Forum Klimatyzacja
Problem z chłodnicą klimy - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja samochodowa (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Problem z chłodnicą klimy (/showthread.php?tid=1912)



Problem z chłodnicą klimy - zolwik _VW - 2009-03-11

Mam takie dosć nietypowe pytanie. Otóż mialem stłuczke i zaprowadziłem samochód do mechanika. Uszkodzeniu uległy obie chłodnice. Mechanik zainstalował mi te chłodnice, lecz zamontował nowa chłodnice od klimy pomiędzy chłodnicą wody a silnikiem. Spojrzałem na zdjęcia po wypadku i tam chłodnica od klimy jest pomiędzy zderzakiem a chłodnicą wody.

Drugie pytanie to czy muszą być dwa wentylatory bo teraz zainstalował mi tylko jeden?

Mam VW polo z 1999 r 1,4 silnik 8V.

Z góry dzieki za pomoc.


Problem z chłodnicą klimy - tom17 - 2009-03-11

skraplacz jest umieszczony przed chlodnicą po to aby powietrze przepływające mogło zaabsorbować jak najwięcej ciepła więc w twoim przypadku ten proces nie będzie przebiegał prawidłowo jeżeli na skraplacz będzie leciało ciepłe powietrze z chłodnicy szczególnie jeżeli temp. otoczenia będzie wysoka.
Co do wentylatora to zależy od wydajności i na pewno w takim przypadku musi byc dwu-biegowy, ale przy takim montażu jak masz nawet prawidłowo zamontowane wentylatory w wyzszych temperaturach niewiele mogą zdziałać


Problem z chłodnicą klimy - bodzio - 2009-03-12

To niezłego dzwna miałeś że tak ci to poskładał. Tom ma racje.


Problem z chłodnicą klimy - mambo - 2009-03-15

Kolego daj temu mechanikowi nobla albo zamknij mu ta stodole jak mozna takie cos zrobic? U jawnij jego dane zeby juz tam nikt nie pojechał, niech ci to poprawi i to najszybciej.