Forum Klimatyzacja
Nierówne Ciśnienie - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja samochodowa (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Nierówne Ciśnienie (/showthread.php?tid=2623)



Nierówne Ciśnienie - mag2k3 - 2009-07-10

Witam właśnie byłem sprawdzić klimatyzację została nabita azotem i sprawdzone ciśnienie, ciśnienia różnią się jedne ma 6 barów a drugie 11, w serwisie powiedzieli że pewnie jest coś zapchane podejrzewają że jakiś filtr ale oni raczej nie rozbierają tego dali mi namiary na kogoś kto to sprawdzi tylko zastanawiam się czy warto?
Ktoś wie co to może być jeśli jest to jakiś filtr może sam bym to potrafił wymienić mechaniki się nie boje no ale o klimie mam niewielkie pojęcie jednak mimo wszystko jeśli sprawdzenie tego polega na rozebraniu i przeczyszczeniu węży to myślę że sam bym dał radę chyba że trzeba mieć do samego wyczyszczenia odpowiedni sprzęt.
Może ktoś coś doradzi chciałbym się zamknąć w 500zł jeśli wyjdzie to więcej to raczej odpuszczę tą klimę.


Nierówne Ciśnienie - matwik1 - 2009-07-10

bez podstawowych wiadomości o klimie i narzędzi nic nie zrobisz także daj lepiej komuś zarobić


Nierówne Ciśnienie - mag2k3 - 2009-07-10

Tak zwykle podobne odpowiedzi słyszę tylko jak na razie prawie wszystko zrobiłem w aucie sam, rozrząd uszczelka pod głowicą zawieszenie i wiele innych i też zawsze słyszałem jak się nie znasz to zostaw, cóż naprawa samochodu to nie jest jakaś tajemna wiedza której przeciętny człowiek nie pojmie wręcz przeciwnie wystarczy pokazać co i jak a większość ludzi zrobi to samemu tylko jak to zabierać sobie chlebek? Lepiej trzymać w tajemnicy z nadzieją że nikt nie wygada jak coś zrobić.
Bez podstawowych narzędzi czyli bez czego? bo z tego co widziałem mam wszystkie klucze aby rozkręcić tą klimę na najmniejsze kawałki ja nie chce jej uszczelniać tylko przemyć wszystko co się da żeby ją udrożnić i wymienić ten filtr o którym mówił mechanik i liczyłem że ktoś mi tu podpowie co mogę myć i czym, czy są jakieś specjalne preparaty do tego?
Mam nadzieje że znajdzie się ktoś kto się na tym zna i coś doradzi.


Nierówne Ciśnienie - matwik1 - 2009-07-10

TO CO PISZESZ ŚWIADCZY O TYM ŻE WCZEŚNIEJ CZY PÓŻNIEJ PRZEZ TWOJA SAMODZIELNOŚĆ NAROBISZ SOBIE BIDY CZEGO OSOBIŚCIE CI NIE ŻYCZĘ


Nierówne Ciśnienie - mag2k3 - 2009-07-10

Napisałem jakie było ciśnienie wystarczyło przeczytać posta wyżej, widziałem je na własne oczy Smile
Ale proszę dokładnie było 6,6niskiego i 10.8 wysokiego
Skoro już wiesz jakie są dokładne ciśnienia to co następnie trzeba zrobić?
Bo rozumiem że zakup manometrów już mam z głowy.

matwik1 ja nie robię samochodu bo taka bieda tylko dlatego że lubię sam coś naprawić nie ufam mechanikom i tyle jak coś zepsuję to kupię nowe moja strata ale porady w stylu nie dasz rady tego zrobić "bo nie" są raczej marnym pożytkiem nie sądzisz? Powiedz szczerze bez złośliwości?
Jak na razie wszystko co robiłem a było tego trochę chodzi bez najmniejszego problemu np silnik już 2 rok lata po czyszczeniu nastawnika pompy wtryskowej i zmianie uszczelki, bardziej ufam swojej dokładności niż robieniu na odpier... jak to większość mechaników.
Tylko nie lubię takiego podejścia nie dasz rady bo nie, kiedy wiem że dam radę bo to nie jest fizyka jądrowa.

