Forum Klimatyzacja
Jakie stawki za stałą obsługe serwisową - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Jakie stawki za stałą obsługe serwisową (/showthread.php?tid=2445)



Jakie stawki za stałą obsługe serwisową - tomas - 2009-05-28

Witam.
Mam pewien problem związany z określeniem stawki za stałą obsługe serwisową tj.( dyspozycyjność przez 24h/7dni w tygodniu i 365 dni w roku w przypadku awarii - reakcja od czasu zgłoszenia do 6 godzin oraz wykonywanie 3 przeglądów rocznie i realizowanie wszystkich nie zbędnych napraw w celu utrzymania urządzeń w ruchu )
Chodzi konkretnie o 5 urządzeń typu split w serwerowniach.
Opłata co miesięczna za dydpozycyjność i 3 przeglądy + dodatkowe opłaty w przypadku napraw.

Czy ktoś mógłby zasugerować ewentualną kwote za w.w zakres obowiązków?
Wiemy jak jest na rynku więc nie chciałbym przestrzelić tej oferty.

Czekam na sugestie z waszej strony.
Pozdrawiam


Jakie stawki za stałą obsługe serwisową - irroda - 2009-05-28

zależy jaki sprzęt tam mają zamontowany,
co do klimy to niewiem - ale miałem taki nadzór nad monitoringiem, na reakcje 12h i firma zaproponowała 300 na kwartał na zasadzie biore albo niebiore ( umowa na rok), no to wziełem - przez rok było jedno wezwanie + 2 zaplanowane przeglądy


Jakie stawki za stałą obsługe serwisową - tomas - 2009-05-28

Mają zamontowane splity LG lub FUJITSU 3-4 letnie.


Jakie stawki za stałą obsługe serwisową - monterod2002 - 2009-05-29

Ja na początek sprawdził ich stan dopiero bym rozmawiał o umowie . A z tego co piszesz to nawet nie wiesz jak się nazywają ja proponuje sprawdz co bieżesz na własne barki i dostosuj do tego cene.
pozdrowionka.


Jakie stawki za stałą obsługe serwisową - ravv - 2009-06-15

Witam, podepnę się pod pytanie i proszę o szybką odpowiedz.
Dyspozycyjność, jak to ugryźć? Mam na utrzymaniu ruchu (serwisy, naprawy itp) około 50 jednostek, około 20 jest w miejscach gdzie awaria powoduje zatrzymanie linii produkcyjnej (huta stali-walcownia), przejąłem obiekt 2 miesiące temu, wszystko właściwie wyprowadzone na prostą. Ale troszkę się pozmieniało i podpisuję nową umowę. Muszę być na miejscu 8 godzin, reszta to dyspozycyjność.
Pytałem w firmie kolegi po przeliczeniu wyszło około 20 klocków, ale wiem że tyle na pewno nie dadzą.
Jakie macie doświadczenie w tym temacie i jakich pieniędzy żądać, powiedzmy za te osiem godzin plus resztę doby, niedziele i święta plus godzinę pracy na awarii.
Czekam na sugestie, pozdrawiam.


Jakie stawki za stałą obsługe serwisową - PYTON - 2009-06-15

Witam
Kolega serwisuje w sklepie spożywczym dwa duże regały chłodnicze nabiałowe i kilka innych niewielkich mebli. sklep oddalony o 60 km czas reakcji 6 h w dni robocze i 8 h w dni wolne od pracy. Miesięczna oplata za serwis i dyspozycję to 5000 netto + ewentualne części ale nie płacą za wymianę.
To dobra cena ale pomyśl ile kosztuje taki sklep zatrudnienie konserwatora i wyposażenie go w niezbędne narzędzia...
myślę że musisz wziąć około 2000 netto miesięcznie + dodatkowe opłaty.


Jakie stawki za stałą obsługe serwisową - ravv - 2009-06-15

Te dwa tyś. to chyba tylko za dyspozycję? Nie no jakie straty może mieć sklep 20, 30 tyś. U mnie podczas godzinnego przestoju straty dochodzą do bańki więc i reakcja musi być szybka.
Ps Konserwator przez rok 3 i masz 24 na sprzęt !!


