Forum Klimatyzacja
KLIMATYZACJA DO OGRZEWANIA DOMU ZIMĄ - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: KLIMATYZACJA DO OGRZEWANIA DOMU ZIMĄ (/showthread.php?tid=2621)



KLIMATYZACJA DO OGRZEWANIA DOMU ZIMĄ - pawcio0094 - 2009-07-09

CO SADZICIE NA TEMAT OGRZEWANIA KLIMĄ DOMU ZIMĄ. PONADTO KLIJENT PLANUJE ZAŁOZYĆ PODŁOGÓWKE ELEKTRYCZNĄ BĄDZ NA OLEJ ALE GŁÓWNYM ŻRÓDŁEM CIEPŁA MA BYĆ KLIMATYZACJA. W GRĘ WCHODZĄ PRZEDE WSZYSTKIM JEDNOSTKI ŚCIENNE - NAJLEPIEJ GALERIE Z LG. 1-2 KASETY NA HOLU. MOZNA TEŻ ZASTOSOWAĆ KANAŁÓWKE ALE W MAKSYMALNIE 3 POMIESZCZENIACH GDYŻ KLIJENT WOLI SCIENNE Z RACJI LEPSZEJ FILTRACJI POWIETRZA (NEO PLASMA JEZELI LG). CAŁY DOM MA OKOŁO 300 - 350 M2 POWIERZCHNI. SZCZEGÓŁOWE PLANY I ROZMIARY BĘDĘ WIDZIAŁ W PRZYSZŁYM TYGODNIU. CZY NIE MYSLICIE ŻE COP MOZE ZNACZNIE ZMALEĆ PRZY MROZACH? OBAWIAM SIĘ ŻE TAKA INSTALACJA TEŻ JEST BARDZIEJ AWARYJNA OD POZOSTAŁYCH. BYĆ MOŻE WYKONYWALIŚCIE PODOBNE INWESTYCJE STĄD PROSZE O PORADE.


KLIMATYZACJA DO OGRZEWANIA DOMU ZIMĄ - monterod2002 - 2009-07-09

http://forum.klimatyzacja.pl/viewtopic.php?id=2588

pozdrowionka


KLIMATYZACJA DO OGRZEWANIA DOMU ZIMĄ - Shitashii - 2009-07-09

Przyszły student!: KLIENT a nie "klijent". Bo semestru nie zaliczysz.


KLIMATYZACJA DO OGRZEWANIA DOMU ZIMĄ - monterod2002 - 2009-07-09

Big Grin


KLIMATYZACJA DO OGRZEWANIA DOMU ZIMĄ - pawcio0094 - 2009-07-09

Shitashii liczyłem na bardziej fachową odpowiedz Wink


KLIMATYZACJA DO OGRZEWANIA DOMU ZIMĄ - Shitashii - 2009-07-09

pawcio0094 napisał(a):Shitashii liczyłem na bardziej fachową odpowiedz Wink
Przepraszam, że zawiodłem, ale ten wątek był już poruszany. Jak przyjdzie na prawdę ostra zima to chłopa mrozy wykończą. Prawdopodobnie nikt (lub niewielu) tego nie praktykował w naszym klimacie, stąd wątpliwości. A mimo wszystko piec wychodzi teniej. Wiadomo, że sprawność energetyczna klimatyzatorów odnosi się do pewnych warunków, w których to jest najwyższa - w warunkach skrajnych znacząco spada i wówczas finansowo może się to nie kalkulować.
Do odważnych świat należy.


KLIMATYZACJA DO OGRZEWANIA DOMU ZIMĄ - Przemonter - 2009-07-10

moze zaproponuj mu pompe ciepła,to ma chyba lepszy sens?


KLIMATYZACJA DO OGRZEWANIA DOMU ZIMĄ - pawcio0094 - 2009-07-10

Pompa ciepła jak najbardziej tylko klient twierdzi że w kanałach bedzie gromadził się syf a jemu bardzo zależy na czystym powietrzu i z tąd chciał mieć jednostki wewnetrzne z neo plasmą.
Reasumujac wszystko klima jak najbardziej ale do -5 na zewnątrz a póżniej to musi bardziej liczyc na tą swoją podłogówke, którą ma w planach.


