Forum Klimatyzacja
wilgoć w piwnicy - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Wentylacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Wątek: wilgoć w piwnicy (/showthread.php?tid=2479)



wilgoć w piwnicy - milka - 2009-05-31

wybudowałam nowy dom na stary fundamencie. Była już piwnica z cegły sucha. Piwnica pogłębiona i zrobiona izolacja pod podłogą , pozioma też jest , ale na 1 m pod gruntem. Cegłę otynkowałam w lutym i do dziś nie wyschła, na ścianach jest woda, skrapla się i wychodzi jakby z głębszej warstwy tynku. Wynajęłam dwukrotnie osuszacz. Przy zaczynaniu osuszania wilgotność ok 70 do 78% po dobie spada do 18% i wody nie widać na ścianach. Oddaliśmy osuszacz po trzech dobach, wilg 18%. Po kolejnych dwóch dobach znowu woda na ścianach. Problem polega na tym,że muszę w piwnicy pilnie zamontować pompę ciepła a Danfoss twierdzi,że przy wodzie na ścianach padnie elektronika w pompie. Jestem w kropce. Nad schodami do piwnicy jest okno uchylone, w piwnicy rura spiro doprowadzająca do komina wentylacyjnego. Specjalnie dokładałam ten komin, ale komin dość długi ok 9,5 m. Jest słaby ciąg. Temp. w piwnicy jest dość niska 8 do 10 stopni. Może powinnam zrobić jeszcze jeden otwór wentylacyjny, przewiert przez fundament? Ale boję się,że temperatura spadnie zimą jeszcze mocniej. A może wystarczy jakiś wentylator. Pomocy!


wilgoć w piwnicy - wogotto - 2009-05-31

Woda jak woda znajdzie swoje miejsce ,poglebiajac piwnice przy starym fundamencie niestety jest jeszcze cos takiego jak drenaz i moim zdaniem nic nie pomoze jak obkopanie calego budynku 30 centymetrow ponizej podlogi piwnicy w odleglosci okolo 1 metra od fundamentu i umiejscowienie tam rury drenazowej i wszystkiego co z tym sie wiaze czli zwirek o odpowiednim rozmiaze i studzienek rewizyjnuch po rogach budynku i oczywiscie odprowadzenie drenazu do studni ktorej glebokosc bedzie znacznie wieksza nid poziom drenazu zamocowanie pompy w tej studni ....http://domowetrendy.pl/index.php?main_page=page&id=1&chapter=0 ....a propo czy to danfos czy monter z uwaga usterka bo jak widzisz urzadzenie to tam wszystko pisze w jakich warunkach ma pracowac a jak sa inne to zamawiasz takie jakie ma byc i jakie tobie odpowiada na stronce masz dane co do klasy ochrony i tego wymagaj a na pewno znajdziesz elektronike co bedzie w takiej obudowie ze pod woda bedzie pracoowac tylko koszt


wilgoć w piwnicy - milka - 2009-06-01

tam wokół budynku nie ma wody i jest piasek, woda gruntowa jest ponad metr pod piwnicą


wilgoć w piwnicy - cool-went - 2009-06-01

może masz niezaizolowane termicznie ściany w piwnicy i najzwyczajniej woda ci się skrapla bo ściany są zimne a powietrze przedostaje się z góry i ochładzając się po prostu skrapla się para


wilgoć w piwnicy - milka - 2009-06-04

co to znaczy niezaizolowane termicznie ściany? Ja mam izolację poziomą na ścianach piwnicy styrodurem 10 cm i 2* dysperbit, a pod posadzką w piwnicy 10 cm styropianu i folię


wilgoć w piwnicy - wogotto - 2009-06-04

Witam jak sam napisales masz piasek wokolo budynku a z tego winika ze piasek przepuszcza wode i zadaj sobie pytanie gdzie ta woda ma uchodzic,czy metr pod posadzke piwnicy czy przez stary fundament,czy ma sie rozchodzic gdzies w ziemie.Proponuje zrobic maly przewiert na wysokosci pol metra od posadzki piwnicy w miejscu najbardziej zawilgoconym,przez fundament i cala izolacje,wielkosci okolo 5 cm i poczekac na odpowiednie opady i co sie bedzie dzialo,zawsze mozesz to zapiankowac po sprawdzeniu co sie bedzie dzialo.Pozdrowienia i powodzenia.


wilgoć w piwnicy - milka - 2009-06-07

a czy ma sens montaż wentylatora na wejściu do komina?


wilgoć w piwnicy - cool-went - 2009-06-14

jeżeli zamontujesz wentylator to na pewno wymusisz dodatkowy obieg i będzie on niezależny od warunków atmosferycznych no i coś powinno pomóc.


wilgoć w piwnicy - byniom - 2009-07-24

Ciekawe ile wyniosą rachunki za energię ?


wilgoć w piwnicy - p.obelix - 2009-07-24

jasio ty nawet nie masz pojęcia o budowlance

milka wezwij fachowców od osuszania ścian nawiercą otwory do wpuszczenia specjalnego płynu w ściany który usunie całą wilgoć i grzyb. na zawsze!


wilgoć w piwnicy - radekklimat - 2009-07-25

wilgoc to jest wada budowlana tak na marginesie


wilgoć w piwnicy - Fujitsu Szczecin - 2009-07-26

Witam

STOP

Pozdrawiam


wilgoć w piwnicy - Tadeusz4321 - 2009-08-16

Jasio napisał(a):
stefanbud napisał(a):Witam

STOP

Pozdrawiam
O co chodzi z tym "STOP"? Jesteś dróżnikiem?
Jasio to znaczy nie glęź wiecej.Każdy ma już tego dosyc.


wilgoć w piwnicy - donald - 2013-11-04

A może wentylacja intelignetna nawiewno-wywiewna-mieszająca
[reklama]
jurek


RE: wilgoć w piwnicy - wireska - 2023-06-27

Hej! Czy ktoś orientuje się, jakie są możliwości budowy studni głębinowych w Szczyrku https://geofizyk.pl/studnie-glebinowe/ Czy jest to dobre rozwiązanie dla zaopatrzenia w wodę w tej okolicy? Będę wdzięczny za wszelkie informacje!