Forum Klimatyzacja
ogrzewanie całoroczne klimatyzacją - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Ogrzewnictwo (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: ogrzewanie całoroczne klimatyzacją (/showthread.php?tid=2700)



ogrzewanie całoroczne klimatyzacją - barbie - 2010-01-08

mam zwykłe klimatyzatory które grzeją przy temperaturze zewnętrznej -15 -20 ,ale do stałego ogrzewania ich nie używam ze względu na głośną pracę wentylatorów jednostek wewnętrznych ,poza tym gaz ziemny jest tańszy .ważne jest aby klimatyzator był przystosowany do pracy całorocznej i woda z jednostki zewnętrznej miała gdzie odpływać to czy to jest inverter nie ma znaczenia .do grzania wymienniki ciepła w jednostkach muszą być duże-tanie modele niemarkowe nie nadają się do grzania bo są zbytnio odchudzone dla oszczędności.


ogrzewanie całoroczne klimatyzacją - wogotto - 2010-01-09

Witam.Mitsubishi posiada jednostki pracujące przy tych temperaturach,jest to nowość,ale na opinie niestety należy poczekać do wiosny.


ogrzewanie całoroczne klimatyzacją - zigzag - 2011-01-28

Inwertery posiadające podgrzewanie oleju (zwykła grzałka elastyczna na sprężarce) spokojnie dają radę w takich temperaturach.


ogrzewanie całoroczne klimatyzacją - barbie - 2011-01-28

przy niskich temperaturach sprężarka pracuje na okrągło zwłaszcza inwerterowa--grzałka nie ma żadnego znaczenia,chyba gdy ma kilka KW .


ogrzewanie całoroczne klimatyzacją - Diego - 2012-02-25

Polecam Daikin: CTXU-G Pompa ciepła R-410A; u mnie się sprawdza


ogrzewanie całoroczne klimatyzacją - barbie - 2012-02-25

manekiny łatwo ogrzać --wystarczy im -30 stopni .


ogrzewanie całoroczne klimatyzacją - mentor12 - 2012-03-10

Manekiny zrobione są czasami z różnych materiałów a te materiały mają czasami inne ciepło właściwe.Czy słyszałeś o mechanicznych manekinach napędzanych żródłem?.Każdy manekin jest napędzany energią i twój wiejski często cytowany sposób myślenia tego nie zmieni.Nie ma manekina bez dostarczonej energii.


ogrzewanie całoroczne klimatyzacją - Anka56 - 2014-11-25

Mówicie, że ogrzewanie klimatyzorami jest opłacalne? Nigdy nie korzystałam z klimatyzacji w ten sposób, ale właśnie zaczęłam taką możlwiość rozważać. Czy możecie powiedzieć mi coś więcej na ten temat?


ogrzewanie całoroczne klimatyzacją - august200 - 2014-12-01

Witam jestem tu nowy to moj pierwszy post jestem Łukasz z Suwałk.

Dostałem zapytanie od klijenta o klimatyzacje do pracy całorocznej mam do ogrzania 3 pokoje kazdy z nich po około 30m2. Instalacja ma byc zrobiona w Suwałkach więc mróż -20 Jed. Zewnętrzna będzie "Widziała" wiele razy w czasie zimy.
Naprosciej było by zamontowac 3 x Split który ma teroretycznie grzac do -20.
Ale warunek jest jedna jednostka zewnatrzna czyli trzeba isc w multi-splita.
Z doswiadczenia wiem ze np Zibro multi grzeje jako tako do około 0 stopni więc z natury odpadają tanie chinskie multi-splity.
Moje pytanie która marka rzeczywiscie ma w ofercie multi-splita który bedzie grzał do -20 stopni.


