Forum Klimatyzacja
Klima manualna Golf IV TDI czy cisnienia sa prawidłowe? - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja samochodowa (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Klima manualna Golf IV TDI czy cisnienia sa prawidłowe? (/showthread.php?tid=2025)



Klima manualna Golf IV TDI czy cisnienia sa prawidłowe? - Igor1 - 2009-01-31

Od dwóch lat nie napełniałem klimy, za tzydzień jade do Włoch wiec pomyslałem ja uzupełnić i zrobić przegląd. Na kombajnie do klimy miało byc czynnika 750 było 600 wiec chyba nie jest źle- szczelnosc wyszła bdb. Tylko zastanawiaja mnie cisnienia. Po napełnieniu test.Temperatura na zewnątzr 10st. w wewnatrz 4st Cisnienie HP 3,7 bar, LP 2,4 bar ( bieg jałowy , klima chodzi tylko zastanawia mnie to czy HP nie powinno byc wyższe. Czy przy tych temp. moze tak byc, jezeli nie to czego to wina. Dzieki za odp.


Klima manualna Golf IV TDI czy cisnienia sa prawidłowe? - Igor1 - 2009-01-31

Szczelna jest po po 2 latach ubyło tylko 200g , wiec co to znaczy ze hp jest niksie, takie samo miałem 2 lata temu jak znalazłem wydruk ale tez robione zimą - latem jakos dawała rade ale nie fenomenalnie- teraz znów przeglad i te samo cisnienie wiec co to wina kompresora?? czy czegos innego? Co poradzicie zrobić?


Klima manualna Golf IV TDI czy cisnienia sa prawidłowe? - awax - 2009-01-31

Odpal autko,włącz na dłuższy czas ogrzewanie,zrób wewnątrz saunę,następnie włącz klimę na obiegu wewnętrznym i sprawdż ciśnienia


Klima manualna Golf IV TDI czy cisnienia sa prawidłowe? - Igor1 - 2009-01-31

Wentylator chodzi na małym biegu na wysokim tylko latem w ekstremalnie wys temperaturach, moze prewencyjnie wymienic ten zawór rozprężny??? a osuszacz ma wpływ na cisnienia bo jst fabryczny z 99r a auto ma przejechane 330 tys km Latem nie było nigdy roblemu z jej działąniem tylko mzoe bardzo lodowate jak z lodówy to nie leciało


Klima manualna Golf IV TDI czy cisnienia sa prawidłowe? - Igor1 - 2009-01-31

Golf ma jeszcze mały przebieg, w audi a6 tdi na taxi zrobiłem 780 tys km i klima działąła do końca i nigdy nawet jej nie napełniałem. A osuszacz moze miec jakis wpływ ze jest taki stary?? Sprezarka sporo kosztuje, zastanawiam sie czy prewencyjnie nie wymienic osuszacza i zaworu rozpreznego moze cos pomoze- czy sobie odpuscic?


Klima manualna Golf IV TDI czy cisnienia sa prawidłowe? - radekklimat - 2009-02-01

w vw golf 4 powinno byc 800-850 gram gazu moze dlatego słabo chlodziła bo za mało gazu i cisnienia za małe


Klima manualna Golf IV TDI czy cisnienia sa prawidłowe? - radekklimat - 2009-02-01

a i jeszcze jedno- w sprezarkach vw sa zawory regulujace wydajnosc moze on uległ zapchaniu to tez cisnienia beda po obu stronach zblizone do siebie


Klima manualna Golf IV TDI czy cisnienia sa prawidłowe? - Igor1 - 2009-02-01

Dzieki bardzo za szybkie odpwoiedzi. Co jedno mnie dziwi latem w upały z kratek po ok 5 min pracy kompresora i wiatrak na 2 biegu leciało 8 st z kratek, jak było na dworze do 20st to nawet 4st. Sparwdziłem w mojej VW powinno byc 800g czynnika, a ktos mi moze powiedziec ile tez powinno byc oleju ale w gramach a nie w cm3 bo tak kombajny podaja przy napełnianiu. Zobacze i posparwdzam kompresor jak bedzie ciepło bo jak zimno to wydaje mi sie ze cisnienia moga byc mniejsze a w czasie testu i silnik i na dworze było zimno. Latem dotykałem rurek jedna była ciepłą a druga zimna, u kolega ta ciepła była taka goraca ze nie mogłem dotknac a u mnie latem była najwyzej bardzo ciepła ale nigdy bardzo gorąca- czy tak pwoinno byc w sprawnej klimie?


Klima manualna Golf IV TDI czy cisnienia sa prawidłowe? - RobertS - 2009-02-06

może się mylę, ale jeśli to sprężarka z elektronicznie sterowaną wydajnością to być może klimatronik z uwagi na niskie temperatury zmniejszył wydajność i stąd niskie hp


Klima manualna Golf IV TDI czy cisnienia sa prawidłowe? - radekklimat - 2009-02-06

w golfie czwartym jest zwykłe elektrosprzegło i zawor wewnetrzny do regulacji wydajnosci


Klima manualna Golf IV TDI czy cisnienia sa prawidłowe? - Igor1 - 2009-04-08

Dzisiaj pojechałem na coroczny przegląd. Czynnika było 620 g powinno 750-800g . Nabito 775g i 27g oleju. Teścik. Temp. otoczenia ok 15-16st. Małe cisnienie wyszło teraz 2,2 a duże 11 po 2 min duże spadło do 9,8 i trzymało tak cały czas. Temp, z kratek 5,5 st. Klima działa ok. W serwisie ASO VW powiedzieli mi ze po 2000r w VW sa klimy które chodza na niższym ciśnieniu niz starsze z uwagi na oszczędnosc paliwa i mniejsze opory jakie stawia sprężarka - czy to prawda. Powiedzieli, ze z klima jest wszystko ok. Czy teraz cisnienia sa ok?


Klima manualna Golf IV TDI czy cisnienia sa prawidłowe? - tom17 - 2009-04-08

Igor1 napisał(a):Temp. otoczenia ok 15-16st. Małe cisnienie wyszło teraz 2,2 a duże 11 po 2 min duże spadło do 9,8 i trzymało tak cały czas
w tej temp. cisnienia sa ok

Igor1 napisał(a):W serwisie ASO VW powiedzieli mi ze po 2000r w VW sa klimy które chodza na niższym ciśnieniu niz starsze z uwagi na oszczędnosc paliwa i mniejsze opory jakie stawia sprężarka - czy to prawda.
ciężko się z tym zgodzić bo golf III miał już taką konstrukcję sprężarki (SD7V16) jedynie na przełomie lat zmieniały się jakieś detale, natomiast pan z serwisu miał na myśli sprężarki które są sterowane elektrozaworami ale w golfie to dopiero od V a pierwsze tego typu sprężarki vw miał w polo od 2002 z tego co pamiętam.


Klima manualna Golf IV TDI czy cisnienia sa prawidłowe? - Igor1 - 2009-04-08

Dzięki za szybką odp. teraz jestem spokojny Smile