Forum Klimatyzacja
zestaw całoroczny - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: zestaw całoroczny (/showthread.php?tid=3336)



zestaw całoroczny - Qba - 2010-04-13

Witam
- gdzie mogę kupić taki zestaw ( hurtownia,sklep) do jednostki on-off na r-410 i jak się to montuje?-
- jaka cena?
Pozdrawiam wszystkich na forum.


zestaw całoroczny - tommatiz - 2010-04-13

Hurtownia Popularna w Warszawie. Montujesz zgodnie z instrukcją grzałka na komptresor i reulator większej filozofii nie ma. Cena nie wiem bo to zależy jakie masz rabaty. pzdr


zestaw całoroczny - byniom - 2010-04-13

Jeżeli będziesz montował grzałkę to nie zapomnij podciągnąć stałą fazę do tego regulatora bo inaczej grzałka nie bedzie działała


zestaw całoroczny - tommatiz - 2010-04-13

Najlepiej jak by był zasilany skraplacza wtedy nie musisz bawić się z podciąganiem kabla zasilającego jak kolega byniom napisał. Pzdr


zestaw całoroczny - tommatiz - 2010-04-13

Zawsze musisz wcisnać swoje 5 groszy nawet w takie dni które teraz mamy??? Zazdrościsz czegoś?? Wyluzuj..... Widzę że nic nie rozumiesz ale tu ja mam władzę nie Ty Smile a jak sprężarka działa to to grzałka nie grzeje a jak nie wiesz jak się to podłącza to się podszkol od szkoły podstawowej Smile..


zestaw całoroczny - Qba - 2010-04-14

- no to inne pytanie : czy INVERTER przystosowany jest do pracy całorocznej?
-przeglądałem oczywiście forum i opinie były podzielone więc jest czy nie ,,oto jest pytanie'' ? Pozdrawiam


zestaw całoroczny - Fujitsu Szczecin - 2010-04-14

Qba napisał(a):- no to inne pytanie : czy INVERTER przystosowany jest do pracy całorocznej?
-przeglądałem oczywiście forum i opinie były podzielone więc jest czy nie ,,oto jest pytanie'' ? Pozdrawiam
Witam

Do inwertera wystarczy grzałka karteru z regulatorem temperatury.

Pozdrawiam


zestaw całoroczny - Hłodny - 2010-04-14

Proponuję się zapoznać z DTR urządzenia i wszystko będzie jasne.Każdy producent do konkretnych urządzeń określa warunki przy jakich dane urządzenie może pracować.


zestaw całoroczny - dziadzia - 2010-04-14

Teoretycznie każdy Inverter jest przystosowany do pracy zimowej.Z praktyki wiadomo że urządzenia gdzie wentylator ma obroty regulowane skokowo-średnio się sprawdza.Tam gdzie wenylator ma regulacje płynną-sprawdza się bez problemu.


zestaw całoroczny - R-40 - 2010-04-14

Nikt nieporuszył tematu powrotu oleju przy inwerterach.Gdzie moim zdaniem przy rurociągu ssawnyym jednostek zewnętrznych usadowionych powyżej jednostki wewnętrznej powinniśmy stosować dwa odcinki ssawne.1 o przekroju znamionowym.2pomniejszony w prost proporcjonalnie do zmniejszenia wydajności inwertera aby pociągnął olej niezależnie od szybkości przepływu czynnika.Z braku wiedzy?WŁ -wyŁ sobie poradzi.Angielski on-of też?Co niektórzy niepotrafią szanować swojego języka.Istnieje ustawa zakazująca montować on-of{po polsku załącz-wyłącz} z powodu nieprzetłumaczonej dokumentacji.Co to znaczy inwerter po polsku.Ludzie mało się szanujecie jako polacy.Mógłbym się dowiedzieć coś wiecej od światowych fachowców na temat Czilerów-Czynlinderek i wody lodowej z zastosowaniem refriregantu i solenoaida valve.


zestaw całoroczny - mg - 2010-04-14

Qba napisał(a):- no to inne pytanie : czy INVERTER przystosowany jest do pracy całorocznej?
-przeglądałem oczywiście forum i opinie były podzielone więc jest czy nie ,,oto jest pytanie'' ? Pozdrawiam
W funkcji grzania chyba wszystkie ale w funkcji chłodzenia często przestają pracować przy temperaturze na zewnątrz w granicach 0'C a nie rzadko 5'C , czyli w serwerowniach gdzie są duże zyski ciepła może być problem.
W opisach technicznych jest zaznaczone w jakich temperaturach otoczenia i trybach pracy urządzenie może pracować.
Zwykły klimatyzator ubierzesz w zesttaw do pracy całorocznej(elektroniczny regulator ciśnienia sprężania)i chłodzisz cały rok.


zestaw całoroczny - Marax - 2010-04-15

Ceny prezentują sie różnie,w zależności od danego sklepu. Tutaj polecam szukać tych internetowych bo kupisz po prosty taniej.


zestaw całoroczny - R-40 - 2010-04-15

mg napisał(a):
Qba napisał(a):- no to inne pytanie : czy INVERTER przystosowany jest do pracy całorocznej?
-przeglądałem oczywiście forum i opinie były podzielone więc jest czy nie ,,oto jest pytanie'' ? Pozdrawiam
W funkcji grzania chyba wszystkie ale w funkcji chłodzenia często przestają pracować przy temperaturze na zewnątrz w granicach 0'C a nie rzadko 5'C , czyli w serwerowniach gdzie są duże zyski ciepła może być problem.
W opisach technicznych jest zaznaczone w jakich temperaturach otoczenia i trybach pracy urządzenie może pracować.
Zwykły klimatyzator ubierzesz w zesttaw do pracy całorocznej(elektroniczny regulator ciśnienia sprężania)i chłodzisz cały rok.
Czyli wniosek jest taki.Polski chłodniarz to maggajwer i frajer kupując urządzenie którego w warunkach klimatycznych polskich niepowinniśmy stosowaćKiedyś przerabiano gażniki do FSO.Profesjonalista do chłodzenia serwerowni używa systemu kanałowego.


zestaw całoroczny - barbie - 2010-04-15

R40--pleciesz .


zestaw całoroczny - barbie - 2010-04-18

R40--w inwerterach nie potrzeba 2 przewodów ssawnych .w układzie elektronicznym siedzi taki mały pajączek--mikroprocesor który co jakiś czas pędzi sprężarkę na MAX aby olej wrócił .widać że nigdy nie byłeś na żadnym szkoleniu .twoje informacje pochodzą z podręcznika wydanego 40 lat temu .


zestaw całoroczny - R-40 - 2010-04-20

barbie napisał(a):R40--w inwerterach nie potrzeba 2 przewodów ssawnych .w układzie elektronicznym siedzi taki mały pajączek--mikroprocesor który co jakiś czas pędzi sprężarkę na MAX aby olej wrócił .widać że nigdy nie byłeś na żadnym szkoleniu .twoje informacje pochodzą z podręcznika wydanego 40 lat temu .
Na szkoleniach szkolący uczą się od szkolonych.Tak było jest i będzie.A ty jesteś fascynatem szkolących.Czy niemiałeś pytania związanego co jaki czas i na jaki czas uruchomić twojego pajączka zależnego od wielkości instalacji.Zakładając że w tym momencie układ niepotrzebuje mocy bo osiągnął temp. zadaną i pajączek się załancza niwelując założenia inwertera pod względem oszczędności.


zestaw całoroczny - barbie - 2010-04-20

generalnie jednak się kręci--przyznaj się Ty stary fachowiec nie wiedziałeś ,ja też wszystkiego niewiem .