Forum Klimatyzacja
klimatyzacja do mieszkania - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: klimatyzacja do mieszkania (/showthread.php?tid=3320)



klimatyzacja do mieszkania - rp - 2010-04-09

chciałbym wyposażyć swoje mieszkanie w klimatyzację.
według kalkulatora mocy

(http://www.elkl.waw.pl/perl/moc.pl?e11=600&e12=2&d15=&e15=&f15=&d16=&e16=&f16=&d17=&e17=&f17=&d18=&e18=&f18=&d19=2&e19=4&f19=&d20=&e20=&f20=&d21=&e21=&f21=&d22=&e22=&f22=&e24=&e25=7&e26=&e27=&e28=&e30=73&e33=45&e34=&e35=&e36=&e39=45&e42=)

powinienem mieć klimatyzator o mocy 3,5kW (dane są nieco na wyrost). wiem na pewno że będzie to klimatyzator typu split. wspólnota postawiła mi jedno ograniczenie - jednostka zewnętrzna powinna mieć maks. 48dB

moglibyście doradzić jakiś fajny sprzęcik (może być jakiejś nieznanej chińskiej firmy) ale najlepiej z COP na poziomie >3 tylko niezbyt drogi, najlepiej >1000zł

tak przy okazji... skraplacz to jednostka wewnętrzna czy zewnętrzna?? Wink


klimatyzacja do mieszkania - tommatiz - 2010-04-09

Kolego drobna pomyłka: wspólnota postawiła mi jedno ograniczenie i tu chodzi o jednostkę zewnętrzną zwaną potocznie skraplaczem a to co masz w środku to parownik. Jak chcesz coś cichego i niedrogiego a za razem ekonomicznego w prądzie to polecam Inverter TOSHIBA RAS 13SKV-E / RAS 13SAV-E 3.5kW. Jeżeli jesteś z Warszawy to mogę pomóc. Pzdr P.S. Skoro Wspólnota już daje ograniczenie o głośności urządzenia( jed. zew.) to zrób rozeznanie w na prawdę cichym sprzęcie gdyż możesz za jakiś czas zdemontować urządzenie bo jakaś babcia powie że jej coś za oknem za głośno buczy. Chińczyki bym odradzał bo coś za co mało zapłacisz to w niedalekiej przyszłości wyciągnie z Ciebie kasę w postaci zużycia prądu. Pzdr


klimatyzacja do mieszkania - rp - 2010-04-09

dzięki za pomoc tyle że troche to dla mnie za drogo
sory za literówke, błąd poprawiłem


klimatyzacja do mieszkania - radekklimat - 2010-04-09

Tommatiz nie zgodze sie z toba kolego bo ja mam w domu chinczyka i jest bardzo cichy i nie wyciaga kasy za prad tak jak to ujałes.


klimatyzacja do mieszkania - R-40 - 2010-04-09

To wszystko jest z Chin.Różnica taka że bogaty kupi telewizor panasonica a biedny panascanika.Obydwa mają te same wnętrzności ale bogaty będzie się dobrze czuł.Ja wolę tego taniego przez siebie zamontowanego.


klimatyzacja do mieszkania - tommatiz - 2010-04-09

Zgodzę się z Wami że nie wszystkie chińczyki są głośne ale na przełomie kilku lat ich praca może ale nie musi być głośniejsza. Natomiast jeżeli chodzi o zużycie prądu to tu Panowie nie macie racji gdyż za zużyty prąd przez Inverter a ON/OFF w skali roku jest gigantyczna różnica. Może dla Was z kieszeni to nie zrobi większej pustki ale uwierzcie mi że sa klienci którzy przeliczają każdego grosika. Stawiam największa flaszkę jaka jest że podłączając dwa urządzenia tej samej mocy kW, Inverter i On/Off i testując je przez dany czas Inverter zdecydowanie zaoszczędzi Smile i tu jestem na wygranej pozycji. Wystarczy podłączyć cęgi a już będzie widać po pobieranym prądzie. Ale nie o to chodzi aby się wymądrzać mamy pomóc koledze w wyborze tego co będzie dla niego rozsądne i w dobrej cenie. Pzdr P.S. R40 przeczytaj co jest napisane na urządzeniach TOSHIBA Inverterowych: made in ........


klimatyzacja do mieszkania - barbie - 2010-04-09

po co inwerter co będzie używany 3 tygodnie w roku ? .


klimatyzacja do mieszkania - R-40 - 2010-04-09

tommatiz napisał(a):Zgodzę się z Wami że nie wszystkie chińczyki są głośne ale na przełomie kilku lat ich praca może ale nie musi być głośniejsza. Natomiast jeżeli chodzi o zużycie prądu to tu Panowie nie macie racji gdyż za zużyty prąd przez Inverter a ON/OFF w skali roku jest gigantyczna różnica. Może dla Was z kieszeni to nie zrobi większej pustki ale uwierzcie mi że sa klienci którzy przeliczają każdego grosika. Stawiam największa flaszkę jaka jest że podłączając dwa urządzenia tej samej mocy kW, Inverter i On/Off i testując je przez dany czas Inverter zdecydowanie zaoszczędzi Smile i tu jestem na wygranej pozycji. Wystarczy podłączyć cęgi a już będzie widać po pobieranym prądzie. Ale nie o to chodzi aby się wymądrzać mamy pomóc koledze w wyborze tego co będzie dla niego rozsądne i w dobrej cenie. Pzdr P.S. R40 przeczytaj co jest napisane na urządzeniach TOSHIBA Inverterowych: made in ........
Rozbierz to i zobacz.Na łatwiznę idziesz.


