Forum Klimatyzacja
SVS - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: SVS (/showthread.php?tid=3219)

Strony: 1 2


SVS - byniom - 2010-03-08

Przedewszystkim to na jakim czynnkiku będą pracowały bo rurki np. do R410A mają grubsza ściankę niż na inne czynniki.


SVS - barbie - 2010-03-08

po czym poznam że rurki są przeznaczone do czynnika R410A-są może w innym kolorze czy są wykonane ze specjalnej stali stopowej ? .


SVS - tommatiz - 2010-03-08

Na izolacji jest napisane do jakiej miedzi i jakich ciśnień. A jak nie ma izolacji to opakowanie musi zawierać taką informację. Barbie ale Ty takie pytanie zadajesz Smile ?


SVS - byniom - 2010-03-08

Jaja sobie z nas robi . Był u jakiś kobitek na ciasteczku i teraz wypisuje takie rzeczy Big Grin


SVS - tommatiz - 2010-03-08

Całuśnił cały dzień i chodzi w skowronkach Smile


SVS - barbie - 2010-03-08

w czasach R12 rurka 6 miała ściankę 1 mm,w czasach r410 rurka 6.35 ma ściankę 0,7 mm ! .


SVS - tommatiz - 2010-03-08

barbie napisał(a):w czasach R12 rurka 6 miała ściankę 1 mm,w czasach r410 rurka 6.35 ma ściankę 0,7 mm ! .
Zależy u którego dostawcy kupisz. 1/4, 3/8, 1/2, mają 0.8mm a 5/8 i 3/4 1.0mm tak iglotech ma.


SVS - R-40 - 2010-03-08

barbie napisał(a):w czasach R12 rurka 6 miała ściankę 1 mm,w czasach r410 rurka 6.35 ma ściankę 0,7 mm ! .
A dlaczego?


SVS - marecki - 2010-03-09

Tommatiz skoro mówisz, że to najtańsza klima może podeślesz jakąś ofertę - potrzebuje do kiosku.


SVS - tommatiz - 2010-03-09

marecki napisał(a):Tommatiz skoro mówisz, że to najtańsza klima może podeślesz jakąś ofertę - potrzebuje do kiosku.
Może nie najtańsza na rynku ale z zapleczem serwisowym. Najtaniej kupisz w markecie ale tego rozwiązania nie polecam nawet do kiosku. Pzdr


SVS - wentylator - 2010-03-09

co lepiej założyć: cztery splity czy jednego multi. Poszukuję dobrej oferty jakościowo cenowej


SVS - tommatiz - 2010-03-09

wentylator napisał(a):co lepiej założyć: cztery splity czy jednego multi. Poszukuję dobrej oferty jakościowo cenowej
To zależy od tego czy masz miejsce na tyle jednostek zewnętrznych. Jeżeli jest z tym problem to zostaje opcja Multi i nic nie poradzisz a jak masz miejsce to walisz pojedyncze. Druga kwestia to w jakich pomieszczeniach mają one pracować. Chodzi mi o to że na multi albo grzejemy albo chłodzimy i tu nieraz jest problem bo użytkownicy danego pokoju mogą być problematyczni bo jedna pani woli ciepło a gość z za ściany woli chłód. Odpowiedz na te pytania i wtedy będziemy kombinować. Multi jest droższe w zakupie. Pzdr


SVS - barbie - 2010-03-09

przejrzałem dzisiaj wszystkie rodzaje rur w magazynie ,opakowania od nich,żadne nie miały napisu o rodzaju czynnika chłodniczego do którego są dostosowane.


SVS - tommatiz - 2010-03-10

barbie napisał(a):przejrzałem dzisiaj wszystkie rodzaje rur w magazynie ,opakowania od nich,żadne nie miały napisu o rodzaju czynnika chłodniczego do którego są dostosowane.
Witam. ja na swoich rurach mam oznaczenie: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7c459c702a267539.html Pzdr


SVS - barbie - 2010-03-10

to jest rura na wszystkie czynniki a nie specjalna na R410A .


SVS - tommatiz - 2010-03-10

barbie napisał(a):to jest rura na wszystkie czynniki a nie specjalna na R410A .
Zgadza sie ale ja nie pisałem że tylko i wyłącznie do 410A. Pisałem że rury są oznaczonei dla przykładu wkleiłem fotkę. Pzdr


SVS - R-40 - 2010-03-10

I tu się panie barbie mylisz.Rury chłodnicze są ciągnione za pomocą oleju synt. lub poliester.W BydgoszczyCiebie nauczą.


SVS - SerwisantCr - 2010-03-10

barbie napisał(a):przejrzałem dzisiaj wszystkie rodzaje rur w magazynie ,opakowania od nich,żadne nie miały napisu o rodzaju czynnika chłodniczego do którego są dostosowane.
Chińskie nie mają oznaczenia.Big Grin


SVS - trusk - 2010-04-15

witam.
to znowu jaSmile
okazalo sie ze dlugosc rurociagu w mojej inwestycji przekracza maksymalne dlugosci rurociagow jakie zalecane sa przez firme SVS dla ukladu multisplit(wg svs jest to tylko 15m.) dlatego mysle o zamontowaniu innego typu klimatyzacji a mianowocie VRV:
jednostka zewnetrzna :gregat inwerterowy SRV-V160W/1
oraz 7 jednostek wewn.:
Jednostka ścienna EXV typSRV-D22G/N1Y-C 3 szt.*
Jednostka ścienna EXV typSRV-D28G/N1Y-C 3 szt.*
Jednostka ścienna EXV typSRV-D36G/N1Y-C 1 szt.*
do tego rozdzielacz i trojniki.

Jakies opinie na temat tego zestawu?Smile

Pozdrawiam.


SVS - tommatiz - 2010-04-15

Jeżeli chodzi o opinię konkretnie tego modelu VRF SVS to zbyt wiele nie zostało ich w Polsce zamontowanych. A działają jak każde inne tylko wiadomo cena niska to i niskie wykonanie. Zaletą jest to że SVS daje firmowe sprężarki ale to jedyna zaleta. Pzdr


SVS - wentylator - 2010-04-15

U mojego znajomego w firmie założyli taki system w tamtym roku. Całą zimę tym grzali, a teraz czekają na ciepłe dni. Są zadowoleni: cena do jakości bardzo dobra. Teraz mają mieć pierwszy przegląd. Jakby coś to zapytam go o ocenę tych urządzeń.


SVS - trusk - 2010-04-20

wentylator napisał(a):U mojego znajomego w firmie założyli taki system w tamtym roku. Całą zimę tym grzali, a teraz czekają na ciepłe dni. Są zadowoleni: cena do jakości bardzo dobra. Teraz mają mieć pierwszy przegląd. Jakby coś to zapytam go o ocenę tych urządzeń.
ok super!!!Smile
pzdr.