnioskował aby jedną z pierwszych uchwał było wprowadzenie wysokiej opłaty wpisowej dla przyszłych kandydatów jednocześnie zwalniając z niej założycieli oraz ustalenie niskiej składki członkowskiej.

Zgłaszają się do mnie z pytaniami przedstawiciele Importerów i producentów odnośnie możliwości współpracy typu umowy serwisowe,dystrybucyjne itp.Jest to dowód na to,że działając wspólnie możemy wiele osiągnąć.Sprzedawcy sami sobie tego nie zainstalują i nie naprawią w razie potrzeby.

Jeszcze jedno chciałbym uzmysłowić Wszystkim,że pierwszy rok działalności Centrum będzie trudny.Po pierwsze sąd ma na rejestrację do trzech miesięcy,a po drugie ewentualne środki możliwe do pozyskania w przyszłym roku zostaną rozdzielone do końca tego.Dlatego decydując się na współtworzenie Stowarzyszenia każdy musi liczyć się z tym,że będzie musiał poświęcić troszeczkę czasu dla centrum.

Czekam na dalsze zgłoszenia oraz wszelkie uwagi.
centrum.klima@poczta.fm

Pozdrawiam

Władysław Urbański


ZAPRASZAM DO 'DZIAŁANIA' - senior - 2008-12-07

Panowie, wszędzie Nas pełno, a tu lipa :-( . Sami nic nie zrobimy, pomóżmy sobie wzajemnie się wspierając tworząc centrum


ZAPRASZAM DO 'DZIAŁANIA' - awax - 2008-12-07

senior napisał(a):Panowie, wszędzie Nas pełno, a tu lipa :-( . Sami nic nie zrobimy, pomóżmy sobie wzajemnie się wspierając tworząc centrum
Witam
Oczywiście Centrum powstanie ,nie ukrywam jednak iż jego siła będzie zależała od tego ilu nas będzie w organizacji.
Liczę na to,że będzie nas wystarczająco dużo aby zabrać głos w toczących się obecnie pracach nad nowym prawem.Może naprawdę warto przeczytać dokładnie te projekty i uwierzyć,że możemy mieć wpływ na to aby niektóre kwiatki stamtąd wycofano.Nie może być tak aby przepisy,które bezpośrednio będą nas dotyczyły były napisane całkowicie bez naszego udziału.


ZAPRASZAM DO 'DZIAŁANIA' - byniom - 2008-12-07

awax tak czytam ten statut i nie mam się do czego przyczepić Big Grin . Zastanawia mnie jedna ale zazwyczaj najważniejsza rzecz , z czego ta organizacja będzie pozyskiwała fundusze na egzystencję ? Jeżeli liczba członków będzie niewielka ale tak że to ma ryszyć to jakie będą musiały być składki żeby mogło istnieć.


ZAPRASZAM DO 'DZIAŁANIA' - awax - 2008-12-07

byniom napisał(a):awax tak czytam ten statut i nie mam się do czego przyczepić Big Grin . Zastanawia mnie jedna ale zazwyczaj najważniejsza rzecz , z czego ta organizacja będzie pozyskiwała fundusze na egzystencję ? Jeżeli liczba członków będzie niewielka ale tak że to ma ryszyć to jakie będą musiały być składki żeby mogło istnieć.
Wysokość składki określi Walne,ale jestem za tym żeby nie przekraczała ona rocznie
150 do 200 zł.
Z początku z pewnością nie będzie łatwo i zależy wiele od ilości członków.Nie o składki mi chodzi pisząc o liczebności,a o możliwości działania.Te możliwości są uzależnione od tego jak silna i liczna jest organizacja.Nikt tu chyba nie zamierza czynić nadmiernych wydatków,a stowarzyszenie normalnie opiera się na pracy społecznej(wiem,że to nielubiane słowo)
Stowarzyszenie ma również wiele możliwości zarabiania,np.szkolenia,ekspertyzy,organizacja sieci serwisowych itd.
No i oczywiście dotacje czy też środki UE,ale to raczej w póżniejszym okresie.
Na początek sa niezbędne środki na takie sprawy jak rejestracja,legitymacje,materiały biurowe strona internetowa ,ewentualnie tel.Na pewno w pierwszym roku nie będziemy zatrudniać żadnych pracowników.

Na marginesie to czekam na sugestie co do wysokości wpisowego i składek.