.....
Ale bez OT może ktoś poda choć nazwy środków do czyszczenia klimatyzacji tylko jakiś dobrych (nie mówię o odgrzbianiu) tylko właśnie czym się czyści kiedy się rozbierze ją na poszczególne elementy bo wodą z mydłem raczej się tego nie robi prawda?


Nierówne Ciśnienie - Tadeusz4321 - 2009-07-10

A czynnik do czego złapiesz?


Nierówne Ciśnienie - mag2k3 - 2009-07-10

Ja chcę jedynie wyczyścić wszystko nabijać będę oczywiście w serwisie.
Czynnika nie ma bo wyciekłSmile
Więc raczej nie złapię go wcale.
Sprawdzane było na azocie.
Coś jeszcze chcecie wiedzieć zanim udzielicie konkretnej odpowiedzi?


Nierówne Ciśnienie - Tadeusz4321 - 2009-07-10

Podstawowe dane o aucie-marka,rok produkcji itp.Podajesz cisnienia w układzie i jednocześnie piszesz,że czynnika nie ma .Wiec skąd ciśnienia?


Nierówne Ciśnienie - mag2k3 - 2009-07-10

Trzeba przeczytać post wyżej a będziesz wiedział, szukaj wyrazu na literę "a"
Golf 3 97 rok


Nierówne Ciśnienie - max - 2009-07-10

mag2k3 napisał(a):Witam właśnie byłem sprawdzić klimatyzację została nabita azotem i sprawdzone ciśnienie, ciśnienia różnią się jedne ma 6 barów a drugie 11
Tak więc przyjacielu. Zacznijmy od początku - Ci panowie od klimy - nabili Ci układ azotem w celu sprawdzenia szczelności. Podłączyli manometry i pokazały im 6 i 11 barów. Dobrze rozumiem?


Nierówne Ciśnienie - mag2k3 - 2009-07-10

Dokładnie tak


Nierówne Ciśnienie - max - 2009-07-10

mag2k3 napisał(a):Dokładnie tak
Mam prośbę - pojedź do innego serwisu i poproś o próbę szczelności azotem. Sam nie jesteś w stanie jej zrobić. Zapłacisz raczej nieduże pieniądze a uzyskasz drogocenną wiadomość, czy aby pewno poprzedni fachowcy byli kompetentni.
seniorbiovital napisał(a):to chyba nabili Ciebie a nie klimę
Trochę ostre ale zanosi się na prawdziwe.

Jeżeli wyjdzie nieszczelność (bądź nie wiem co tam) ktoś Ci doradzi na którym odcinku i wtedy sam będziesz mógł się wykazać. Wymienisz elementy i pojedziesz na samo "nabicie" klimy, wtedy jest opcja ekonomiczna i skuteczna (jeżeli robisz to dokładnie).

W razie pytań to znasz już adres forum.


Nierówne Ciśnienie - mag2k3 - 2009-07-11

@seniorbiovital tak nabili mnie a nie klimę ehhh
Po pierwsze to oni mi tej klimy nie nabijali azotem tylko właśnie sprawdzali szczelność bo nie miałem najmniejszego śladu czynnika a po drugie nie zapłaciłem tam ani jednej złotówki więc niby w jaki sposób mnie nabili?

@max bardzo dziękuję za pomoc właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem.
Co do fachowców to chyba najlepsi w mieście są ja jak już muszę jechać do mechanika to nie oszczędzam wolę dać do zrobienia komuś kto ma pojęcie i udziela na usługę jakiejś gwarancji tak jak oni, ten szef cały powiedział to samo że podejrzewa ten filtr tylko że nie mają czasu na rozgrzebanie całego układu dlatego postanowiłem to zrobić sam po czym pojechać do nich na napełnienie.
Ewentualną nieszczelność chcę u nich usunąć mają jakiś tam preparat na który dają gwarancję chyba półtora roku.
Ja jedynie chcę wymienić ten filtr i przeczyścić dokładnie układ.
Dlatego pytam co mogę czym myć?
Jak już wszystko rozbiorę czy chłodnicę klimatyzacji też jakoś przepłukać?