KLIMATYZACJA DO OGRZEWANIA DOMU ZIMĄ - buckles-and-more - 2009-07-11

grzanie klimatyzacją jak najbardziej ale:
1. spadek mocy grzewczej w temperaturach ujemnych, niewielu producentów gwarantuje moc grzewczą do -15C
2. czas odtajania, powinien być możliwie jak najkrótszy


KLIMATYZACJA DO OGRZEWANIA DOMU ZIMĄ - monterod2002 - 2009-07-11

Ja sądze że klima w naszym klimacie służy do dogrzewania a nie do ogrzewania .
Ludziom wciskają kit że klimą można ogrzać dom w zimie a hydraulicy naciągacze że kolektorami słonecznymi . Jedno i drugie może wspomagać a nie zastępować tradycyjne ogrzewanie .
pozdrowionka


KLIMATYZACJA DO OGRZEWANIA DOMU ZIMĄ - monterod2002 - 2009-07-13

Jasio sie naczytał a teraz będzie nas uczył ......


KLIMATYZACJA DO OGRZEWANIA DOMU ZIMĄ - crocens - 2009-07-13

Sinclair inverter ścienny 3,5kW chłodniczej (nie pamiętam ile grzewczej a nie chce mi się iść po katalog), pomieszczenia 2x ok. 50m3.
Temp w pom. 1 - 22
Temp w pom. 2 - 20
Pomieszczenia w około nieogrzewane, góra nieogrzewana, dół ogrzewany. Nowe okna. Izolacja stropu to siano i deski.
Sezon grzewczy ok 1400zł.

Sami oceńcie jaki to wynik.


KLIMATYZACJA DO OGRZEWANIA DOMU ZIMĄ - dominik486 - 2009-07-14

Jasio, współczuje temu twojemu monterowi klimy, bo zrobiłeś się nagle taki ciekawski, że pewnie jak montował stałes nad nim i ciagle pytałes, przeszkadzałes i marudziłes.
Nie chce byc złosliwy, ale po co tobie wszystko wiedziec od razu z działu chłodnictwa i klimatyzacji, jak jakos do tej pory zanim wszedłes na to forum zyłes z tym i nic ci nie przeszkadzało? Wink
Zaczynasz udzielać ludziom porad typu co wybrać, poniewaz co masz poziom zaawansowany, czy ktos ci zamontował klime i juz myslisz ze o niej wszystko wiesz?
A moze sam zaczales montowac i uczysz sie na błedach.

P.S
Niektórzy pseudo montezy nie znają nawet działania klimatyzatora, bo kiedys byłem swiadkiem jak koles, ktorego widujemy w hurtowni od ok 3 lat kłucił sie ze sprzedawcą, ze klimatyzator nie wysusza ale nawilza powietrze, przez filtry...


KLIMATYZACJA DO OGRZEWANIA DOMU ZIMĄ - crocens - 2009-07-14

Sląsk, okolice Katowic


KLIMATYZACJA DO OGRZEWANIA DOMU ZIMĄ - pawel13 - 2016-09-26

Jak dla mnie pomysł dosyć ciekawy jednak myślę, że bardzo drogi. Jeśli zależy Ci na wygodzie i chciałbym zapłacić mniej spróbuj może z gazem płynnym.


KLIMATYZACJA DO OGRZEWANIA DOMU ZIMĄ - Bolas - 2016-09-26

A czemu nie ma sadzić swojego lasu i kupić peleciarki. Albo przeprowadzić się w okolice Wałbrzycha i kopać własny bidaszyb. A może...... skończysz odkopywać posty sprzed 7lat bo technika idzie do przodu a gaz w butli to już zabytek.


KLIMATYZACJA DO OGRZEWANIA DOMU ZIMĄ - obser - 2016-09-26

Dogrzewanie jak najbardziej.U mnie w domu zrobiło się tak,że w każdym pomieszczeniu pojawił się klimatyzator.A to po sezonie coś zostało, a to na "pakiet startowy" od firmy z super upustem dla mnie kupiłem, albo klima super Klientowi wysiadła po 2 dniach i założyłem nową,bo za częściami musiałem poczekać 2 tygodnie,a nie chciałem potem komuś pomontażowej wpychać. Ale jakbym miał stale grzać, to musiałbym jakieś super nawilżanie wprowadzić, Są okresy np.teraz co włączę wieczorkiem lub rano jakieś,aby powietrze się zmieniło w domu,ale nie wyobrażam sobie pracy wszystkich przez całą zimę. Owszem chodzi piec na ekogroszek, a pomieszczenie gdzie chce mieć cieplej sobie podgrzeję kiedy chcę. Jak wyjadę na weekend to zostawię na piecu 30 st użytkowej, a po przyjeździe puszczę klimy i dogrzeją zanim kocioł i grzejniki nie nagrzeją. Jakbym miał szansę na podłogówkę,to zaryzykwałbym powietrze-woda,rezerwa np.olej.Ale powietrze-powietrze do domu to chyba pomyłka.