ogrzewanie całoroczne klimatyzacją - freegass - 2014-12-01

wogotto napisał(a):Moje pytanie która marka rzeczywiscie ma w ofercie multi-splita który bedzie grzał do -20 stopni
Każda, która stosuje technologię EVI i nie musi to być znana marka. Inwestor musi tylko wiedzieć, że taki klimatyzator to grzanie, ale nie ogrzewanie. Jak doświadczy wszystkich wad takiego rozwiązania pożałuje każdej wydanej złotówki. Oczywiście każdy multisplit jest droższy niż osobne zestawy.


ogrzewanie całoroczne klimatyzacją - Amfan - 2014-12-07

Jeśli ma to być system ogrzewania ,to do użytku domowego się nie nadaje, można to zastosować w lokalu użytkowym . Warunki komfortu to nie tylko temperatura i wilgotność , ale też ruch powietrza , średnia temperatura promieniowania.


ogrzewanie całoroczne klimatyzacją - Praktyk66 - 2014-12-15

Zdecydowanie mozna ogrzewac klimatyzacją mieszkanie . Pierwszy raz spotkałem sie z tematem jakieś 8 lat temu . Facet ogrzewał 2 klimami kanałowymi DAIKIN 2 poziomowe mieszkanie w kamienicy o powierzchni 150 m2 .Oczywiscie były to jednoski on-off z grzałkami karteru .Układ dodatkowo rozbudowany był o czerpnie świeżego powietrza i dodatkową nagrzewnicą elektryczną . Wtedy jego koszty opłat za energię elektryczną kształtowały się w styczniu i lutym na poziomie 500 zł ( opłaty zawierały także energię zużywana na potrzeby mieszkania )

Zainspirowany jego rozwiazaniem w moim poprzednim małym mieszkaniu 38m2 zastosowałem ogrzewanie za pomocą 2 splitów ściennych inwerterowych FUJITSU ( 7 i 12 ) . Przed klimami miałem ogrzewanie elektryczne - grzejniki konwekcyjne z elektronicznymi termostatami , programowane obnizenie temperatury itd ) Zastosowanie klimy sprawiło obniżenie kosztów ogrzewania o jakieś 60% przy jednoczesnym podniesieniu temperatury ( z 20 na 21 stałe ustawienie ) . Przy klimie takze już nie stosowałem obnizania temperatury w czasie kiedy bylismy w pracy lub w nocy ..

6 lat temu zamieniłem moje młe mieszkanie na większe 58m2 wysokość 2,70 ( budynek z 1962 roku cegła) . Oczywiście zastosowałem ogrzewanie klimatyzacją . Z uwagi na wysokość mieszkania ( możliwość schowania jednostki i kanałów ) zastosowałem klimatyzator kanałowy inwerter ARY24 Fujitsu . Jednostka wewnętrzna schowana ponad stropem podwieszanym w przedpokoju , agregat na dachu ( mieszkam na 4 pietrze) . W tej chwili wszedłem w 6 sezon grzewczy - najwyższe rachunki za prąd w styczni i lutym wynosza około 350 zł za miesiac - trzeba uwzglednić także wszystkie urzadzenia domowe które zapracowują na ten rachunek ( piekarnik elektryczny , pralka , zmywarka , telewizory oświetlenie ) . Po odjęciu tych kosztów uważam że najwyzszy koszt ogrzewania wynosi około 220 zł/m-c w nazimnieszych miesiącach .Nie będe już wspominał o komforcie latem jaki daje klima bo to już chyba nie ulega wątpliwości .

Moje pomysły sprzedałem dalej - ma na koncie kilka pawilonów handlowych ogrzewanych splitami ściennymi i mieszkanie koleżanki ( kanałowiec LG - drugi sezon grzewczy) .


ogrzewanie całoroczne klimatyzacją - levco - 2015-07-13

Witam wszystkich - jestem tu, bo potrzebuję porady a szukając po internecie znalazłem to forum. O co chodzi? - tak jak w temacie - o ogrzewanie klimatyzacją. Co prawda już się trochę dowiedziałem z wcześniejszych postów, że da się tak ogrzewać i to z dobrym skutkiem Smile Ale chciałbym porady co mojego konkretnego przykładu.

