Forum Klimatyzacja
Czyszczenie splita - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Czyszczenie splita (/showthread.php?tid=3310)



Czyszczenie splita - mister - 2010-04-07

mam pytanie jak przeprowadzacie serwis splita (nie chodzi mi o układ chłodniczy) . chodzi mi głownie u czyszczenie upier...lonej turbiny. oczywiście bez wyciągania jej . ja robię to tak ,że po zdemontowaniu tacy ociekowej wieszam pod spodem donice do kwiatów balkonowych,spryskuje chemią i leje na turbinę wodą z opryskiwacza ogrodowego - myje się to w miarę dobrze ale nie ma siły żeby nie upier...olić ściany i żeby nie nalać sobie wody w rękawy. potem przychodzi czas na mycie agregatu a że temp na zewnątrz jeszcze nie za wysoka to przez te mokre rękawy, spocone czoło ( bo wiadomo ,że split pod sufitem a tam gorąco ) to ja już 3 raz w ciągu miesiąca jestem chory. może macie jakąś lepsiejszą technologię ? ile u was kosztuje taka operacja -czyli czyszczenie parownika ,turbiny filtrów no i skraplacza w przypadku gdy nie ingerujemy w układ chłodniczy (poza pomiarami) ?


Czyszczenie splita - tommatiz - 2010-04-07

Skoro piszesz o donicy to zapewne masz głowę na karku bo ja to opisywałem na innym forum o donicy jakiś rok temu jako pierwszy Smile. Tu znajdziesz ten temat i wszystko o czyszczeniu turbinki: http://kcichik.mojeforum.net/index.php Wejdż na Problemy i porady - ogólnodostępne, klimatyzacja i tam znajdziesz: Przesunięty: Serwis klimy(czyszczenie turbinki... jak??) pzdr


Czyszczenie splita - mister - 2010-04-07

ja tam chyba nie mam dostępu


Czyszczenie splita - tommatiz - 2010-04-07

Do ogólnodostępnego masz dostęp po zalogowaniu. Pzdr


Czyszczenie splita - mister - 2010-04-07

zalogowalem sie ale do tego tematu nie mam dostępu


Czyszczenie splita - tommatiz - 2010-04-07

Ogólnodostępne jest dla wszystkich tylko dla członków nie masz wejścia chyba że zostaniesz zaproszony. Oki: Wiadomość
klimaG-ce
SPECJALISTA


Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 69
Skąd: Gliwice/Knurów


PostWysłany: 31 01, 01:01:04 Temat postu: Serwis klimy(czyszczenie turbinki... jak??)
Odpowiedz z cytatem
witam
często mi się zdarza serwisować splity z oblepioną turbinką szczególnie w sklepach spożywczych, klubach i tym podobnych miejscach gdzie dużo kurzu, mąki....
i tu moje pytanieSmile jak sobie z takim czymś radzicie? wyjmujecie całą turbinkę za każdym razem? jest na to jakiś dobry sposób może?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
senior
EKSPERT


Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 102
Skąd: Łódź / Wola Gosławska


PostWysłany: 31 01, 08:01:02 Temat postu:
Odpowiedz z cytatem
są takie urządzenia parowe, które strumieniem pary rozpuszczają wszystko, w którejś firmie to miałem taki sprzęt

_________________
starszy może więcej Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
bodzio
SPECJALISTA


Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 88
Skąd: Trzebiatów


PostWysłany: 04 02, 21:02:41 Temat postu:
Odpowiedz z cytatem
Ja czasami wyciągam jak się da i go chemią i wodą a jak nie to pędzel krzywik pomaga.

_________________
"We wszystkich dziedzinach życia wymagana jest obecnie
fachowa wiedza. Jedyni dziś amatorzy to politycy."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
klimaG-ce
SPECJALISTA


Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 69
Skąd: Gliwice/Knurów


PostWysłany: 04 02, 21:02:21 Temat postu:
Odpowiedz z cytatem
no standardowe metody Wink liczyłem na jakiś szybki sposób bo to czasami mi zawala dzień jak serwis trwa godzinę dłużej żeby porządnie wyczyścić turbinkę... w sezonie godzina to duuuuzo czasu:roll:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
TATKO



Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 7
Skąd: Ćmielów/Ostrowiec Świętokrzyski


PostWysłany: 18 05, 08:05:58 Temat postu:
Odpowiedz z cytatem
Mnie jak bardzo się spieszy to właczam w klime sam wentylator a pędzlem z twardym włosiem dotykam z umiarem pracującą turbinke. Z grupsza wylatuje zostaje tylko małe zabrudzenie.
pozdrowienia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
byniom
EKSPERT


Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 143
Skąd: Kutno


PostWysłany: 18 05, 08:05:15 Temat postu:
Odpowiedz z cytatem
tak ale wtedy robi się bałagan a klientki sa na to wyczulone.

