Forum Klimatyzacja
Eliminowanie zapachu z klimatyzatora - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Eliminowanie zapachu z klimatyzatora (/showthread.php?tid=2182)

Strony: 1 2


Eliminowanie zapachu z klimatyzatora - tommatiz - 2009-04-06

Witam szanownych kolegów. Sezon jak widzimy się zaczął a razem z nim więcej pracy i konserwacji klim. Napewno nie jeden z Was miał zlecenie na konserwację klimatyzatora który śmierdzi, capi, no wali z niego jak z beki po śledziach albo jeszcze gorzej bo ktoś zapomniał że coś wiszącego na ścianie trzeba serwisować co jakiś czas. I tu mam pytanie odnośnie śodków chemicznych które eliminują zapachy z klim. Nie chodzi mi o zwykłę środki chemiczne antybakteryjne, dezynfekujące tylko konkretnie o takie które zabiją zapach( smród) z klimy. Proszę o info ewentualnie o linki takich środków które używaliście sprawdziliście i możecie je polecić. Tylko nie wypisujcie co jest do mycia i dezynfekcji na rynku tylko KONKRETNIE CO ELIMINUJE BRZYDKIE ZAPACHY Z KLIMY...Będę wdzięczny też za jakieś adresy w Wawie. Hurtownie Popularną znam, Koss też, Totaline carriera też znam i klim-spaw. Pzdr


Eliminowanie zapachu z klimatyzatora - Fujitsu Szczecin - 2009-04-07

Witam

Myślałem że ktoś ma taki środek ale cisza. Ja osobiście używam Środek bakteriobójczy Rectorseal Coil Disinfectant

* Środek o działaniu bakteriobójczym, grzybobójczym, pleśniobójczym, dezynfekującym, czyszczącym i dezodoryzującym
* Przeznaczony do wymienników lamelowych, tac ociekowych klimatyzatorów, pomp ciepła, kanałów wentylacyjnych, urządzeń filtrujących powietrze a także do wszelkich powierzchni ze stali nierdzewnej, tworzyw sztucznych, metali, drewna, ceramiki oraz powierzchni emaliowanych

Opis produktu:

Coil Disinfectant zabija bakterie chorobotwórcze i grzyby, niszczy oraz powstrzymuje wzrost pleśni - zapobiegając uczuleniom i infekcjom wywoływanym przez skażone drobnoustrojami powietrze. Zwalcza m.in. Legionella pneumohpilia, Pseudomonas Aeruginosa, Staphylococcus Aureus, Salmonella Choleraesuis, Influenza A/Hong Kong, Herpes Simplex Typ 2, Trichophyton Mentagraphytes. Pozwala pozbyć się nieprzyjemnych zapachów w pomieszczeniach.
Specyfikacja:

* Środek bezkwasowy
* Ulega biodegradacji
* Posiada atest PZH

I powiem Ci że jestem z jego działania zadowolony, po przeglądzie i włączeniu urządzenia wyczuwalny jest świeży zapach z wylotu.
W czasie przeglądu rozbieram całą obudowę żeby dojść do zakamarków, porządnie zraszam elementy j.w. Trzeba zabezpieczyć się przed skapującymi rozpuszczonymi brudami.
Tym samym środkiem namaczam filtry przed czyszczeniem. Po 10-15 minutach obwicie spłukuje wodą i powtarzam czynności. Większość zanieczyszczeń spływa za pierwszym razem. Myje wewnętrzne części obudowy i składam powoli do kupy. Zawsze pozbywałem się smrodku w ten sposób z tym środkiem.

Pozdrawiam


Eliminowanie zapachu z klimatyzatora - tommatiz - 2009-04-07

Witaj. 76 osób wchodziło na te forum ale dopiero Ty coś odpisałeś. Czy inni nie mają problemów czy nie serwisują klimatyzatorów?? Dziwne ale..... . Nie jestem w stanie opisac ilu środków używaliśmy które w sumie działają bezbłędnie ale mi chodzi o konkretny który zabije smrody z kilm. Poszukam tego i sprawdzę go. Dzięki i pozdrawiam


Eliminowanie zapachu z klimatyzatora - Fujitsu Szczecin - 2009-04-07

Witam

Ja też myślałem że ktoś znalazł coś lepszego od ogólnie dostępnych środków. Ważne żeby miał atest do stosowania w jednostkach wewnętrznych i kanałach wentylacyjnych. Żeby czasem przy okazji zabijania bakterii i wirusów nie zabić domowników. Tego nie musisz szukać jest w Wigmorsie.

