Forum Klimatyzacja
Jaka moc grzałek do tacy ociekowej? - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Jaka moc grzałek do tacy ociekowej? (/showthread.php?tid=3119)



Jaka moc grzałek do tacy ociekowej? - Rześki LUFT - 2010-01-28

Jaką moc grzałek stosujecie na tace jednostki zew żeby sie nie zaladzała??
mam invertera który grzeje spokojnie przy -15stopniach ale taca sie zaladza choć ktoś tam wsadził jakies dwa kable grzejne po 25W...


Jaka moc grzałek do tacy ociekowej? - mg - 2010-01-28

A rurkę odprowadzenia skroplin masz dogrzaną?.


Jaka moc grzałek do tacy ociekowej? - Artic - 2010-01-28

zastosowałem 200W i pięknie chodzi

a te 200 W to na 3,5 metrach Big Grin zwinięte w klimie i 1,5 metra w odpływie

czyli cały kabelek ma 5 metrów


Jaka moc grzałek do tacy ociekowej? - Rześki LUFT - 2010-01-28

nie ma rurki odprowadzenia skroplin z jednostki zew. leci na trawnik prosto... tzn teraz na śnieżekSmile 200W na długości 1m?? ja myślałem żeby dać 80-120W jedno metrowy kabelek... da rade tez??


Jaka moc grzałek do tacy ociekowej? - Rześki LUFT - 2010-01-28

r11 napisał(a):
Artic napisał(a):zastosowałem 200W i pięknie chodzi
Pięknie to chodzi ale licznik kilowatogodzin.Całe szczęście że w miarę na tym się znam i takich Modelatorów bym do tego niezatrudnił jako zwykły śmiertelnik. Każdy liczy współczynniki.A tu proszę.Piękniej będzie spływać przy 800 Wat.Chyba się niemożesz niezgodzić z tą teorią,Która w zasadzie jest Demagogiczna.
zawsze mozna ustawic taka mocna grzałkę żeby sie tylko włączała kilka razy na godzine a nie caly czas chodzilaSmile jak sie w miare na tym znasz to poradź jaka grzałkę daćSmile


Jaka moc grzałek do tacy ociekowej? - R729 - 2010-01-29

klimaG-ce napisał(a):Jaką moc grzałek stosujecie na tace jednostki zew żeby sie nie zaladzała??
mam invertera który grzeje spokojnie przy -15stopniach ale taca sie zaladza choć ktoś tam wsadził jakies dwa kable grzejne po 25W...
To w końcu na jakiej mocy i długości stajemy?


Jaka moc grzałek do tacy ociekowej? - barbie - 2010-01-29

zrób kilka dodatkowych otworów w tacy ociekowej .


Jaka moc grzałek do tacy ociekowej? - R729 - 2010-01-29

barbie napisał(a):zrób kilka dodatkowych otworów w tacy ociekowej .
Zły pomysł, tracisz gwarancje na perforacje Big Grin


Jaka moc grzałek do tacy ociekowej? - Rześki LUFT - 2010-01-29

r11 nic nie wnosisz do tematu wiec daj sobie spokój z wypowiedziami bardzo bym Cie prosil. a jak ma inverter grzać do -15 wg katalogu to użytkownik tego wymaga i nic nie poradzę.


Jaka moc grzałek do tacy ociekowej? - Rześki LUFT - 2010-01-29

barbie napisał(a):zrób kilka dodatkowych otworów w tacy ociekowej .
takich rzeczy nie robię;P montuje nowe Fujitsu i mam dziury wiercić od razu? chyba żartujeszSmile


Jaka moc grzałek do tacy ociekowej? - Rześki LUFT - 2010-01-29

dobry serwisant wie ze zaladza sie bo jest -15stopni człowieku... no chyba ze jesteś taki dobry w tym ze masz lepsze wytłumaczenie czemu woda zamarza?? pole magnetyczne sprężarki?? pełnia księżyca?


Jaka moc grzałek do tacy ociekowej? - Rześki LUFT - 2010-01-29

ta nie przystosowane to poco jest opcja "arctic" w fujitsu?? ja robię to samo ale za 1/4 ceny i tyle nie ma co wypracować nad tym pisać.... same fujitsu daje takie rozwiązania tyle ze za 500PLN a mozna zrobic to samo taniej i o tym ten temat co mi tu piszesz o warunkach środowiskowych daj spokój


Jaka moc grzałek do tacy ociekowej? - Rześki LUFT - 2010-01-29

nie boj sie o efekty mojej pracy. a moim kontem się nie interesuj "dobry serwisancie"Smile


