Forum Klimatyzacja
ile bierzecie - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: ile bierzecie (/showthread.php?tid=3363)



ile bierzecie - zyga3011 - 2010-04-20

Witam jak w temacie chciałbym jeśli to możliwe dowiedzieć się ile bierzecie za kg czynnika w każdych regionach jest chyba inaczej i czy przy wszystkich czynnikach jest ta sama cena.


ile bierzecie - Shitashii - 2010-04-21

A ile płacicie za jedzenie w całym kraju? Czy za każdą spożywkę tyle samo? Hm...
Z choinki się pourywali.........
Zyga! Masz wyszukiwarki? To poszukaj po ile sprzedają.
dziękuję, skończyłem.


ile bierzecie - Shitashii - 2010-04-21

Aha, co do tematu wątku: ja biorę trzy.


ile bierzecie - zyga3011 - 2010-04-21

ty to potrafisz być miły a i fachowa porada poprostu super dzięki za nic ale nie potrzeba mi takich porad pytam bo chciałem wyrównać ceny


ile bierzecie - byniom - 2010-04-21

Takie ujawnianie cen na forum jest szkodliwe bo dobrowadza do cenowej walki podjazdowej. Ostatnio koledzy z zaprzyjaźnionej firmy przegrali przeglądy z firmą która bierze 4x mniej . Nie będę ujawniał ceny jaką oni podali ale była ona standardowa i reszta sie domyśli jaka . Doszło do dtego że przeglądy robią firmy nie mające pojecia o tym i na zasadzie że "czesio" pojedzie i spryska płynem do nacyzń obudowę i już jest przegląd zrobiony . Takie przypadki sa bo byłem świadkiem. Klient wiadomo że pójdzie tam gdzie taniej i nieważne że za jakiś czas klima będzie szwankowac , ważne że miał tanio zrobione ale przez takie coś normalne firmy specjalistyczne padają bo inwestują w sprzet a potem nie ma jak na niego zarobić a pseudo firmy nie mają nawet manometrów.


ile bierzecie - tommatiz - 2010-04-21

Witam. Po mojemu to każde pytanie na forum o cenę usługi będzie pretekstem do awantur bo zaraz się ktoś znajdzie i powie że naciągamy albo jesteśmy oszuści. Najlepsze rozwiązanie tak jak Shitashii napisał czyli bierzemy tyle na ile region Polski i klient pozwoli. pzdr


ile bierzecie - elektromechanik - 2010-04-21

Tak tak niema to jak sobie pogadać o cenach na forum ( albo telefonicznie z \klientem ).

Prosty przykład w rozmowie z klientem o cenie.

> panie ile to będzie kosztowało? +/- odpowiedź - 500zł.
> no dobra - a po chwili a u sąsiada jak się zepsuło to samo to byli z >Pcimnia Małego< i wzięli 300zł

Za chwilę panie a ile taka butla gazu kosztuje, następnie a ile jest w niej gazu, a ile taki termostat itp. kosztuje.

A gdzie to pan kupuje?

Nie wiem jak wam ale mnie nie raz już spotkała taka debata przez telefon. Tak dla przykładu

Pytanie - lodówka nie chłodzi - co to może? No to może być to , albo to, albo to albo jeszcze coś innego.
Pytanie - a ilee tak może kosztować jak by było to najdroższe zepsute ( powiedzmy ) 400zl. - No dobra to ja się zastanowię.
Po kilku dniach - pan to zdzierca chcial pan 400 a był majster z ????? wziął 50 i chodzi jak nowa.

Ja nie mówię gdzie i po ile co kupuję i po ile mam, ani też nawet domyślnych diagnoz i kosztów nie podaję. Sprawdzam - podaję całkowitą cenę naprawy i albo komuś pasuje albo do niewidzenia.


ile bierzecie - mg - 2010-04-21

Dokładnie!, a ile ten gaz kosztował?, a na ile lodówek wystarczy??? :lol:


ile bierzecie - Shitashii - 2010-04-21

zyga3011 napisał(a):ty to potrafisz być miły a i fachowa porada poprostu super dzięki za nic ale nie potrzeba mi takich porad pytam bo chciałem wyrównać ceny
Jak Ty nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz! I chcesz ceny wyrównać .... Do ilu, do 150?? Bierz tyle żebyś zarobił i żeby starczyło na inne koszta stałe.


ile bierzecie - elektromechanik - 2010-04-22

Shitashii napisał(a):
zyga3011 napisał(a):ty to potrafisz być miły a i fachowa porada poprostu super dzięki za nic ale nie potrzeba mi takich porad pytam bo chciałem wyrównać ceny
Jak Ty nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz! I chcesz ceny wyrównać .... Do ilu, do 150?? Bierz tyle żebyś zarobił i żeby starczyło na inne koszta stałe.
Nic dodać nic ująć????? A może jednak dodać === > i tyle żeby klient nie uciekł do konkurencji<.