Pozdrawiam


Eliminowanie zapachu z klimatyzatora - tommatiz - 2009-04-07

Domownicy domownikami ale warto mieć swoje włosy na głowie i paznokcie Smile))). Kossola czasami używam jak mamy zarombiście brudne parowniki ale ta chemia działa na paznokcie więc rękawiczki i okulary na oczy Smile ale po działaniu Kossola wymiennik jak nowy. Pzdr


Eliminowanie zapachu z klimatyzatora - tommatiz - 2009-04-07

Ale lipa że Wigmorsa nie ma w Wawie Sad ale jutro zamawiam. Rozumiem że ten środek jest taki niebieski i nie ma potrzeby go rozcieńczać?? Pzdr


Eliminowanie zapachu z klimatyzatora - Rześki LUFT - 2009-04-07

Wiec to przez ten kossol który czasami tez używam przerzedzają mi się włosy??Tongue Swoją drogą to ten środek juz nie jest taki mocny jak kiedys... kilka lat temu jak się go rozlało na ziemię to się gotowało typowo!!Big Grin teraz takich efektów specjalnych już nie maSad chyba ze mi dystrybutor rozcieńcza sam żebym ja nie zapomniał:|


Eliminowanie zapachu z klimatyzatora - tommatiz - 2009-04-07

Lepiej nie wylać go na spodnie Smile) ale jak ktoś ma mocno brudny parownik to ja nic lepszego nie znam. Kossol go wytrawi wybarwi oczyści jak żaden inny. Pzdr


Eliminowanie zapachu z klimatyzatora - Fujitsu Szczecin - 2009-04-07

tommatiz napisał(a):Ale lipa że Wigmorsa nie ma w Wawie Sad ale jutro zamawiam. Rozumiem że ten środek jest taki niebieski i nie ma potrzeby go rozcieńczać?? Pzdr
Witam

W Wigmorsie możesz kupować z każdego zakątka świata. Tylko się trochę potarguj Big Grin

Pozdrawiam


Eliminowanie zapachu z klimatyzatora - senior - 2009-04-07

KOSSOL to ja kiedyś w Łodzi na brukowej widzialem jak sie robi :-) kiedyś składalem dla nich rekuperatory, fajna zabawa z tym była, ale teraz ta firma to tak na pół gwizdka jedzie


Eliminowanie zapachu z klimatyzatora - tommatiz - 2009-04-07

Koss teraz bardziej w kanały i wszystko co potrzebne do wentylacji bawi się.. Pzdr


Eliminowanie zapachu z klimatyzatora - byniom - 2009-04-07

Ja tez używam to co stefanbud i nie miałem problemów a po za tym te środki mają certyfikat a kiedyś mnie jedna kobitka zaskoczyła w pewnym labolatorium czy na środki mamy certyfikaty Big Grin i wtedy ja ją zaskoczyłem.


Eliminowanie zapachu z klimatyzatora - kondzio85 - 2009-04-16

Ja też używam ten sam produkt co Stefan, jednakże do skraplaczy najlepszy jest RENEWZ. A co do KOSSOLA to faktycznie jakiś słabszy ostatnio produkują niż rok temu.


Eliminowanie zapachu z klimatyzatora - tommatiz - 2009-05-14

Witam. Nabyłem wyżej wymieniony środek Rectorseal Coil Disinfectant i mam pytanie bo z wieloma juz środkami miałem do czynienia ale na tym napisane jest że ani nie wdychać powietrza uważać na oczy i w ogólę na wszystko uważać. Czy jest on tak żrący że oczy wypali Smile czy troszkę opis jest wymuszony przez BHP? Konkretnie pochlapał się ktoś albo mu wpadła kropelka do oka i odczół to w jakis specyficzny sposób? Pzdr


Eliminowanie zapachu z klimatyzatora - byniom - 2009-05-14

Pracuję z tym preparatem wiele lat i to jest tak że jak go rozpylam to czasem się zassa do płuc opary i to jest duszące . Zakaszlę i przechodzi . Czasem preparaty których używamy do pielęgnacji łazienki też tak się zachowują że nas trochę duszą a co do skury to po wylani na rękę i wytarciu nic mi się do tej pory nie stało natomiast niewiem jak w kontakcie z oczami b na wszelki wypadek zakładam okulary jeżeli jest klimatyzator który mam powyżej oczu . Bardziej niebezpieczne sa preparaty do mycia skraplacza bo tam przy rozpylaniu jeżeli mgiełka poleci na twarz a jest się spoconym to szczypie jak po opaleniu na słońcu dlatego że one są zasadowę i nasza skóra z nimi tak reaguje . Co do okupalrów to przy podpinaniu się wężami też zakładam bo juz raz miałem niespodziankę ze mi wąż pękł koło twarzy.


Eliminowanie zapachu z klimatyzatora - Fujitsu Szczecin - 2009-05-14

Witam

Jeżeli będziesz miał jeszcze problem z doczyszczeniem parownika to ja czasem na bardzo brudne lub w palarniach używam mocniejszego środka. Evaporator Coil Cleaner jest bez kwasowym środkiem odtłuszczającym i czyszczącym, przeznaczonym głównie do parowaczy oraz filtrów powietrza a ponadto do innych metalowych powierzchni, na których nie można stosować środków kwasowych. Zawiera środek odświeżający, niwelujący nieprzyjemne zapachy. Skutecznie usuwa oleje, tłuszcze, osady tytoniowe, kurz, naloty oraz inne zabrudzenia. Koncentrat pozwalający uzyskać do 19 l preparatu.

