Forum Klimatyzacja
Przegląd techniczny i konserwacja klimatyzacji w Niemczech. - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Przegląd techniczny i konserwacja klimatyzacji w Niemczech. (/showthread.php?tid=3398)



Przegląd techniczny i konserwacja klimatyzacji w Niemczech. - Fujitsu Szczecin - 2010-04-29

Witam

Dostałem propozycje przeglądów klimatyzacji u naszych zachodnich sąsiadów. Zastanawiam się jak wygląda to formalnie. Czy ma ktoś z Was doświadczenia na tym gruncie. Chodzi mi głównie o przepisy, haczyki, ceny... Urządzenia były zakupione w Polsce.

Pozdrawiam


Przegląd techniczny i konserwacja klimatyzacji w Niemczech. - crocens - 2010-04-29

sprawdź, czy w niemczech nie jest wymagany jakiś papierek na prace z czynnikami chłodniczymi (chodzi mi tutaj o HFC) gdyż Unia wydała rozporządzenie w tej sprawie, iż trzeba taki certyfikat mieć. W Polsce nie ma jeszcze prawa pod te wymogi i mamy tylko świadectwa kwalifikacji dotyczące HCFC i CFC. Wiem, że są kraje, w których trzeba mieć uprawnienia nawet na klimy...


Przegląd techniczny i konserwacja klimatyzacji w Niemczech. - R-40 - 2010-04-29

Z tego co się orientuję to totalna kicha pod względem prawa.Mając uprawnienia PL ponoć w Germańcach do kitu.


Przegląd techniczny i konserwacja klimatyzacji w Niemczech. - Shitashii - 2010-04-29

Abyś pod kątem fiskusa był ok. Komu fakturę wystawiasz i w jakiej walucie?


Przegląd techniczny i konserwacja klimatyzacji w Niemczech. - crocens - 2010-04-29

niestety polskie prawo nie nadąża za unijnym i czasem Nas ogranicza...


Przegląd techniczny i konserwacja klimatyzacji w Niemczech. - Fujitsu Szczecin - 2010-04-29

crocens napisał(a):sprawdź, czy w niemczech nie jest wymagany jakiś papierek na prace z czynnikami chłodniczymi (chodzi mi tutaj o HFC) gdyż Unia wydała rozporządzenie w tej sprawie, iż trzeba taki certyfikat mieć. W Polsce nie ma jeszcze prawa pod te wymogi i mamy tylko świadectwa kwalifikacji dotyczące HCFC i CFC. Wiem, że są kraje, w których trzeba mieć uprawnienia nawet na klimy...
Witam

Teoretycznie Świadectwo Kwalifikacji które posiadam jest również tymczasowym na czynniki HFC ale wyraźnie w nim jest napisane ważne na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej. Zaczynają się schody.

Pozdrawiam


Przegląd techniczny i konserwacja klimatyzacji w Niemczech. - Fujitsu Szczecin - 2010-04-29

Shitashii napisał(a):Abyś pod kątem fiskusa był ok. Komu fakturę wystawiasz i w jakiej walucie?
Witam

Pewnie przyda się NIP europejski.

Pozdrawiam


Przegląd techniczny i konserwacja klimatyzacji w Niemczech. - awax - 2010-04-30

Witam
Na terenie Unii wymagany jest certyfikat dla czynników HFC.Tymczasowy polski można tam sobie w buty włożyć.


Przegląd techniczny i konserwacja klimatyzacji w Niemczech. - popeye - 2010-04-30

zgadzam sie z Awaxem.zeby legalnie wykonywac prace z HFC w niemczech trzeba by bylo uzyskac ich certyfikat (moze byc tymczasowy ale uznawany w niemczech). tak wyczytalem w rozporzadzeniu WE.