Forum Klimatyzacja
Sprężarka w samochodzie. - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Sprężarka w samochodzie. (/showthread.php?tid=205)



Sprężarka w samochodzie. - wilun-76 - 2006-07-07

Witam. Mam Hondę Accord z 1994 roku dwa dni temu byłem w serwisie na sprawdzeniu klimatyzacji. Sprężarka włączała się i po kilku chwilach wyłączała i tak cały czs, mimo że leciało chłodne powietrze. Po sprawdzeniu okazało się, że brakowało 420 gram środka. Po nabiciu i uruchomieniu klimy przez 10 minut sprężarka nie wyłączyła się a temperatura z nawiewu wynosiła 6,8 C. Więc stwierdzono, że jest ok. Skasowali później kasę i dowidzenia. Niestety dzieje się to samo, mimo że układ jest szczelny i nie ma żadnych wycieków.
Mam pytanie i prosbę o odpowiedź. :?:
Czy sprężarka powinna działać cały czas czy się wyłączać a jeśli tak to jak często i co ewentualnie jest przyczyną?


Sprężarka w samochodzie. - masteq - 2006-07-28

Nie jestem pewnien ale moze trzeba wymienic osuszacz czy jak to tam sie fachowo nazywa.


Sprężarka w samochodzie. - bodzio - 2006-08-13

Jak się wyłancza i leci zimno to jest ok.
A ile czasu chodzi to zalezy od obrotów.
Im wiEcej tym krócej chodzi.
A jeśli znowu chodzi tak krótko jak przed napełnieniem to raczej jest nieszczelna i wyłancza ją presostat niskiego ciśnienia.


Sprężarka w samochodzie. - krisgt2 - 2007-03-04

Witam.

Pytanko mam odnosnie sprezarki do Audi a6 rok 1995. Klim nie dziala i kilka osob ktore na tym sie znaja powiedzialy ze sprezarka jest zepsuta. Moze ktos wie czy warto kupywac uzywana moze te stara regenerowac badz tylko zakladac nowe. Moze macie namiary gdzie i jak mozna najtaniej taka czesc nabyc-zregenerowac?

Pozdrawiam.