Tyle że on za ładnie nie pachnie, taki trochę jakby po chlorowaniu zapach.

Pozdrawiam


Eliminowanie zapachu z klimatyzatora - coolmaker1 - 2009-05-14

Witam szanownych Kolegów.To może i ja coś dorzucę w tej kwestii.Używam od dłuższego czasu chemii tej firmy.Jest w Macro,cholernie wydajne,tylko trzeba dobrze spłukać wodą.No i oczywiście jak jest możliwość to Karcher.Polecam i pozdrawiam.


Eliminowanie zapachu z klimatyzatora - byniom - 2009-05-14

colmaker1 ale ty chyba piszesz o czyszczeniu skraplacza i tu masz rację tylko nie wszedzie możesz użyć kachera a coil desinfectant jest do odgrzybiania parownika natomiast do mycia parownika stosuję coi rite i tak jak stefanbud evaporator coil cleaner.


Eliminowanie zapachu z klimatyzatora - tommatiz - 2009-05-14

Dzięki Panowie. Oczywiście na wszystko trzeba uważać ale......kiedyś byłem świadkiem jak gość wlewał kreta do rury bo coś się zapchało i kropelka wpadła mu do oka........ nie pytajcie co było potem. Myślałem że mu oko wypłynie. MASAKRA. Pzdr


Eliminowanie zapachu z klimatyzatora - coolmaker1 - 2009-05-14

Witam.Ten Karcher służy również do mycia j.wewn. po zdemontowaniu.Jak czyścimy to czyścimy.Chyba wiadomo jak wygląda wymiennik klimy np.w kebabie Big Grin.Ale generalnie to skraplacze. http://www.voigt.pl/?nodeid=39&_aph_glowna_tresc_stage=show_prodc&_aph_lewe_menu_parent_id=10&_aph_glowna_tresc_offset=3&_aph_glowna_tresc_prod_id=30 Pozdrawiam.


Eliminowanie zapachu z klimatyzatora - tommatiz - 2009-05-14

Ok dzięki ale główny zamysł mojego postu był temat odnośnie zapachu z klimy i jak go usunąć więc już nie ma co wchodzić z tematem tłustego parownika z Kebaba Smile. Dzięki wszystkim teraz będę testował. Pzdr P.S. Kiedyś kiedyś używałem pianki w dosłownym tego slowa znaczeniu tylko do eliminowania przykrego zapachu. Wyglądała ona wielkościowo jak 3 duże opakowania piany do golenia i taką pianę psikało się na wymiennik, ustawiało najszybszy wentylator i piana się wciągała do środka i po ok 20 minutach ulegała rozpuszczeniu ale potem jaki zapaszek Smile malinka Smile ale szef to kiedyś wiele lat temu kupił i nie pamięta skąd i gdzie. Było to jedyne co widziałem i najlepsze na zapachy. Wystarczało na ok 10 małych parowników.


Eliminowanie zapachu z klimatyzatora - Przemonter - 2009-05-14

...są tez żelki zapachowe ktore wciska sie w parownik jakby wszystkie srodki zawiodłySmile


Eliminowanie zapachu z klimatyzatora - tomas - 2009-05-14

Kolego jak chcesz mieć miły zapaszek to użyj pianki firmy CRC ARICO CLEANER .
Na codzień używam Coli Dis.. ale co do jego skuteczności mam zastrzeżenia.
Najlepszy środek jaki stosowałem to FRIONET 2 dostępny w IGLOTECHU. Szkoda że go już nie mają. Podobno na koniec czerwca ma być dostawa. Ostatnio testuje KOSS SEPTIC. Jest nawet dobry ale bez zapachowy.

Z doświadczenia wiem że najlepsze są srodki na bazie alkoholu- szybko odparowują. Co do zapachu to aplikacja pianki CRC załatwia sprawe.
Można ją kupic na allegro . Koszt to ok 26 zł. Jest bardzo wydajna.
Pozdrawiam


Eliminowanie zapachu z klimatyzatora - byniom - 2009-05-15

Coil desinfectant nie powinien być stosowany jako sam , ja stosuję coil rite który zmywa brud a pote coil desinfectant do odgrzybiania i zabijania zarazków. Sam coil desinfectant może nie być skuteczny jeżeli parownik jest brudny .


Eliminowanie zapachu z klimatyzatora - marco40 - 2009-05-16

coolmaker1
Wszedłem na podaną stronkę i zaskoczenie ......Nie stosować do powierzchni wykonanych z aluminium i jego stopów.......Ciekawe