Forum Klimatyzacja
opel astra 2 problem z klimą - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja samochodowa (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: opel astra 2 problem z klimą (/showthread.php?tid=2627)



opel astra 2 problem z klimą - xysiek - 2009-07-10

Witam , mój problem polega na tym że po wlączeniu klimy sprzęgło sręzarki robi pare obrotów no gdzieś tak przez 15 do 20 sekund i to sprzęgło staje , klime mam napełnioną , po włączeniu obroty wzrastają , lampka załączenia klimy sie świeci a efektu niet , jak już wspomnialem sprzęgło fyrtnie pare razy i staję , proszę o rade.


opel astra 2 problem z klimą - matwik1 - 2009-07-10

podaj jakie jest wysokie ciśnienie podczas pracy sprężarki jak nie masz jak to jedz do serwisu


opel astra 2 problem z klimą - max - 2009-07-10

A przypadkiem nie ma w tym aucie sprzęgła sprężarki o regulowanej szczelinie? Jeżeli prąd dochodzący do sprężarki jest taki jak należy to chyba zostaje tylko regulacja szczeliny, bądź cewka elektromagnesu ale w to wątpię żeby tak fiksowała. Co Wy o tym sądzicie?


opel astra 2 problem z klimą - matwik1 - 2009-07-10

MIALEM JUŻ KILKA ASTR Z ZAPCHANYMI FILTRAMI I EFEKT TAKI SAM TYLKO PO CHWILI PONOWNIE SIĘ WŁĄCZA NA KILKA SEKUND ,A JEDNĄ MIAŁEM TAKĄ ŻE SPRĘŻARKA STARTOWAŁA NA 4 SEK I JUŻ NIE ODPALAŁA POWODEM TEGO NIEPRAWIDŁOWEGO DZIAŁANIA BYLY ZAŚNIEDZIAŁE STYKI W PRZEKAŻNIKU POD NADKOLEM


opel astra 2 problem z klimą - xysiek - 2009-07-10

może ktoś podpowie coś więcej na temat tych zapchanych filtrów ,


opel astra 2 problem z klimą - radekklimat - 2009-07-10

zapchany filter podczas pracy klimy zrobi sie zimny lub wrecz zamarznie zwlaszcza jego dolna czesc
sprawdz to w astrze jest na skraplaczu z prawej strony


opel astra 2 problem z klimą - xysiek - 2009-07-14

po przeczyszczeniu zaskakuje ale nie zawsze , jeszcze kukne do styków pod nadkolem


opel astra 2 problem z klimą - mt - 2009-07-14

A co przeczyściłeś, bo mi to wygląda na zardzewiałe lub bardzo zniszczone sprzęgiełko tak dokładnie się zachowuje.


opel astra 2 problem z klimą - xysiek - 2009-07-15

Możesz coś więcej na temat tego sprzęgiełka więcej napisac bo znowu pieruństwo nie zaskakuje , obiawy to : po wcisnięciu przycisku klimy obroty silnika niznacznie rosną , spężarka zaczyna fyrtac wydając taki bliżej nie opisany dżwięk , obroty silnika lekko spadają jak by dostał obciązenie związane z pracą dodatkowego urządzenia przyp. klima , patrząc na spręzarke sprzęgiełko kręci się wraz z kołem , poczym i to o różnym czasie tzn. 10 sekund czasem 40 sekund sprzęgło staje, po ponownym wyłączeniu i załączeniu klimy sytuacja powtarza się , czytałem na forum że w niektórych przypadkach sprzęgło już nie zaskakuje a u mnie moge klime uruchamiac ponownie - oczywiście na pare chwil
POMOCY


opel astra 2 problem z klimą - matwik1 - 2009-07-16

sprawdz sobie najpierw czy prad do sprężarki dalej dochodzi w mamencie kiedy ta się odłącza musisz sie wkuć w prewody zasilające i zprawdzić to przy podłączonych wszyskich przewodach wtedy bedziesz miał jasną sytuacje czy wina leży po stronie sprężarki czy gdzie indziej


opel astra 2 problem z klimą - xysiek - 2009-07-16

sprawdzałem na takich dwóch kabelkach które są na górze prężarki , wkułem się i lampka gasła wraz z sprężarką


opel astra 2 problem z klimą - matwik1 - 2009-07-17

więc problem leży nie w sprężarce lecz albo w presostacie bądz w przekażnikach pod lewym nadkolem lub też prawdopodobnie, miałem już taki przypadek gdy auto było po jakiejś stłuczce uszkodzona była wiązka elektryczna do presostatu .także podjedz do jakiegoś dobrego elektryka niech spróbuje znaleść gdzie powstaje przerwa