Forum Klimatyzacja
szron na rurze cieczowej - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: szron na rurze cieczowej (/showthread.php?tid=3365)



szron na rurze cieczowej - DPL - 2010-04-21

Witam, dlaczego może szronić rura cieczowa (R22), pytam z ciekawości bo widziałem dziś taki zaszroniony delikatnie zawór serwisowy cieczowy i troszkę rury do izolacji.


szron na rurze cieczowej - Fujitsu Szczecin - 2010-04-21

Witam

Chmmy, pomyślmy no dlaczego?

Pozdrawiam


szron na rurze cieczowej - tommatiz - 2010-04-21

Z braku odpowiedniej ilości czynnika. To takie najbardziej proste wytłumaczenie ale aby to potwierdzić trzeba zrobić szereg testów.


szron na rurze cieczowej - byniom - 2010-04-21

Napisz może na jakim urządzeniu to się dzieje , czy to jest split a jeżeli tak to jaki typ lub model. W częsci klimatyzatorów rozprężanie następuje już w jednostce zewnętrznej i rurą cieczową którą tak nazywamy idzie już czynnik rozprężany dlatego że kapilara jest zaraz za skraplaczem i to tam następuje rozprężanie a nie w jednostce wewnętrznej


szron na rurze cieczowej - DPL - 2010-04-21

dokladnie jest to split Trane 2.4kW, z tą kapilarą to tak jak piszesz , że jest w jednostce zewn.(chyba), czyzby bylo za maóło czynnika i juz za zaworem cieczowym odparowuje ?? (nie sprawdzalem zadnych parametrów bo to tylko widzialem u znajomego przypadkiem i jestem ciekawy co to moze być)


szron na rurze cieczowej - Shitashii - 2010-04-21

U mnie rano od dwóch dni jest szron na samochodzie. Co to może być? ............

Dziś jestem upierdliwy. Ignorować.
Smile


szron na rurze cieczowej - Shitashii - 2010-04-21

.... a na temat: najprawdopodobniej nieszczelność.


szron na rurze cieczowej - byniom - 2010-04-22

Gdybyś mierzył ciśnienie na rurce tej niby tłocznej to będzie ono miało tyle co na ssawnej plus opory parownika więc skoro szroni już rurka tłoczna to znaczy że tutaj jest bardzo niskie odparowanie , poniżej zera . Gdybyś miał manometry podpięte do rurki ssawnej to napewno by wykazało małą ilość czynnika. Rurka ssawna może już nie szronieć bo czynnika jest tak mało że duże przegżanie par powoduje że ta rurka na ssaniu nie szronieje.


szron na rurze cieczowej - elektromechanik - 2010-04-22

Ludzie kochani - jeśli ktoś zadaje takie pytania to zastanówmy się ile ma pojęcia na temat >chłodnictwa<.


szron na rurze cieczowej - DPL - 2010-04-22

elektromechanik nikt nie prosił zebyś się wypowiadał, więc jak nie masz nic sensownego do napisania to zamilcz !!


szron na rurze cieczowej - popeye - 2010-04-22

Shitashii napisał(a):U mnie rano od dwóch dni jest szron na samochodzie. Co to może być? ............

Dziś jestem upierdliwy. Ignorować.
Smile
Mysle , że z powodu ocieplenia klimatu,za mało czynników puszczamy w atmosferę i te globalne ocieplenie jest za slabe ( czytaj: zbyt malo czynnika chłodniczego w atmosferze powoduje oszronienie auta Shitashi ) Smile)))

Usmiechnij się Shitashi ,sezon sie zaczyna Big Grin


szron na rurze cieczowej - elektromechanik - 2010-04-22

dano napisał(a):elektromechanik nikt nie prosił zebyś się wypowiadał, więc jak nie masz nic sensownego do napisania to zamilcz !!
Bezsensowne pytanie zadajesz więc nie oczekuj sensownych odpowiedzi.