Forum Klimatyzacja
Test szczelnosci azotem przez zawor LP?????? - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja samochodowa (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Test szczelnosci azotem przez zawor LP?????? (/showthread.php?tid=2373)

Strony: 1 2


Test szczelnosci azotem przez zawor LP?????? - k_piachu - 2009-05-10

Witam
Czy ktos sprawdzal szczelnosc azotem wprowadzajac gaz przez zawor niskiego cisnienia?? Przyjechal mi klient autem Volvo chyba to model 850 i wystepuje tam zawor tylko niskiego cisnienia, a jest problem bo jest gdzies wyciek i to maly, bo klient musi raz na 3 miesiace napelniac klime!! Chcialem sprawdzic mu szczelnosc azotem ale mam przy manometrach laczke HP i zastanawiam sie czy nie dokupic zlaczki LP i nie wprowadzic przez nia azotu!!??? Czy nic sie nie stanie z ukladem ???? Jak uwazacie!???


Test szczelnosci azotem przez zawor LP?????? - byniom - 2009-05-10

Jak napełniasz azotem po stronie wysokiej to przecież i tak ciśnienie się wyrówna i będzie takie na niskiej stronie więc w czym problem?


Test szczelnosci azotem przez zawor LP?????? - k_piachu - 2009-05-10

Nigdy nie robilem tego przez Lp dla tego wolalem zapytac i sie upewnic!!!
Dzieki wielkie!!


Test szczelnosci azotem przez zawor LP?????? - elektromechanik - 2009-05-10

Różnica ciśnień w układzie występuje tylko podczas pracy sprężarki a na postoju ciśnienia się wyrównują.

Do sprawdzania szczelności niema znaczenia którędy napuszczasz azot.


Test szczelnosci azotem przez zawor LP?????? - bodzio - 2009-05-10

Na prawde nigdy nie zauważyłeś ze jak pompujesz azot do HP to na LP jest tyle samo???


Test szczelnosci azotem przez zawor LP?????? - byniom - 2009-05-10

Wydaje mi się że niewiesz dokładnie jak wygląda taki obieg chłodniczy i jak on działa.


Test szczelnosci azotem przez zawor LP?????? - k_piachu - 2009-05-10

Nie no to wiadome ze w calym ukladzie cisnienie sie wyrownuje, ale przy manometrach mam zlaczke Hp i myslalem ze to ma jakies znaczenie i wolalem spytac!!
Jeszcze raz dzieki wielkie!!


Test szczelnosci azotem przez zawor LP?????? - byniom - 2009-05-10

Masz tylko jedną złączkę ? to jak sprawdzasz ciśnienia w trakcie pracy ? Myślę że podchodzisz do tego mało profesjonalnie. Jak chcesz dorabiać sobie na boku to ok ale zrób to uczciwie i porządnie. Skoro nabijasz tylko przez stronę wysoką to robisz to na pusty obieg i potem nawet niewiesz jakie masz ciśnienie na ssaniu i co w układzie się dzieje.


Test szczelnosci azotem przez zawor LP?????? - bodzio - 2009-05-10

bynio, on ma napewno tylko jedną złączke i pojedyńczy manometr tylko do azotu.
Już taki zestawik widziałem do sprawdzania szczelności.


Test szczelnosci azotem przez zawor LP?????? - k_piachu - 2009-05-10

Dokladnie wlasnie mam cos takiego jak pisze bodzio tylko jeden zawor HP, zakupilem to w firmie wega! to jest link do tego sprzetu:
http://moto.allegro.pl/item629764207_klimatyzacja_zestaw_do_azotu_stacja_klimatyzacji.html

I planuje w nim wymienic koncowke z Hp na Lp i stad pytam czy sie nic nie stanie!!


Test szczelnosci azotem przez zawor LP?????? - byniom - 2009-05-10

wymień samą końcówkę na ssawną i będzie ok. a tak na marginesie to dziwne ż enie masz tłocznej w tym samochodzie
a może jest gdzieś ukryta ?


Test szczelnosci azotem przez zawor LP?????? - k_piachu - 2009-05-10

Przeszukalem cala instalacje i nie ma nigdzie tez mi sie to dziwne wydawalo!! A mial rok temu wymieniany skraplacz, osuszacz, i parownik u jakichs fachowcow i od tamtej pory gdzies ma wyciek, wiec moze byl zawor na oryginalnym skraplaczu lub osuszaczu a na tych nie bylo, chociaz to tez byloby dziwne bo nawet najtansze zamienniki maja zawory!!! Chyba ze czesci nie sa z tego modelu a pasowaly wejscia i uchwyty to zamontowali co bylo!!