KLIMATYZACJA DO OGRZEWANIA DOMU ZIMĄ - 1igor1 - 2016-09-26

obser napisał(a):Dogrzewanie jak najbardziej.U mnie w domu zrobiło się tak,że w każdym pomieszczeniu pojawił się klimatyzator.A to po sezonie coś zostało, a to na "pakiet startowy" od firmy z super upustem dla mnie kupiłem, albo klima super Klientowi wysiadła po 2 dniach i założyłem nową,bo za częściami musiałem poczekać 2 tygodnie,a nie chciałem potem komuś pomontażowej wpychać. Ale jakbym miał stale grzać, to musiałbym jakieś super nawilżanie wprowadzić, Są okresy np.teraz co włączę wieczorkiem lub rano jakieś,aby powietrze się zmieniło w domu,ale nie wyobrażam sobie pracy wszystkich przez całą zimę. Owszem chodzi piec na ekogroszek, a pomieszczenie gdzie chce mieć cieplej sobie podgrzeję kiedy chcę. Jak wyjadę na weekend to zostawię na piecu 30 st użytkowej, a po przyjeździe puszczę klimy i dogrzeją zanim kocioł i grzejniki nie nagrzeją. Jakbym miał szansę na podłogówkę,to zaryzykwałbym powietrze-woda,rezerwa np.olej.Ale powietrze-powietrze do domu to chyba pomyłka.
Grzeję tą "pomyłką" już 6 lat, cały dom, kanałówką, i kolejny raz też bym się na to zdecydował.


KLIMATYZACJA DO OGRZEWANIA DOMU ZIMĄ - monterek - 2016-09-27

Montowaliśmy klimatyzatory stricte do grzania i klienci są zadowoleni. Nie wiem konkretnie jak im to wypada finansowo, ale skoro mówią, że całkiem nieźle, to nie mam powodu im nie wierzyć. Natomiast, co się tyczy samego sprzętu, to mamy już na rynku całkiem sporo modeli do grzania przy temperaturze zewnętrznej do - 25 stopni, a nawet do -30. Jak na nasz klimat, to nie jest źle.


KLIMATYZACJA DO OGRZEWANIA DOMU ZIMĄ - obser - 2016-09-27

Nie twierdzę,że klimatyzacja nie utrzyma temteratury,jednak jak dla mnie powietrze jest za suche.Nagrzany dom konwekcją o wiele lepiej mi odpowiada i podejrzewam,że doliczając koszty obsługi kotła może jest mniejszy.parę razy zimą , a to z lenistwa, a to kiedyś wysiadł programator kotła i prawie 2 tyg chodziła klima i jednak split nie to. Nie wypowiadam się nad prawidłową kanałówką, może wtedy jest mniejszy ten ciągły ruch powietrza. W biurze podstawowym ogrzewaniem jest split i mi to nie robi, te parę godzin,ale w domu wolę kaloryfery. Poczekam jeszcze kilka dni jak pogoda się nie zmieni to rozpalam w kotle, bo już klimy chodzą przez nocne oziębienia. Zakładaliśmy już dużo lokali użytkowych i ludzie się przekonują,ja też jestem przekonany,że to nieraz dobry pomysł,ale tu dyskutujemy o domu. mam dwa systemy i stanowczo lepiej się czuję grzejąc kaloryferami z wodą do 60 st, przeważnie ok.40 st.


KLIMATYZACJA DO OGRZEWANIA DOMU ZIMĄ - barbie - 2016-09-27

podczas grzania klimatyzacja nie osusza powietrza .u mnie problemem jest hałas-szum powietrza .


KLIMATYZACJA DO OGRZEWANIA DOMU ZIMĄ - ninaa33 - 2019-01-23

Zanim zdecydujemy się na jakieś konkretne ogrzewanie, warto jest zapoznać się z kilkoma opcjami by upewnić się , że nasze rozwiązanie opłacalne bedzie na lata. Z tych wszystkich dostępnych teraz chyba ekogroszek bedzie najlpeszym pomysłem. Gdy sprawdzałam tutaj [reklama] ceny to nie sa wysokie i podobno bardzo się to opłaca.