Forum Klimatyzacja
Poproszę o Waszą ocenę. - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Poproszę o Waszą ocenę. (/showthread.php?tid=292)



Poproszę o Waszą ocenę. - widaw - 2006-10-01

dzień dobry.
Po zakończeniu sezonu postanowiłem oczyścić wnętrze klimatyzatora DESA AC 120E.
Po zdjęciu obudowy, zauważyłem ze jedna z rurek wymiennika (nie wiem czy dobrze nazwałem) jest zagnieciona. Nie wyglada to na przypadkowe uszkodzenie.
Czy tak ma być? Sprzęt działa ok, wg mojej oceny laika ( co nie znaczy ze mógłby dzialac bardziej wydajnie Smile ).


[Obrazek: klima.jpg]

[Obrazek: klima1.jpg]



pozdrawiam i dzieki z góry za pomoc.
widaw


Poproszę o Waszą ocenę. - Dr Carrier - 2006-10-05

Witam.
Gratuluję spostrzegawczości i dociekliwości.
Pytanie jak najbardziej zasadne. Takie uszkodzenie parownika na pewno ma wpływ na jakość pracy urządzenia i w efekcie na jego wydajność. Jak widać ze zdjęcia, jedna z sekcji parownika (a są ich dwie widać to po ilości kapilar zasilających parownik) ma prawie w całości zablokowany przepływ czynnika chłodniczego. Uszkodzenie to nastąpiło prawdopodobnie na etapie produkcji urządzenia, szkoda tylko, że nie zostało to zauważone przy kupnie klimatyzatora. Oczywiści ma to wpływ na zmniejszenie wydajności urządzenia. Proponuję jednak oddać klimatyzator do serwisu, gdzie zostanie wymienione kolanko parownika.
Pozdrawiam


Poproszę o Waszą ocenę. - YN - 2006-10-06

Szanowny Panie widaw
Niech Pan pod żadnym pozorem nie wymienia tego zaciśniętego kolanka!!!! Jest to zaciśnięcie fabryczne, a czemu ono służy?
Otóż najprawdopodobniej parowacz (wymiennik chłodzący jednostki wewnętrznej) z typoszeregu dostępnych, produkowanych seryjnie, został zastosowany nieco większy w stosunku do wydajności sprężarki. Zagniecenie spełnia rolę "doparowania" a co zatym idzie wymiennik pracuje z w miarę równomiernym obciążeniem termicznym.
Za tym moim wyjaśnieniem może świadczyć to, iż najprawdopobniej, ze wzglęów oszczędnościowych, producent ten sam parowacz lecz bez zagniecenia zstosował do mdelu DESA AC14E w wersji z pompą ciepła, o mocy chłodniczej 4,1kW i grzewczej 4,6kW. Natomiast Pana klimatyzator ma, jak sądzę, tylko funkcję chłodzenia o nominalnej mocy chłodniczej 3,6kW.
Mam nadzieję, iż nie dążył wprowadzić żadnych wynalazków i nie poprawił producenta.
Pozdrawiam


Poproszę o Waszą ocenę. - widaw - 2006-10-06

Ekspert MirosławJankowski napisał(a):Szanowny Panie widaw
Niech Pan pod żadnym pozorem nie wymienia tego zaciśniętego kolanka!!!! Jest to zaciśnięcie fabryczne, a czemu ono służy?
Otóż najprawdopodobniej parowacz (wymiennik chłodzący jednostki wewnętrznej) z typoszeregu dostępnych, produkowanych seryjnie, został zastosowany nieco większy w stosunku do wydajności sprężarki. Zagniecenie spełnia rolę "doparowania" a co zatym idzie wymiennik pracuje z w miarę równomiernym obciążeniem termicznym.
Za tym moim wyjaśnieniem może świadczyć to, iż najprawdopobniej, ze wzglęów oszczędnościowych, producent ten sam parowacz lecz bez zagniecenia zstosował do mdelu DESA AC14E w wersji z pompą ciepła, o mocy chłodniczej 4,1kW i grzewczej 4,6kW. Natomiast Pana klimatyzator ma, jak sądzę, tylko funkcję chłodzenia o nominalnej mocy chłodniczej 3,6kW.
Mam nadzieję, iż nie dążył wprowadzić żadnych wynalazków i nie poprawił producenta.
Pozdrawiam
Cierpliwie czekałem na odpowiedx za którą serdeczne dzięki (dla obydwu Panów). Kształt zagiecia kolanka wskazuje na celowe działanie. I tego chcialem sie upewnic.
Jeszcze raz dzieki wiekie za rzeczową informacje.

pozdrawiam widaw