Nierówne Ciśnienie - matwik1 - 2009-07-11

panowie uważam że na tym forum powinni sobie fochowo doradzać lub pomagać ludzie z branży a nie powinniśmy udzielać oprzernych instukcji naprawy klimatyzacji samochodowej ludziom którzy powinni kożystać z naszych usług w naszych warsztatach


Nierówne Ciśnienie - max - 2009-07-11

mag2k3 napisał(a):po drugie nie zapłaciłem tam ani jednej złotówki więc niby w jaki sposób mnie nabili?
Zazwyczaj w serwisie za diagnozę się płaci. (chyba że serwis nie jest pewien swego)

mag2k3 napisał(a):nie mają czasu na rozgrzebanie całego układu
...
mag2k3 napisał(a):po czym pojechać do nich na napełnienie
nabić to każdy serwis ma czas i umiejętności Smile

mag2k3 napisał(a):Ewentualną nieszczelność chcę u nich usunąć mają jakiś tam preparat na który dają gwarancję chyba półtora roku.
ileż to już o tym było... O super preparatach uszczelniających...

mag2k3 napisał(a):Ja jedynie chcę wymienić ten filtr i przeczyścić dokładnie układ.
Dlatego pytam co mogę czym myć?
Jak już wszystko rozbiorę czy chłodnicę klimatyzacji też jakoś przepłukać?
Proponuję użyć funkcji szukaj na tym forum...

Skoro nic sobie nie policzyli za sprawdzenie szczelności to pojedź do innego serwisu może też nic nie wezmą a będziesz wiedział coś więcej. Kto pyta - nie błądzi. (Ciekawy jestem co powiedzą)

Panowie miłego weekendu Smile


Nierówne Ciśnienie - piros - 2009-07-11

mag2k3 napisał(a):Ja chcę jedynie wyczyścić wszystko nabijać będę oczywiście w serwisie.
Czynnika nie ma bo wyciekłSmile
Więc raczej nie złapię go wcale.
Sprawdzane było na azocie.
Coś jeszcze chcecie wiedzieć zanim udzielicie konkretnej odpowiedzi?
Drogi kolego mag2k3,jeśli wyciekł czynnik to jest jakaś dziura,którą się ulotnił.
Filtr możesz wymienic sam,ale przewodu gumowego lub aluminiowego nie naprawisz,do tego trzeba miec nie tylko sprzęt ale i umiejętności.Twoje dobre chęci nie wystarczą.Choc przewód możesz kupic nowy(będzie drogi) lub używany(może byc uszkodzony,choc na szrocie będą zapewniali ,że jest idealny,bo tam nie sprawdzą jego szczelności.Skraplacza również nie naprawisz ,choc w tym przypadku lepiej założyc nowy,to samo dotyczy parownika.Przeczyścic układ też nie tak łatwo,do tego też trzeba miec pewną wiedzę .
Jeśli chcesz przeznaczyc 500zł na naprawę klimy ,to w Twoim przypadku może okazac się za mało.
Nie chcę Cię zniechęcac do samodzielnych napraw,ale w dzisiejszych samochodach naprawdę nie da się wszystkiego zrobic samemu.
I jeszcze jedna ważna sprawa,nie dziw się ,że koledzy z tego forum nie chcą udzielac niektórych informacji.Jeżeli pójdziesz do cukierni i zapytasz właściciela o recepturę na jego firmowe ciasto,czy myślisz ,że ją otrzymasz?
Może poda Ci składniki,ale na pewno nie zdradzi Ci technologii produkcji.
Przecież on z tego żyje.
Nie wiem czym się zajmujesz i w jakiej branży pracujesz,ale jestem pewny ,że nie zdradzisz każdemu sekretów swojej pracy.Pozdrawiam serdecznie.