Forum Klimatyzacja
Serwerownia - prosze o porade - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Serwerownia - prosze o porade (/showthread.php?tid=3341)



Serwerownia - prosze o porade - solaczNET - 2010-04-14

Witam Piotr z tej strony z poznania

Mianowicie ,powstała nowa serverownia...
pow. 10m2
wysokość 212cm
lokalizacja : podpiwniczenie-nie w bloku 4pierowym


temp która chce osiągnąć to 18*C
uradzenia zużywają 1kW
więc nie grzeją za mocno

w pomieszczeniu znajduje się szafa rack 60x80cm

http://www.youtube.com/watch?v=W4Pgtzj0-08

budżet: max 1000zł (mała moc uradzenia, powinno starczyć !?)


Brak możliwości zamontowania dwuelementowej klimatyzacji.


pomieszczenie wyposażone w drzwi przeciw pożarowe wiec brak przepływu powietrza , jest komin wentylacyjny lecz zajęty przez kable telekomunikacyjne.....



zastanawiałem się nad klimatyzatorem przenośnym...

jednak jest pytanie:

1. jakie rozwiązane jest z skroplinami... klimatyzator ponad metr pod ziemia...
2. czy istnieją klimatyzatory co będą wciągać zimne z dworu i wypychać gorące na zewnątrz?
3.obieg zimnej strony z ciepłą nie ma powiązania w sensie ze będzie chłodzić powietrze z lokalu .... a powietrze zaciągnięte będzie służyć do schładzania cieplej strony klimatyzatora po czym będzie wypchnięte na zewnątrz?
4.czy duży impet ma powietrze wypychane... na zewnątrz?
5.czy mogę prosić o jakieś namiary gdzie szukać... takowego uradzenia

pozdrawiam mam nadzieje ze w miarę zrozumiale napisałem


Serwerownia - prosze o porade - crocens - 2010-04-15

Cytat:Brak możliwości zamontowania dwuelementowej klimatyzacji.
Więc zostaje "jednoelementowa" =) a takie potrzebują wentylacji lub odprowadenia ciepła gdzieś na zewnątrz pomieszczenia. Ale takie sa poza Twoim budżetem.

Inną sprawą jest to, jakie masz urządzenia, bo skoro pobierają "aż" 1kW prądu to ciepła mogą oddawać tak małe ilości, że starczy ci tę szafę wentylować i żadnej klimy nie potrzebujesz.


Serwerownia - prosze o porade - solaczNET - 2010-04-15

pomieszczenie małe wiec temp szybko rośnie...do 24*C wiec coś o małej wydajności załatwi sprawę.


rozumiem ze coś takiego wymaga dwóch rur na zewnątrz?


KLIK


pozdrawiam


Serwerownia - prosze o porade - crocens - 2010-04-15

wystarczy jedna rura na zewnątrz o ile jest dopływ świeżego powietrza (np przez otwory wentylacyjne w drzwiach). Jeżeli nie ma takiej mozliwości to muszą być dwie rury.


Serwerownia - prosze o porade - Marax - 2010-04-15

Radziłbym jednak zamontować dwie rury na zewnątrz,to powinno załatwić sprawę dopływu powietrza. A odnośnie klimatyzacji to jak najbardziej jednoelementowa.


Serwerownia - prosze o porade - solaczNET - 2010-04-15

1100zł w Castoramie są klimatyzatory z dwoma wyprowadzeniami... lecz moc 3.4kW wiec nadmiar potężny... instalacja w serwerowni jest miedziana lecz dalej idzie 2,5mm2 aluminium Sad nie wiem jak to zniesie,,,,

znacie moze panowie jakieś klimatyzatory z dwoma wyprowadzeniami na zewnątrz lecz mniejszej mocy?

powierzchnia pomieszczenia 10m2 wiec 3,5kW będzie zamrażarkę robićSmile


pozdrawiam



może coś takiego?

KLIK


Serwerownia - prosze o porade - szk6 - 2010-04-16

to które podałeś ma też 3,4 kW więc nie wiem o co ci chodzi jak bedziesz maił nadwyżkę mocy chłodniczej to urzadzenie będzie krócej pracowało a nie zrobi ci żadnej zamrażrki


Serwerownia - prosze o porade - barbie - 2010-04-16

można zastosować wodne chłodzenie wodą zasilającą budynek-wodną chłodnicę z wentylatorem .


Serwerownia - prosze o porade - solaczNET - 2010-04-19

ok dzięki za porady....


kolego seniorbiovital jaja to na kabarety.pl


temat do zamknięcia ....


Serwerownia - prosze o porade - solaczNET - 2010-04-19

zadałem pytanie


CZY ZNACIE JAKIEŚ INNE URZĄDZENIA KLIMATYZACYJNE Z DOPŁYWEM I ODPROWADZENIEM NA ZEWNĄTRZ POMIESZCZENIA...... ZNALAZŁEM TYLKO JEDNO TAKIE.....

to jest forum klimatyzacji i na 100% jest tu nie jeden handlarz który by mógł coś poradzić polecić stąd moje zapytanie na ten temat...

i to było moje główne pytanie....

a z wystawianiem na zewnątrz urządzeń elektronicznych to chyba sam powinieneś ocenić swoja wypowiedź i tyle w temacie...


pozdrawiam i myślę ze nie ma co kontynuować tego tematu...


Serwerownia - prosze o porade - byniom - 2010-04-20

Tak się zastanawiam że ktoś wywalił pieniądze w te drzwi przeciwpożarowe bo jak one maja zabezpieczać skoro jest tam kratka wentylacyjna a nawet kolego rozważa montaż klimatyzacji kompaktowej czyli chłodzonej powietrzem z zewnatrz . Jak montowałem w serwerowniach klimatyzatory to musiałęm uszczelniać przepusty specjalną masą i potem w pomieszczeniu był robiony test ciśnienia czyli odbywało się to tak że wtłaczali gaz do testów i sprawdzali jak szybko z pomieszczenia schodzi ciśnienie dlatego że ta zerwerownia miała zabezpieczenie pożarowe w postaci butli która w razie pożaru ładowała do pomieszczenia gaż tłumiący ogień. Mogli dac drzwi antywałamaniowe bo te pożarowe to tylko dla checy skoro jest tam jakaś wentylacja grawitacyjna.