Forum Klimatyzacja
Acson hybryda R22/R407C - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Acson hybryda R22/R407C (/showthread.php?tid=3404)



Acson hybryda R22/R407C - Fujitsu Szczecin - 2010-04-30

Witam

Byłem dziś poproszony o sprawdzenie co może być przyczyną tego że klimatyzator nie chłodzi pomieszczenia małej serwerowni. Ogólnie jednostka wewnętrzna nie daje napięcia na jednostkę zewnętrzną. Po ogólnych oględzinach dostrzegłem że urządzenia są z różnych zestawów. Jednostka wewnętrzna to ACSON AWM15GR-ACIBB(R22) a jednostka zewnętrzna to ACSON A4LC15BR AFDA(R407C). Może ma ktoś dokumentacje do tych urządzeń? Potrzebował bym też kontakt z dystrybutorem części ACSON.

Pozdrawiam


Acson hybryda R22/R407C - barbie - 2010-04-30

są dwa klimatyzatory ścienne split ,jeden na R22 drugi na R410 .pijany monter zamienił jednostki wewnętrzne .obydwa układy działają prawidłowo--kapilary są w jednostkach zewnętrznych ,jednostki wewnętrzne różnią się tylko naklejkami .


Acson hybryda R22/R407C - R-40 - 2010-04-30

barbie napisał(a):są dwa klimatyzatory ścienne split ,jeden na R22 drugi na R410 .pijany monter zamienił jednostki wewnętrzne .obydwa układy działają prawidłowo--kapilary są w jednostkach zewnętrznych ,jednostki wewnętrzne różnią się tylko naklejkami .
Gdyby miały działać prawidłowo przy dwóch różnych czynnikach to napisane byłoby universale.


Acson hybryda R22/R407C - mg - 2010-04-30

Przerabiałem podobny temat z MCQUAY, okazało się że taka zamotka była dopuszczalna.
Mcquay to coś jak Acson Smile
Jednak nigdy nie wiadomo czy ktoś się nie dopuścił radosnej twórczości. Pozdrawiam


Acson hybryda R22/R407C - Fujitsu Szczecin - 2010-05-01

mg napisał(a):Przerabiałem podobny temat z MCQUAY, okazało się że taka zamotka była dopuszczalna.
Mcquay to coś jak Acson Smile
Jednak nigdy nie wiadomo czy ktoś się nie dopuścił radosnej twórczości. Pozdrawiam
Witam

No właśnie próbuje dociec prawdy bo nie chce komuś nabruździć. Czy taka zamiana i współpraca jest możliwa? Czy nie miało to wpływu na awaryjność urządzenia? Moim zdaniem miało, ponieważ było kilka niby napraw. Prawidłowo podłączone urządzenie funkcjonuje.

Ma ktoś namiar na dział techniczny czy też części Acson?

Pozdrawiam

P. S. Dzięki Bynio za dokumentacje. Z suwaka wyszło że jest w instalacji R407C Big Grin


Acson hybryda R22/R407C - byniom - 2010-05-01

Ciesze się że mogłem jakoś pomóc Big Grin


Acson hybryda R22/R407C - zuku - 2010-05-01

Acson to to samo co mqcuay a sprzedaje to TEOMA maja bardzo przyjaznych serwisantow. Kiedys serwisowałem kasety acsona pracowaly pół dnia a potem się wieszały pomagało jedynie wyłączenie zasilania na parę sekund


Acson hybryda R22/R407C - bodzio - 2010-05-03

Też byłem kiedyś przy klimie co wewnętrzna była na r22 a zewnętrzna na r407c i tak było oryginalnie bez ingerencji pijanych monterów.
Wygląda na to że producent przeszedł na czynnik 407c a musiał pchnąć jeszcze jednostki wewnętrzne na r22 i tak wyszło.
Z tego co pamiętam to była Elektra a w układzie jest ten czynnik co na zewnętrznej oznaczone.


Acson hybryda R22/R407C - Fujitsu Szczecin - 2010-05-03

bodzio napisał(a):Też byłem kiedyś przy klimie co wewnętrzna była na r22 a zewnętrzna na r407c i tak było oryginalnie bez ingerencji pijanych monterów.
Wygląda na to że producent przeszedł na czynnik 407c a musiał pchnąć jeszcze jednostki wewnętrzne na r22 i tak wyszło.
Z tego co pamiętam to była Elektra a w układzie jest ten czynnik co na zewnętrznej oznaczone.
Witam

Czyli producent przewidział taką możliwość i nie ma co psów wieszać na firmie która zamontowała to urządzenie. Rozumiem że wszystko chodziło poprawnie. Zastanawiało mnie czy współgra elektronika? Wystąpiła kolejna awaria.

Pozdrawiam


Acson hybryda R22/R407C - bodzio - 2010-05-03

W moim przypadku tak miało być i wszystko grało, akurat usuwałem tam nieszczelność. Z czynnikiem też się zastanawiałem ale na kompresorze było R407c więc taki zastosowałem.


Acson hybryda R22/R407C - zuku - 2010-05-03

Kiedyś w katalogu któregoś z producentów przy danych j.w. w rubryce czynnik było: r22/407C wiec to chyba nie żadna hybryda