Ci co za 50zl. robią przeglądy i za 100 naprawy wcześniej czy później stracą klienta bo fuszerka > się mści <.

A za takie pieniądze to nawet >>> wacików do wycierania śladów przecieku <<< nie kupi.


ile bierzecie - R-40 - 2010-04-22

Jak mam to rozumieć?Okolice warszawy i centralna półnooc oraz południe polski.Gdzie mieszkają ćmoki.Chleb w całej polscce kosztuje tyle samo w zależności gdzie się go kupuje.Czy resort sprawiedliwości podzielił mandaty na regiony?.Moim zdaniem ta choroba to brak szacunku do siebie.Z jakiej racji naprawa w włocławku ma być tańsza od naprawy w warszawie.Inne ciśnienia i pojemności zbiorników ? Jak kogoś stać na pólnocy czy na południu na dane urządzenie,to stać go i na naprawę.


ile bierzecie - awax - 2010-04-22

R-40 to po prostu prawo popytu i podaży.
Co do podawania cen to ocieramy się o tzw."zmowę cenowa",a to już jest karalne.
Z własnych obserwacji mogę jedynie napisać,że normalne ceny to stosuja jedynie pośrednicy zlecający potem realizację podwykonawcom,którym płacą grosze.


ile bierzecie - zyga3011 - 2010-04-22

Ok dzięki nie wszystkim bo widze że niektórzy nie powinni się w ogóle wypowiadać ja nie mam własnej działalności do tej pory tylko montuję i na tym się znam nie muszę wiedzieć ile bierze mój szef mnie interesuje ile on płaci mi chciałem się tylko dowiedzieć o stawkach za kg żebym miał rozpoznanie a wyrównać ceny to chciałem między mną a nim .


ile bierzecie - wogotto - 2010-04-22

R 22 1 kg 25zł brutto Katowice po zajomości


ile bierzecie - Tadeusz4321 - 2010-04-22

R-40 napisał(a):Jak mam to rozumieć?Okolice warszawy i centralna półnooc oraz południe polski.Gdzie mieszkają ćmoki.Chleb w całej polscce kosztuje tyle samo w zależności gdzie się go kupuje.Czy resort sprawiedliwości podzielił mandaty na regiony?.Moim zdaniem ta choroba to brak szacunku do siebie.Z jakiej racji naprawa w włocławku ma być tańsza od naprawy w warszawie.Inne ciśnienia i pojemności zbiorników ? Jak kogoś stać na pólnocy czy na południu na dane urządzenie,to stać go i na naprawę.
Cleb kosztuje 0od 1.55 do 15 zł.Zależy czy to jest chleb czy wyrób chlebopodobny .To samo z usługami i rejonami Polski


ile bierzecie - barbie - 2010-04-22

tam gdzie mieszka R40 sprzedają jeden gatunek chleba zwyczajną kiełbasę i margarynę --cena tych wyrobów niewiele się różni .


ile bierzecie - tommatiz - 2010-04-22

Czy w każdym rejonie Polski płacimy tyle samo za ubezpieczenie samochodu??NIE! Czy na stacjach paliw mamy takie same ceny? NIE! Nasze ceny też będą inne i nie ma o czym deliberować!!!!!!


ile bierzecie - mg - 2010-04-22

zyga3011 napisał(a):Witam jak w temacie chciałbym jeśli to możliwe dowiedzieć się ile bierzecie za kg czynnika w każdych regionach jest chyba inaczej i czy przy wszystkich czynnikach jest ta sama cena.
Doliczam 30-35% marży do ceny zakupu, proste. Taszczenie butli na miejsce klient pokrywa w robociźnie Wink


ile bierzecie - awax - 2010-04-23

zyga3011 napisał(a):Ok dzięki nie wszystkim bo widze że niektórzy nie powinni się w ogóle wypowiadać ja nie mam własnej działalności do tej pory tylko montuję i na tym się znam nie muszę wiedzieć ile bierze mój szef mnie interesuje ile on płaci mi chciałem się tylko dowiedzieć o stawkach za kg żebym miał rozpoznanie a wyrównać ceny to chciałem między mną a nim .
Cholera,może to któryś z moich pracowników???
Błagam nie sypnijcie nas wyzyskiwaczy.:Smile)


ile bierzecie - R-40 - 2010-04-23

awax napisał(a):
zyga3011 napisał(a):Ok dzięki nie wszystkim bo widze że niektórzy nie powinni się w ogóle wypowiadać ja nie mam własnej działalności do tej pory tylko montuję i na tym się znam nie muszę wiedzieć ile bierze mój szef mnie interesuje ile on płaci mi chciałem się tylko dowiedzieć o stawkach za kg żebym miał rozpoznanie a wyrównać ceny to chciałem między mną a nim .
Cholera,może to któryś z moich pracowników???
Błagam nie sypnijcie nas wyzyskiwaczy.:Smile)
Lichwa jest karalna.Trzeba uważać