Forum Klimatyzacja
Prawidlowe cisnienie sprezarki - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja samochodowa (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Prawidlowe cisnienie sprezarki (/showthread.php?tid=2566)

Strony: 1 2


Prawidlowe cisnienie sprezarki - jacek6619 - 2009-06-26

Uzupelnialem czynnik chlodzacy w klimatyzacji w Fordzie Focus 1,6 i facet
mi powiedzial, ze sprezarka daje za duze cisnienie po napelnieniu, bo az 30
atmosfer. Powiedzial, ze powinno byc 15 atmosfer....Czy to jest mozliwe? Bo
cos nie chce mi sie wierzyc. zasugerowal, ze moze byc uszkodzona sprezarka i
takie cisnienie moze rozsadzic przewody i chlodnice podczas jazdy z wlaczona
klima....


Prawidlowe cisnienie sprezarki - mt - 2009-06-26

A jaki warsztat ten facet prowadził wulkanizacje, może sklepik, bo po tym można poznać jego wiedze. A tak wogóle to jestem pewien że nie działa wentylator na skraplaczu.


Prawidlowe cisnienie sprezarki - jacek6619 - 2009-06-26

Zwykly ZETEC 16-ka. Ford Focus 1,6 z 1999 roku. Pierwsza sprawa to nie mogl znalesc zaworu niskiego cisnienia przy silniku. I pierwsze napalnianie bylo tylko jednym przewodem (czerwonym). Nastepnie dosszedl do wniosku, ze powinien byc jednak gdzies ten zawor w Fordzie i zawolal kolege i ten znalazl, ze jest przy blotniku od strony pasazera tam od spodu. Wiec ponownie stracilem godzine na oproznianie, sprawdzanie cisnienia i napelnianie. I po napelnieniu kazal uruchomic silnik i mowi, ze cos jest nie tak, bo cisnienie jest 30 atmosfer. No i mnie nastraszyl jak wyzej aby nie uzywac i przyjechac za kilka dni bo ma byc glowny fachman od klimy, ze pewnie sprezarka nie pracuje tak jak trzeba.


Prawidlowe cisnienie sprezarki - jacek6619 - 2009-06-26

mt napisał(a):A jaki warsztat ten facet prowadził wulkanizacje, może sklepik, bo po tym można poznać jego wiedze. A tak wogóle to jestem pewien że nie działa wentylator na skraplaczu.
A jest jakas mozliwosc samemu sprawdzic czy dziala ten wentylator przy skraplaczu?
Kurcze nie chce aby mnie naciagneli w tym warsztacie, bo moze wszystko jest ok a Panowie tak dzialaja na naiwnych aby im cos wstawic....

Cala ta gadka zaczela sie po tym jak powiedzialem podczas sprawdzania i napelniania, ze jak wlaczam klime to mi starsznie spada moc silnika..Mam czasami takie wrazenie jakbym jechal z zaciagnietym hamulcem recznym...


Prawidlowe cisnienie sprezarki - awax - 2009-06-26

CZY KTOŚ JESZCZE MA JAKIEŚ WĄTPLIWOŚCI,ŻE RZETELNA CERTYFIKACJA FIRM SERWISUJĄCYCH AUTOKLIMĘ JEST KONIECZNA?????????????????????????????????
Przecież to HORROR I KABARET !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Prawidlowe cisnienie sprezarki - radekklimat - 2009-06-26

a moze gazu za duzo naładował


Prawidlowe cisnienie sprezarki - jacek6619 - 2009-06-26

Smiejecie sie a ja nadal nie wiem czy te 30 atmosfer to faktycznie 2 x za duzo i moze mi rozsadzic przewody i chlodnice....


Prawidlowe cisnienie sprezarki - awax - 2009-06-26

jacek6619 napisał(a):Smiejecie sie a ja nadal nie wiem czy te 30 atmosfer to faktycznie 2 x za duzo i moze mi rozsadzic przewody i chlodnice....
Faktycznie za dużo.
Jedż do zakładu serwisującego chłodnictwo,a nie do wulkanizacji .


Prawidlowe cisnienie sprezarki - zielak1979 - 2009-06-26

A powiedział Tobie ile wpuścił czynnika ?
Czy też czeka na szpeca od klimy aż przyjdzie z urlopu do pracy Smile


Prawidlowe cisnienie sprezarki - jacek6619 - 2009-06-26

Pytal sie mnie czy jest jakas naklejka ile tego czynnika wpuscic...Mowil, ze bylo malo bo 400 i zdecydowal sie na 750....
Od razu mi ten warsztat cos smierdzial, bo jak czekalem w poczekalni to facetce nawyliczali wymiane miski olejowej w jakiejs starej Alfie plus klocki hamulcowe i opony na ponad 2 klocki...I podsluchalm, ze ta miska szybko do wymiany bo wystrzeli podczas jazdy i olej wybuchnie...