Jaka moc grzałek do tacy ociekowej? - HVAC - 2010-01-29

r11 napisał(a):
klimaG-ce napisał(a):dobry serwisant wie ze zaladza sie bo jest -15stopni człowieku... no chyba ze jesteś taki dobry w tym ze masz lepsze wytłumaczenie czemu woda zamarza?? pole magnetyczne sprężarki?? pełnia księżyca?
Urządzenie zamarza bo nieprzystosowane do pracy w tych warunkach środowiskowych.Mamy 3 warunki środowiskowe przydatne do doboru urządzeń chłodniczych.Trzy podstawowe.Powinieneś wybrać Skandynawskie i gwarantuję że orginalna grzałka tam się znajduje i daje radę.
sorki chlopaki ale w tu się zgodzę z r11, podstawa to warunki pracy.
czyli:
po 1 dobór urządzenia pod kątem ogrzewania a nie chłodzenia - obliczenie wydajności z jaką pracuje w niskiej temperaturze! urządzenia domowe nie mają czujników ciśnienia, które decydują o rozmrażaniu, średnio jest to timer dla przykładu 7-10 min na 1 godzinę, jeżeli będzie będzie za małe do w chwile po rozmrożeniu pójdzie na full i przez 40 minunt pracy tak się zaklei, że rozmrażanie nie przebiegnie prawidłowo.
po 2 drożny odpływ, ewentylane osłonięcie urządzenia zewnętrznego aby nie padał na niego śnieg na przykład, oczywiście z przepływem powietrza,
po 3 montaż jednostki tak aby wiatr nie blokował wentylatora
po 3 należy zapoznać się z dokumentacją i zobaczyć, że najwięcej strat na odmarażanie jest ok 0C, przy -15 powierze jest bardzo suche i nie ono jest powodem zalodzenia lecz za małe urządzenie.

a swoją drogą jak klimaG sterujesz grzałką latem w inwerterze, jeździsz i ją odłączasz?


Jaka moc grzałek do tacy ociekowej? - Rześki LUFT - 2010-01-30

HVAC napisał(a):
r11 napisał(a):
klimaG-ce napisał(a):dobry serwisant wie ze zaladza sie bo jest -15stopni człowieku... no chyba ze jesteś taki dobry w tym ze masz lepsze wytłumaczenie czemu woda zamarza?? pole magnetyczne sprężarki?? pełnia księżyca?
Urządzenie zamarza bo nieprzystosowane do pracy w tych warunkach środowiskowych.Mamy 3 warunki środowiskowe przydatne do doboru urządzeń chłodniczych.Trzy podstawowe.Powinieneś wybrać Skandynawskie i gwarantuję że orginalna grzałka tam się znajduje i daje radę.
sorki chlopaki ale w tu się zgodzę z r11, podstawa to warunki pracy.
czyli:
po 1 dobór urządzenia pod kątem ogrzewania a nie chłodzenia - obliczenie wydajności z jaką pracuje w niskiej temperaturze! urządzenia domowe nie mają czujników ciśnienia, które decydują o rozmrażaniu, średnio jest to timer dla przykładu 7-10 min na 1 godzinę, jeżeli będzie będzie za małe do w chwile po rozmrożeniu pójdzie na full i przez 40 minunt pracy tak się zaklei, że rozmrażanie nie przebiegnie prawidłowo.
po 2 drożny odpływ, ewentylane osłonięcie urządzenia zewnętrznego aby nie padał na niego śnieg na przykład, oczywiście z przepływem powietrza,
po 3 montaż jednostki tak aby wiatr nie blokował wentylatora
po 3 należy zapoznać się z dokumentacją i zobaczyć, że najwięcej strat na odmarażanie jest ok 0C, przy -15 powierze jest bardzo suche i nie ono jest powodem zalodzenia lecz za małe urządzenie.

a swoją drogą jak klimaG sterujesz grzałką latem w inwerterze, jeździsz i ją odłączasz?
urządzenie nie zamontowane ani dobierane przeze mnie tylko ja dodaje grzałkę żeby się nie lodził odpływ a sterowanie albo termostat włączający np przy -5 lub klient sam sobie włącza przy niskich temp.... nie mowie tu o problemach z rozmrażaniem całej jednostki zew bo ona nie zamarza tylko sama woda po rozmrożeniu zanim spłynie to zamarza w wanience wiec mówisz o innych problemachSmile


Jaka moc grzałek do tacy ociekowej? - byniom - 2010-01-30

-5 to za nisko bo jak będziesz miał -3 przez kilka dni to też już taca moż esie zalodzić. Lepiej ustawić na +3 +5


Jaka moc grzałek do tacy ociekowej? - Rześki LUFT - 2010-01-30

heh spoko widze ze ty tu piszesz w każdym wątku czy to wentylacja, chłodnictwo, ogrzewnictwo czy klima samochodowa, w każdej dziedzinie masz cos do przekazania ludzkości!! karierę zrobiłeś nie mało piękną jak się na wszystkim znasz. nic tylko gratulować i zazdrościć wolnego czasu na tworzenie tego wszystkiego.


Jaka moc grzałek do tacy ociekowej? - wogotto - 2010-01-31

Smile i =)Szczególnie w środowisku pewnych osób..zejdż na ziemię...pytanie to Jaka moc grzałek do tacy ociekowej?


Jaka moc grzałek do tacy ociekowej? - klm 77 - 2010-01-31

Witam,
może ktoś podzieli sie jakie przewody stosuje na tacy ociekowej, czy samoregulujące /elcectra-selftec/czy też z termostatem który jest dośc drogi.
pozd.


Jaka moc grzałek do tacy ociekowej? - barbie - 2010-01-31

jeśli klimatyzator jest dobrej firmy fabrycznie przystosowany do pracy całorocznej żadne grzałki nie są potrzebne .ja mam dwa SANYO,żaden lód tam się nie gromadzi.