klimatyzacja do mieszkania - barbie - 2010-04-09

3,5 KW będzie najprawdopodobnie przewymiarowany,chyba że kolega mieszka w pałacu ,nie podał niestety wielkości pomieszczenia .


klimatyzacja do mieszkania - rp - 2010-04-09

do barbie:
kliknij w linka który podałem w pierwszym poście i patrz na pozycję "podłoga"
podawajcie modele!!


klimatyzacja do mieszkania - monterod2002 - 2010-04-09

Jedno pytanko kolega chce jednym splitem klimatyzować całe mieszkanie czy jedno pomieszczenie ?
pozdrowionka


klimatyzacja do mieszkania - barbie - 2010-04-09

ten link nie działa .


klimatyzacja do mieszkania - R-40 - 2010-04-09

barbie napisał(a):ten link nie działa .
Kłamiesz Wesper Elektra mi wyszło.


klimatyzacja do mieszkania - Fujitsu Szczecin - 2010-04-10

rp napisał(a):chciałbym wyposażyć swoje mieszkanie w klimatyzację.
według kalkulatora mocy

(http://www.elkl.waw.pl/perl/moc.pl?e11=600&e12=2&d15=&e15=&f15=&d16=&e16=&f16=&d17=&e17=&f17=&d18=&e18=&f18=&d19=2&e19=4&f19=&d20=&e20=&f20=&d21=&e21=&f21=&d22=&e22=&f22=&e24=&e25=7&e26=&e27=&e28=&e30=73&e33=45&e34=&e35=&e36=&e39=45&e42=)

powinienem mieć klimatyzator o mocy 3,5kW (dane są nieco na wyrost). wiem na pewno że będzie to klimatyzator typu split. wspólnota postawiła mi jedno ograniczenie - jednostka zewnętrzna powinna mieć maks. 48dB

moglibyście doradzić jakiś fajny sprzęcik (może być jakiejś nieznanej chińskiej firmy) ale najlepiej z COP na poziomie >3 tylko niezbyt drogi, najlepiej >1000zł

tak przy okazji... skraplacz to jednostka wewnętrzna czy zewnętrzna?? Wink
Witam

Nie ma takich tanich i dobrych i cichych urządzeń. Są drogie i dobre albo tanie i niedobre. Wszystko wychodzi po czasie - zawsze Big Grin.

Pozdrawiam


klimatyzacja do mieszkania - barbie - 2010-04-10

1000 złotych nie starczy na sam montaż dobrego urządzenia--trzeba doliczyć jeszcze VAT .


klimatyzacja do mieszkania - Shitashii - 2010-04-10

rp napisał(a):chciałbym wyposażyć swoje mieszkanie w klimatyzację.
3 tylko niezbyt drogi, najlepiej >1000zł
Napisał >1000 czyli może być 4000 Smile


klimatyzacja do mieszkania - barbie - 2010-04-10

co na to RP ?


klimatyzacja do mieszkania - rp - 2010-04-10

chce jednym klimatyzować całe mieszkanie, bo mam jeden duży pokój z aneksem kuchennym, łazienke i b. mały pokój. łazienka i ten pokój są zawsze otwarte więc nie będzie problemu.

z tą ceną oczywiście pomyliły mi się znaki, chciałęm dać około tysiąca.

chce kupić za tak niską cenę, bo i tak za jakieś 5-6 lat się wyprowadzam.

chyba niektórzy nie załapali o co chodzi z mocą 3,5kW - chodzi mi o moc chłodniczą, nie o pobierany prąd

udało mi się trafić na dwa fajne klimatyzatory, ztym że jeden ma za małą moc:
- Elta EK-12 SHKL - ten jest chyba git - co o nim myślicie??
- PRIMO KS-07O - tylko 2.5kW

a o montaż się nie martwie, bo mam odpowiedni sprzęt.


klimatyzacja do mieszkania - monterod2002 - 2010-04-10

Po pierwsze 3,5 kW wydaje mi się trochę mało, po drugie nie widzę tego aby jednym splitem klimatyzować całe mieszkanie jeszcze jakąś tanią tandetą. Co uważasz za odpowiedni sprzęt ?
pozdrowionka


klimatyzacja do mieszkania - Marax - 2010-04-15

Wg mnie to także niezbyt dobre rozwiązanie,ponieważ 3,5 kw okaże się zbyt małe,na Twoim miejscu poszukałbym klimatyzatora z większą mocą.