OK..Ale napiszcie mi czy faktycznie te 30 atmosfer to mi moze rozsadzic te przewody i chlodnice? Bo ida upaly i nie wiem czy ta klime uzywac...To juz tak na powaznie....


Prawidlowe cisnienie sprezarki - tom17 - 2009-06-26

nawet jeżeli nie rozsadzi elementów to jest duża szansa że używając niesprawnej klimy uszkodzisz sprężarkę więc dopóki nie naprawisz sugeruję jej nie właczać.


Prawidlowe cisnienie sprezarki - jacek6619 - 2009-06-26

Ale rzecz w tym, ze ja wlasnie nie wiem czy Pan z warsztatu chce mnie naciagnac na kase, bo wlasnie znalalem na forum wiele podobnych przypadkow odnosnie firmy, w ktorej bylem i pisza, ze oszusci. Bo moja klima normalnie chlodzi i tylko ciagle nie wiem czy faktycznie te 30 atmosfer to jest 2 x ponad norme czy chca mnie naciagnac na wymiane sprezarki....
Chyba po prostu pojade w inne miejsce aby mi to sprawdzil ktos inny....


Prawidlowe cisnienie sprezarki - tom17 - 2009-06-26

jacek6619 napisał(a):Bo moja klima normalnie chlodzi i tylko ciagle nie wiem czy faktycznie te 30 atmosfer to jest 2 x ponad norme czy chca mnie naciagnac na wymiane sprezarki....
sprężarka jest ostatnim podzespołem który jest odpowiedzialny za zbyt wysokie ciśnienie. zmień warsztat i pamiętaj że diagnostyka jest o wiele tańsza niż wymiana jakiegokolwiek podzespołu który może się uszkodzić od wysokiego ciśnienia


Prawidlowe cisnienie sprezarki - mn27 - 2009-06-26

na szanowny pan AWAX SWOJE NIC KONKRETNEGO NIGDY NIE ODPOWIE TYLKO SIE WYMąDRZA ZE WSZYSTKO WIE
1.Musisz sprawdzic czy załącza sie wentylator przy skraplaczu(chłodnicy)
2.Nie pamiętam gdzie jest tam filtr-osuszacz ale jak jest na stronie wysokiego cisnienia to może on jest juz zapchany zawilgocony to tez bedziesz miał za wysokie cisnienie
3.najmniej prawdopodobne to zawór rozpręzny
Jak chcesz sprawdzic wentylator to daj mu 12 v na krótko i sprawdz czy chodzi


Prawidlowe cisnienie sprezarki - jacek6619 - 2009-06-26

Jutro to sprawdze. Bardzo Ci dziekuje. tak czy siak podjade w poniedzialek do innego zakladu, bo niepokoi mnie ten duzy spadek mocy silnika podczas jazdy z klima. Tak jak pisalem. To sie stalo po zimie, bo auto mam od lat i nie pamietam czegos takiego. Wrazenie jest jakby byl lekko zaciagniety hamulec reczny. Po wylaczeniu klimy od razu idzie jak po masle...


Prawidlowe cisnienie sprezarki - mn27 - 2009-06-26

no właśnie sprężarka potrzebuje duzo mocy a jeze pracuje w takich warunkach jak piszesz ze jest z duże cisnienie 2 razy to jescze bardziej jest to wyczówalne .
miałem kiedys taki przypadek ze taz sie nie załaczl wentylator to i bylo za duze cisnienie to az pasek klinowy zacząl sie slizgac
ps. do mojej poprzedniej wypowiedzi do punktu 2.jezeli filtr jest po stronie skraplacza powinien być ciepły jezeli jest zimny lub zamarzniety nadaje sie do wymiany(ale tylko tak jak napisalem wczesniej jezeli jest po stronie skraplacza , bo jak jest na stonie ssącej czyli na rurze grubej powinien być własnie zimny nawet wykraplac sie woda) to tak mozesz to sprawdzic samemu na oko


Prawidlowe cisnienie sprezarki - mn27 - 2009-06-26

zaraz zaraz nie rób zamieszania
to zalezy gdzie masz przyłącze bo jak masz juz za filtrem to sie zgadza ze manometry pokaza niskie cisnienie
ale jezeli masz przyłącze przed filtrem to manometry własnie pokaza to wysokie cisnienie ,prawda ?


