Forum Klimatyzacja
anomalie w 607 - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja samochodowa (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: anomalie w 607 (/showthread.php?tid=2536)



anomalie w 607 - imaal - 2009-06-12

witam. mam samochód peugeot 607 z 2005r 2.2 hdi. okolo 7 miesiecy temu z systemu uciekl czynnik. dokladnie miesiac temu udalem sie do serwisu gdzie fachowiec stwierdzil ze w kondensatorze jes wyciek. jednak po pomiarach oznajmil ze wpusci do systemu uszczelniacz do metalu i jeszcze jeden do czesci gumowych. napelnil system i dal gwarancje na 12 miesiecy. od samego poczatku klima jakos tak slabo chlodzila (przy zewnetrznej temperaturze 30 st dalo sie jezdzic jednak wedlug mnie wydajnosc klimy nie byla odpowiednia) co wiecej z tego co wiem grubsza rurka w komorze silnika pokrywa sie rosa. u mnie jest zimna ale sucha. pod autem nic nie kapie (sprawdzalem czy skropliny ie ida gdzies do kabiny ale wszedzie sucho. w serwisie sprawdzil mi cisnienie w ukladnie i nie stwierdzil zadnych ubytkow. poiwiedzial zeby przy wlaczonym ac uzywac obiegu wewnetrznego. jednak dalej nie chlodzi tak jak powinno. czasem podczas jazdy z zawru rozpreznego slychac syczeni ale tylko chwile i zaraz ustaje. dzis sprawdzalem cisnienie w ukladzie i dalej jest jak bylo po napelnieniu. zachowanie ac jest wedlug mnie dziwne, fachowiec twierdzi ze wszystko jest ok. co wy o tym myslicie?? pozdrawiam


anomalie w 607 - bodzio - 2009-06-12

Jak na moje oko to ten cudowny uszczelnicz nabroił i czynnik się nie rozpręża jak powinien.
A wiesz ile tego cuda wlał?
W wulkanizacji napełniałeś tą klime? Wink


anomalie w 607 - imaal - 2009-06-12

z tego co widzialem byly to 2 aerozole po 50 ml jeden do gumy drugi do metalu. pytalem czy ten uszczelniacz nic nie zniszczy. gosc stwierdzil ze krazy to w ukladzie i tylko z kontaktem z powietrzem (czyli jak znajdzie nieszczelnosc) twardnieje. zrobili mi w ten sposob ac w 406 okolo 2 lata temu i dziala do dzis. a z tego co zaobserwowalem zaklad zajmuje sie tylko tym i troche aut tam bylo.


anomalie w 607 - bodzio - 2009-06-12

No to 100ml wystarczy aby spadła wydajnność.
A nie lepiej zlokalizować nieszczelność, wymienić uszkodzony element i napełnić 100% czynnikiem i olejem.
Trochę więcej roboty, ale efekt był by napewno.


anomalie w 607 - radekklimat - 2009-06-13

rece opadaja


anomalie w 607 - mt - 2009-06-13

radekklimat napisał(a):rece opadaja
No i jeszcze ze 100ml innego super auto dopalacza i cała instalacja do wymiany. Grunt to reklama.


anomalie w 607 - radekklimat - 2009-06-13

w układzie chłodniczym powinien byc tylko olej i freon i nic wiecej a tego tam uszczelniacza to bym nawet tesciowej nie dał do zupySmile


anomalie w 607 - mt - 2009-06-13

Jestem za, a teściowa no cóż!?


anomalie w 607 - imaal - 2009-06-14

wiec co radzicie?? kiedy pytalem klienta czy aby ten uszczelniacz nie zrypie czegos stwierdzil ze jest to preparat specjalnie do tego przeznaczony i nic zlego ukladowi nie grozi. w sumie nie mialem powodu by mu nie wierzyc poniewaz nie znam sie na klimie. klient stwierdzil ze mozna go zastosowac w bardzo malych wyciekach i pomaga w 95% (moze jestem w tych nieszczesnych 5%). osobiscie chcialem zeby wymienil mi kondenstor gdzie znalazl wyciek on stwierdzil ze mam gwarancje i jesli nie pomoze cene uszczelniacza i nabicia odliczy od ceny wymiany kondensatora. dzis temperatura doszla do 30 a z kratek przy minimalnym nastawieni temp. lecialo 20. jakie powinno byc cisnienie w tej cienkiej rurce przy wlaczanym silniu i klimie?? dzieki za wszelkie odpowiedzi i chyba czas zeby zmienic warsztat


anomalie w 607 - Miand - 2009-06-14

Był baterwit, super takon, moto doktor przyszła kolej na klimowynalazki, dobry bajer i interes się kręci.