Forum Klimatyzacja
Ściąganie czynnika do sprężarki...? - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Ściąganie czynnika do sprężarki...? (/showthread.php?tid=2764)



Ściąganie czynnika do sprężarki...? - williamosa - 2009-08-14

Byłem kiedyś świadkiem jak fachowiec ściągał czynnik do skraplacza zamykając jeden z zaworów. Możliwe to? Ku mojemu zdziwieniu instalacja po rozkręceniu srubunków była pusta...


Ściąganie czynnika do sprężarki...? - byniom - 2009-08-14

Sciągnoł czynnik do jednostki zewnętrznej a konkretnie to do skraplacza. Tak się stosuje gdzy np. chcesz przenieść jednostkę zewnętrzną a nie che się tobie wyciągać maszynki do odzysku.


Ściąganie czynnika do sprężarki...? - williamosa - 2009-08-14

byniom a ktory zawor trzeba zakrecic?


Ściąganie czynnika do sprężarki...? - byniom - 2009-08-14

Zakręcasz zawór tłoczny czyli ten mniejszy i patrzysz na manometry podpięte na ssawnym , jeżeli zejdzie do zera to zakręcasz ssawny i wylączasz urzadzenie a czynnik masz zgromadzony w skraplaczu .Musisz jeszcze wziąść pod uwagę to że jeżeli magistrala była długa i czynnik był dopełniany więcej niż fabrycznie było napite to moze ci się nie zmieścić wszytsko.


Ściąganie czynnika do sprężarki...? - williamosa - 2009-08-14

wzór odpowiedź. wielkie dzięki. nie to zebym juz to kiedys robil, ale kiedys widzialem i bylem ciekawy... pozdro


RE: Ściąganie czynnika do sprężarki...? - kiui - 2023-08-11

@byniom czy w taki sposób również mogę odpompować czynnik? Czy wystarczy podłączyć butlę i klima sama zaciągnie? Czy muszę w tryb grzania/chłodzenia ustawić?


RE: Ściąganie czynnika do sprężarki...? - radekklimat - 2023-08-12

Normalna procedura, co w tym dziwnego....


RE: Ściąganie czynnika do sprężarki...? - kiui - 2023-08-12

(2023-08-12, 08:28:12)radekklimat napisał(a): Normalna procedura, co w tym dziwnego....
Chciałem napisać dodać czynnik. Jak rozumiem zakręcamy opisany wyżej zawór i pompa zaciąga.


RE: Ściąganie czynnika do sprężarki...? - radekklimat - 2023-08-12

Zamykamy zawor na cieńszej rurce, włączamy urządzenie na chłodzeniu, ściągamy czynnik, zakręcamy zawor na grubszej, wyłączamy urzadzenie


RE: Ściąganie czynnika do sprężarki...? - kiui - 2023-08-12

(2023-08-12, 12:24:48)radekklimat napisał(a): Zamykamy zawor na cieńszej rurce, włączamy urządzenie na chłodzeniu, ściągamy czynnik, zakręcamy zawor na grubszej, wyłączamy urzadzenie
Gdzieś się nie rozumiemy, chce dodać R32 bo mam za mało.


RE: Ściąganie czynnika do sprężarki...? - radekklimat - 2023-08-16

(2023-08-12, 13:09:29)kiui napisał(a):
(2023-08-12, 12:24:48)radekklimat napisał(a): Zamykamy zawor na cieńszej rurce, włączamy urządzenie na chłodzeniu, ściągamy czynnik, zakręcamy zawor na grubszej, wyłączamy urzadzenie
Gdzieś się nie rozumiemy, chce dodać R32 bo mam za mało.
Zatem usuwamy czynnik do butli, ważymy, szukamy nieszczelności, uzupełniamy na wagę nie na parę..