Prawidlowe cisnienie sprezarki - mn27 - 2009-06-26

zgadza ale ten gaz wtedy gdzies musi znajdowac sie a jak brak przepływu wtedy cały gaz znajduje sie w skraplaczu


Prawidlowe cisnienie sprezarki - mn27 - 2009-06-26

cos mi sie przypomina ze jednak w tym fordzie jest filtr po stronie niskigo cisnienia pod błotnikiem na ssaniu rura grubsza i własnie tam jest tez przyłącze
tak wiec ja nadal pozostaje przy tym nie właczajacym sie wentylatorze


Prawidlowe cisnienie sprezarki - awax - 2009-06-26

mn27 napisał(a):na szanowny pan AWAX SWOJE NIC KONKRETNEGO NIGDY NIE ODPOWIE TYLKO SIE WYMąDRZA ZE WSZYSTKO WIE
1.Musisz sprawdzic czy załącza sie wentylator przy skraplaczu(chłodnicy)
2.Nie pamiętam gdzie jest tam filtr-osuszacz ale jak jest na stronie wysokiego cisnienia to może on jest juz zapchany zawilgocony to tez bedziesz miał za wysokie cisnienie
3.najmniej prawdopodobne to zawór rozpręzny
Jak chcesz sprawdzic wentylator to daj mu 12 v na krótko i sprawdz czy chodzi
Kolego ja chętnie udzielam porad jeżeli jest taka możliwość.
Po prostu na ogólnodostępnym forum takie porady szczegółowe to moim zdaniem to samo co dawanie dziecku zapałek do zabawy w stogu siana.
Większość pytań odnosi się do konkretnych przypadków i jest nie tylko czytane i wykorzystywane przez amatorów (dzieci),ale oni to uogólniaja i często wyrzadzają więcej szkód niz dobrego.Biedni Klienci gdyby byli świadomi kto tak naprawdę zniszczył im niejednokrotnie układ inaczej by rozmawiali.Również nauka na podstawie Waszych "porad"często robi spory mętlik w głowie.Np.taki drobiazg,że jeżeli na stronie ssącej to już nie nazywa się "filtr-osuszacz"
Inny drobiazg to taki malutki szczególik,że jak tłoczenie jest "zapchane" to przy prawidłowej ilości czynnika skropli sie on po prostu w skraplaczu i ciśnienie na tłoczeniu spadnie gdyż nie będzie pary na ssaniu.Oczywiście zakładam,że układ jest dobrze odpowietrzony.

Jeszcze jedno Ty jak chcesz to rozdawaj te "zapałki",ja natomiast swoje "wymądrzania" kieruję bardziej do właścicieli autek z klimą aby uświadomić im jacy
OSZUŚCI często zajmują się naprawą klimy w ich samochodach.Chyba określenie "oszuści" jest jak najbardziej na miejscu w stosunku do osób,które "zapominają"
poinformować Klienta,że nie mają zielonego pojęcia ,ani uprawnień do naprawy ich autka w tym zakresie.

Pozdrawiam i zapraszam na bezpłatne szkolenie odnośnie elementów klimy i przemian fazowych czynnika w poszczególnych miejscach obiegu.


Prawidlowe cisnienie sprezarki - jacek6619 - 2009-06-27

A jakie powinno byc maksymalne cisnienie atmosferyczne w ukladzie?


Prawidlowe cisnienie sprezarki - zielak1979 - 2009-06-27

Obejżyj prognozę pogody to się dowiesz jakie dzisiaj ciśnienie atmosferyczne mamy Smile
A o jakie ciśnienie pytasz ? Podczas pracy układu czy też gdy układ jest wyłączony?


Prawidlowe cisnienie sprezarki - jacek6619 - 2009-06-27

zielak1979 napisał(a):Obejżyj prognozę pogody to się dowiesz jakie dzisiaj ciśnienie atmosferyczne mamy Smile
A o jakie ciśnienie pytasz ? Podczas pracy układu czy też gdy układ jest wyłączony?
Podczas pracy naturalnie....


Prawidlowe cisnienie sprezarki - Tadeusz4321 - 2009-06-27

Podczas pracy naturalnie sa dwa ciśnienia


Prawidlowe cisnienie sprezarki - Shitashii - 2009-06-27

Tadeusz4321 napisał(a):Podczas pracy naturalnie sa dwa ciśnienia
To też nie jest prawda. Masz więcej ciśnień. Przyłącza do pomiaru masz dwa. Domyślamy się, że to był skrót myślowy, ale chciałem się tak przy sobocie powymądrzać :-) Pozdrowienia
PS. Humor mi się poprawia, bo słońce wyłania się zza chmur.