Test szczelnosci azotem przez zawor LP?????? - mt - 2009-05-10

k-piachu mogłeś chociaż podać jaki to rocznik i silnik oraz klima manualna itp.
według moich danych faktycznie jest tam tylko jeden zawór na LP, tylko że do 93 znajduje on się bliżej parownika a od 94 bliżej osuszacza.


Test szczelnosci azotem przez zawor LP?????? - k_piachu - 2009-05-10

Klima manualna, rok 1995, i zgadza sie Lp jest blizej osuszacza z prawej strony(od pasazera). Silnik nie pamietam ale napewno benzyna!!


Test szczelnosci azotem przez zawor LP?????? - rabix - 2009-05-10

Na jakie maksymalne ciśnienie robicie próbę szczelności azotem? Na pewno nie powinno ono przekraczać lub być tylko nieco większe od maksymalnego ciśnienia pracy układu po stronie niskociśnieniowej.


Test szczelnosci azotem przez zawor LP?????? - mt - 2009-05-10

rabix napisał(a):Na jakie maksymalne ciśnienie robicie próbę szczelności azotem? Na pewno nie powinno ono przekraczać lub być tylko nieco większe od maksymalnego ciśnienia pracy układu po stronie niskociśnieniowej.
To co proponujesz żeby tesować azotem 2-3_5-7 bar jaka to szkoła???


Test szczelnosci azotem przez zawor LP?????? - byniom - 2009-05-10

czesto na postoju od czynnika masz wyższe ciśnienie niż to którym chcesz sprawdzać.


Test szczelnosci azotem przez zawor LP?????? - k_piachu - 2009-05-10

Ja zawsze sprawdzam wpuszczajac 22-28bar.


Test szczelnosci azotem przez zawor LP?????? - zielak1979 - 2009-05-10

Cześć.
k piachu a nie boisz się o parownik przy takim ciśnieniu ?
Ja wpuszczam 10 bar azotu.


Test szczelnosci azotem przez zawor LP?????? - k_piachu - 2009-05-10

Jakos do tej pory nie mialem zadnych problemow. A mialem nie raz ze byl gdzies wyciek maly z chlodnicy zadnej plamy po kontrascie, nic, dopiero 20bar wykazalo dziure a przy 10 nic.


Test szczelnosci azotem przez zawor LP?????? - piros - 2009-05-10

rabix napisał(a):Na jakie maksymalne ciśnienie robicie próbę szczelności azotem? Na pewno nie powinno ono przekraczać lub być tylko nieco większe od maksymalnego ciśnienia pracy układu po stronie niskociśnieniowej.
Rabix,a dlaczego na pewno?
Jak będziesz sprawdzał takim ciśnieniem to może znajdziesz nieszczelnośc na dławicy,ale pewnie niewiele więcej.
Patrząc na to co piszesz,to pod kątem konkurencji to można się tylko cieszyc.
A tak poważnie to możesz nabic 15 -17 atmosfer,przy 30-tu możesz wywalic parownik.
Pozdrawiam.


Test szczelnosci azotem przez zawor LP?????? - mt - 2009-05-10

No 22-28 to jest coś, ja nominalnie daje 15 a jeżeli nic nie widać po kilku godzinach a wiem że jest nieszczelny to 20 i więcej czasu?


Test szczelnosci azotem przez zawor LP?????? - k_piachu - 2009-05-10

Dobry moj znajomy co siedzi w klimie juz jakies kilka, a nawet kilkanascie dobrych latek, caly czas bije wlasnie takie cisnienia 22-28 i nigdy jeszcze mu parownik nie walnal, jak bedzie dziura nawet mala to zejdzie z manometru po kilku minutach a wtedy spryskiwacz z woda i plynem, i widac wszystko. Twierdzi ze jak cos jest dobre to wytrzyma i 30bar.!!


Test szczelnosci azotem przez zawor LP?????? - mt - 2009-05-10

A o zaworze Lp znajomy nie wiedział? Słuchaj nie stresuj sie pytasz(pytamy)sie to i ktoś odpowiada, po to służy forum, a co do azotu to sam miałem taki przypadek że po 6-ciu godzinach pod 15 bar nic nie pokazało w sharanie, a po napełnieniu układu czynnikiem po 20-stu minutach pracy okazało się że jest wyciek na wysokim na podłużnicy pod obejmą.


Test szczelnosci azotem przez zawor LP?????? - radekklimat - 2009-05-11

zeby prawidzłowo napełnic uklad azotem na probe szczelnosci to nalezy napełniac na stronie LP i obserwowac HP wtedy napewno cisnienia bedza takie same, max 20 bar jest wystarczajace