Jakie stawki za stałą obsługe serwisową - Artic - 2009-06-16

a powiedzcie ile za stały serwis hutrowni wędlin na której jest 8 komór chłodniczych i jedna hala 20x11?? sprzet dobry bo sam montowałem Big Grin chce znać wasze zdanie

4godziny reakcji


Jakie stawki za stałą obsługe serwisową - HVAC - 2009-06-16

Pobódka czas, do roboty, już po 5.
LOL, xD


Jakie stawki za stałą obsługe serwisową - ravv - 2009-06-16

Artic napisał(a):a powiedzcie ile za stały serwis hutrowni wędlin na której jest 8 komór chłodniczych i jedna hala 20x11?? sprzet dobry bo sam montowałem Big Grin chce znać wasze zdanie

4godziny reakcji
Im więcej weźmiesz tym gorzej świadczy o Tobie Smile Moim zdaniem 2 koła to max.

Pozdrawiam.


Jakie stawki za stałą obsługe serwisową - awax - 2009-06-16

ravv napisał(a):
Artic napisał(a):a powiedzcie ile za stały serwis hutrowni wędlin na której jest 8 komór chłodniczych i jedna hala 20x11?? sprzet dobry bo sam montowałem Big Grin chce znać wasze zdanie

4godziny reakcji
Im więcej weźmiesz tym gorzej świadczy o Tobie Smile Moim zdaniem 2 koła to max.

Pozdrawiam.
Gdzie 2 koła?,450 zł. bedzie w sam raz.Przeciez tam nie ma co robić.:Smile)Zwłaszcza,ze jeżeli pytanie jest w dziale "klimatyzacja" to pewnie jakies proste splity?


Jakie stawki za stałą obsługe serwisową - jurek01 - 2009-06-16

Do awax...Jasne że nie ma co robić, SKĄD SPLITY W CHŁODNIACH Z MIĘSEM ?

chyba że to jakiś sarkazm (BUŻKA)


Jakie stawki za stałą obsługe serwisową - ravv - 2009-06-16

awax napisał(a):
ravv napisał(a):
Artic napisał(a):a powiedzcie ile za stały serwis hutrowni wędlin na której jest 8 komór chłodniczych i jedna hala 20x11?? sprzet dobry bo sam montowałem Big Grin chce znać wasze zdanie

4godziny reakcji
Im więcej weźmiesz tym gorzej świadczy o Tobie Smile Moim zdaniem 2 koła to max.

Pozdrawiam.
Gdzie 2 koła?,450 zł. bedzie w sam raz.Przeciez tam nie ma co robić.:Smile)Zwłaszcza,ze jeżeli pytanie jest w dziale "klimatyzacja" to pewnie jakies proste splity?
???? 450 ???? no to poleciałeś Smile Nie wiem ale jak dla mnie to nie ważne jest że nie ma co robić, ale Zamawiający śpi spokojnie, bo to tylko urządzenia i nie ważne jakiej firmy i za ile. Nie musi szukać podczas awarii firmy która przyjedzie i mu pomoże a zwłaszcza w sezonie. A ze strony Wykonawcy jesteś cały czas w robocie !!
Ja dam znać w przyszłym tygodniu jak z moją umową, na razie jest 4 netto + 30 za h podczas awarii, 3h reakcji-do tego co pisałem wyżej.
Pozdrawiam.


Jakie stawki za stałą obsługe serwisową - awax - 2009-06-16

Oczywiście te 450 to nie było na poważnie,jednak te Twoje 30 za godzinę to też chyba żart.
Wystarczy policzyc,powiedzmy,że opłacasz pracownika płacąc np.za pracę w niedzielę
plus ZUS i te Twoje 30 to za mało.Gdzie ewentualne reklamacje,urlopy pracownika,zwolnienia,koszty związane z wyposażeniem warsztatu itd.
MOIM SKROMNYM ZDANIEM MIN. ROBOCZOGODZINA TO 70 zł.
I TO BYŁO NA POWAŻNIE
pozdrawiam


Jakie stawki za stałą obsługe serwisową - awax - 2009-06-16

jurek01 napisał(a):Do awax...Jasne że nie ma co robić, SKĄD SPLITY W CHŁODNIACH Z MIĘSEM ?

chyba że to jakiś sarkazm (BUŻKA)
Zgadza się sarkazm,a raczej uwaga,że jesteśmy w dziale klimatyzacja.