_________________
Nie daję łapówek i nie biorę łapówek ale zawsze można się ze mną dogadać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
TATKO



Dołączył: 17 Maj 2009
Posty: 7
Skąd: Ćmielów/Ostrowiec Świętokrzyski


PostWysłany: 18 05, 14:05:22 Temat postu:
Odpowiedz z cytatem
To fakt troche kurzy, ale dość często da się tak zrobić
pozdrowienia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
byniom
EKSPERT


Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 143
Skąd: Kutno


PostWysłany: 18 05, 14:05:18 Temat postu:
Odpowiedz z cytatem
Kiedyś byłem w jednym sklepie gdzie splita obudowali regałami że nawet nie mozna było dobrze go otworzyć aby wyjąć filtry a wentylator był tak zabrudzony że męczyłem się chyba dwie godziny pędzeleczkiem żeby go wyczyścić. Musiałem się dobrze wyginać bo regał mi przeszkadzał . Trafiają się czasem takie niespodzianki ale ogólnie to czyszczę pędzelkiem a jak to nie pomaga bo jest mocno brudny to tylko wyjęcie i wtedy już można sobie poradzić.

_________________
Nie daję łapówek i nie biorę łapówek ale zawsze można się ze mną dogadać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Artic



Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 35
Skąd: KOŁOBRZEG


PostWysłany: 24 05, 22:05:26 Temat postu:
Odpowiedz z cytatem
polecam środki chemiczne wigama... w opryskiwacz lejesz psikasz i po problemie Very Happy

_________________
AUDI- Absolutnie Upojony Doskonałością Ideału
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tommatiz



Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 9
Skąd: Warszawa


PostWysłany: 25 05, 17:05:52 Temat postu: turbinka
Odpowiedz z cytatem Zmień/Usuń ten post
Znajomy wymyślił następujący sposób na turbinkę: w sklepie ogrodniczym kupił donicę o wymiarach ok 1.20m szer na ok 20 cm i wysoka tez na ok 20 cm. Na końcach po długości zrobił dwa otworki i przymocował pas, sznurek, linę. Całość zawiesza na parownik w taki sposób żę ta donica jest tuż pod wydmuchem powietrza z kierownic. Potem bierze hydronetkę i brutalnie spryskuje ciśnieniem turbinkę a syf spływa do donicy. Nie wszędzie się to założy bo jak jest pod parownikiem jakaś szafa albo coś innego to odpada ale jak jest pusta przestrzeń to spore pole do popisu. Jak Wam się to podoba? Pzdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
byniom
EKSPERT


Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 143
Skąd: Kutno


PostWysłany: 25 05, 18:05:50 Temat postu:
Odpowiedz z cytatem
Myślę że każdy pomysł jest dobry jeżeli choć trochę w pracy pomoże a jak się często okazuje takie prymitywne pmetody sa czesto bardzo skuteczne Very Happy

_________________
Nie daję łapówek i nie biorę łapówek ale zawsze można się ze mną dogadać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
AWAX
EKSPERT


Dołączył: 08 Sty 2009
Posty: 310
Skąd: Szczecinek


PostWysłany: 25 05, 19:05:52 Temat postu: Re: turbinka
Odpowiedz z cytatem
tommatiz napisał:
Znajomy wymyślił następujący sposób na turbinkę: w sklepie ogrodniczym kupił donicę o wymiarach ok 1.20m szer na ok 20 cm i wysoka tez na ok 20 cm. Na końcach po długości zrobił dwa otworki i przymocował pas, sznurek, linę. Całość zawiesza na parownik w taki sposób żę ta donica jest tuż pod wydmuchem powietrza z kierownic. Potem bierze hydronetkę i brutalnie spryskuje ciśnieniem turbinkę a syf spływa do donicy. Nie wszędzie się to założy bo jak jest pod parownikiem jakaś szafa albo coś innego to odpada ale jak jest pusta przestrzeń to spore pole do popisu. Jak Wam się to podoba? Pzdr


Very Happy Very Happy Very Happy
Fajnie,ale jak właściciel klimatyzatora na to patrzy? Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tommatiz



Dołączył: 25 Maj 2009
Posty: 9
Skąd: Warszawa


PostWysłany: 25 05, 19:05:41 Temat postu:
Odpowiedz z cytatem Zmień/Usuń ten post
Jak to się mówi nie ważne jak aby skutecznie Smile. Jak będę miał możliwość tak czyścić turbinkę przy właścicielu to dam znać. Pzdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bodzio
SPECJALISTA


Dołączył: 09 Sty 2009
Posty: 88
Skąd: Trzebiatów


PostWysłany: 26 05, 22:05:15 Temat postu:
Odpowiedz z cytatem
Ja mam farta ostatniio do tych zanieczyszczonych turbinek.
I lanie płynów odpadało bo błoto itd.
Więc musiałem demontować Twisted Evil Koszmar te plastiki

_________________
"We wszystkich dziedzinach życia wymagana jest obecnie
fachowa wiedza. Jedyni dziś amatorzy to politycy."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
klimaG-ce
SPECJALISTA


Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 69
Skąd: Gliwice/Knurów


PostWysłany: 03 06, 17:06:34 Temat postu:
Odpowiedz z cytatem
kupiłem sobie takie coś i teraz lepiej z tymi turbinkami idzie a nawet parownik przedmuchać można... temperatura pewnie też jakieś zarazki zabija przy okazji Wink


Czyszczenie splita - popeye - 2010-04-07

zamiast pedzelkiem lepiej sie czysci taka szczotka ryżową z grubym i twardym wlosiem.ale tace trzeba zdemontowac