Mamy kwiaciarnię w lokalu gdzie nie ma żadnego ogrzewania. Do tej pory grzaliśmy zimą piecykiem gazowym na butlę, ale nie dość, że słabo grzeje, śmierdzi to jeszcze generuje ogromne ilości pary wodnej. Nocą dogrzewanie grzejnikiem olejowym na prąd. Koszt ok. 300zł miesięcznie + prąd za piecyk nocą.
Nawet jeśli koszty prądu za klimę będą podobne to i tak warto, gdyby miało to poprawić wilgotność powietrza i komfort pracy.

Rozważaliśmy ogrzewanie gazem z instalacji miejskiej, ale wykonanie przyłącza oraz samej instalacji wewnętrznej to spore koszty. Poza tym lokal wynajmujemy i nie chcemy komuś poprawiać standardu - inaczej gdyby to był własny lokal.

Powierzchnia pomieszczenia to ok. 60 m2 wys. 3m - prawie 180m3. Pomieszczenie podzielone jest na trzy części ,ale tylko dwa z nich wymagają ogrzewania - magazyn nie potrzebuje, wystarczy to co popłynie z pozostałych dwóch do niego...
Ogólnie na lokalu nie musi być gorąco - byleby dłonie nie kostniały Smile czyli 15 stopni to będzie dobrze.
Strefa klimatyczna II (Elbląg) - zimy nie takie srogie Smile
Pytanie jest takie: co sprawowałoby się dobrze - nie zamarzało przy -20; ile tych urządzeń oraz ile to może kosztować. Także ile wychodzi za montaż takich urządzeń?


I czy można taką klimatyzację zdemontować w razie czego i przenieść do innego lokalu ?

Poproszę o jakieś konkretne modele - być może w tym sezonie są jakieś nowości na które warto zwrócić uwagę?
Z góry dziękuję za pomoc Smile


ogrzewanie całoroczne klimatyzacją - Termar - 2015-07-29

Wydaje mi się, że demontować nie można, ale pewny nie jestem


ogrzewanie całoroczne klimatyzacją - DBKlima - 2015-08-24

Demontować i montować można wielokrotnie.


ogrzewanie całoroczne klimatyzacją - levco - 2015-09-16

Witam ponownie - dzięki przynajmniej za fragmentaryczne dzielenie odpowiedzi Smile - jednostki już są i są gotowe do sezonu. Jak nie zapomnę to po sezonie zimowym podzielę się uwagami. A tym czasem aby zima lekka była Wink
Pozdrawiam.


ogrzewanie całoroczne klimatyzacją - levco - 2017-02-10

Witam ponownie - miałem napisać jak to ogrzewanie u nas się sprawdziło, więc piszę: po prostu super Big Grin
W porównaniu do poprzedniej opcji, czyli piecyka na butlę gazową, to niebo a ziemia - bez porównania w ogóle - co prawda lokal to kwiaciarnia i nie zależy nam na super cieple, ale te 15 stopni przy -10 na zewnątrz absolutnie nas satysfakcjonuje Big Grin
W końcu nie ma wszędobylskiej wilgoci jaka powstawała przy piecyku, nie ma smrodka gazu, można sobie spokojnie zostawić włączone na noc, rachunki takie same jak za gaz.
Nie mam wątpliwości, że klima do grzania w naszym przypadku to strzał w 10.
Pozdrawiam


ogrzewanie całoroczne klimatyzacją - Tomm - 2017-08-29

a o jakiej mocy ta jklima jest ?


ogrzewanie całoroczne klimatyzacją - levco - 2019-09-13

Po kilku latach zajrzałem na forum i jest pytanie bez odpowiedzi z mojej strony - wiem zadane 2 lata temu, ale może jeszcze ktoś będzie zainteresowany tą wiedzą Smile
Otóż są zainstalowane 2 jednostki GREE Cosy Silver 2,6/3,0kW i 3,5/4,0kW i jak do tej pory (odpukać) działają bez zająknięcia. Pozdrawiam