Jakie stawki za stałą obsługe serwisową - tomas - 2009-06-16

Witam. Byłem na audycie w tych serwerowniach. Stan technicznyurządzeń uważam za dobry. Uzgodniłem 700 zł netto miesięcznie i przeszło. Jak coś nawałi będziemy naprawiać Smile Pozdrawiam


Jakie stawki za stałą obsługe serwisową - Artic - 2009-06-18

800 zł i 45zł za awarie w dzień i 90 w nocy i przechodzi Big Grin


Jakie stawki za stałą obsługe serwisową - awax - 2009-06-18

Witam
Co do wysokości roboczogodzin to nie moge się jakoś zgodzić.
Może pokusimy się o taka uproszczona kalkulację?
Przykładowo firma zatrudniająca 3 do 5 pracowników plus jedna osoba administracji.
Uwzględnijcie urlopy ,naprawy gwarancyjne,fakt że nie jest to produkcja i dyspozycyjność wymaga większego zatrudnienia itp.
Może przy okazji głos zabiorą pracownicy zatrudniani w firmach,ile powinni zarabiać bo przy rbg.45 to chyba niewiele.
Oczywiście wiem,ze mozna mieć "długi długopis"czy też czasami korzystać z norm zużycia czasu pracy,ale są klienci gdzie fakturujecie na podstawie protokołu naprawy z określonymi godzinami pracy.
Wydaje mi się,że w tej gonitwie konkurencyjnej z góry zakładamy nieuczciwość i faktyczny dochód ukrywamy np.w kosztach materiałów.Na jedno wychodzi,ale to nie jest normalne.


Jakie stawki za stałą obsługe serwisową - jarekcg - 2009-06-30

monterod2002 napisał(a):Ja na początek sprawdził ich stan dopiero bym rozmawiał o umowie . A z tego co piszesz to nawet nie wiesz jak się nazywają ja proponuje sprawdz co bieżesz na własne barki i dostosuj do tego cene.
pozdrowionka.
dokładnie powiedz że chcesz DTRkę ja sprawdził bym co do czego poza tym musisz policzyć czy jeździsz sam czy z kimś u mnie w firmie jest 70zł za godzinę (dobra kasa jak za godzinę średnio firmy biorą do 50 zł ale nam się trafił jedna z sieci marketów to mają kase na to) + dojazd ryczałtem 300zł nie zależnie od obiektu do tego materiały cena katalogowa +15%

jeśli chodzi o splity to za montaż raczej osoby z którymi pracuje biorą na lewo 100-150 zł za montaż więc przegląd jednorazowy wychodziło by ok 80zł za sztukę


Jakie stawki za stałą obsługe serwisową - Bock - 2016-05-29

Witam!

Chciałem odświeżyć temat. Mam podobny problem tyle że obsługa dotyczy 10 Chllerów o mocach od 50kW do 350kW. Sprzęt serwisuje i naprawiam tam od ok 7 lat. Nie mam pojęcia jakie stawki wchodzą w grę w przypadku podpisania umowy czas reakcji powiedzmy max 8h/ 24h przez 365 dni. W firmie w której pracowałem ładnych parę lat temu za obsługe Chillera o mocy ok 250kW kasowano 5 tysi za przegląd.

Z góry dziękuje za podpowiedzi.


Jakie stawki za stałą obsługe serwisową - DBKlima - 2016-05-30

Bock napisał(a):Witam!

Chciałem odświeżyć temat. Mam podobny problem tyle że obsługa dotyczy 10 Chllerów o mocach od 50kW do 350kW. Sprzęt serwisuje i naprawiam tam od ok 7 lat. Nie mam pojęcia jakie stawki wchodzą w grę w przypadku podpisania umowy czas reakcji powiedzmy max 8h/ 24h przez 365 dni. W firmie w której pracowałem ładnych parę lat temu za obsługe Chillera o mocy ok 250kW kasowano 5 tysi za przegląd.

Z góry dziękuje za podpowiedzi.
Wylicz cenę tgz jednostkę np. 100, 120, 140, 160, 180zł za każde 10kW mocy .