Forum Klimatyzacja
zamarza odolejacz przy napelnianiu - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: zamarza odolejacz przy napelnianiu (/showthread.php?tid=3412)



zamarza odolejacz przy napelnianiu - Kamińskki - 2010-05-03

Witam wszystkich
napelnialem 410a klime podsufitowa sporej mocy dokladnie nie wiem jakiej nie sprawdzilem jakas chinska miala wade fabryczna wewnatrz. miala taka kapilare pod obudowa jedn. zew. co sa w lodowkach do napelniania, lecz byla zbyt mocno zacisnieta fabrycznie i zaspawana i od drgan sie nalamala i ponad 4 kg gazu zwialo w atmosfere zacisnalem na nowo i zaspawalem srebrem i proznia potem 200 ml. oleju i freon i bylo oki do konca pracy tego dnia ale nie udalo mi sie uzyskac 6bar nie mialem wagi i nie bylo podane ile czynnika tylko cisnienia i na niskim niby 5,6bar nastepnego dnia zaczalem od nowa uzupelniac freon, lecz najpierw zagrzalem sale dyskoteki a pozniej zaczalem chlodzic i uzupelniac 410 A moim zdaniem zbyt duzymi skokami napelnialem bo zamarzala a dlatego tak poniewarz wylaczala mi sie co chwile schladzajac spora sale uklad byl okolo 35m. zamarzl w sprezarce odolejacz i chwilowo jak zamarzala rura ssaca do pompy sprezarki przestawalem dopelniac, pod koniec dalem spokoj jak bylo niecale 6 bar ale mimo to sprezarka zaczela normalnie pracowac bo wczesniej chodzila okropnie jak gdyby miala sie rozleciec, stukala i grzala sie cala strasznie a nie tylko na spodzie olej. po uzupelnieniu oleju i gazu zaczela cicho pracowac i wydajnie lecz zastanawia mnie nadal czemu zamarzl odolejacz do polowy prawie, pewnie byla w nim ciecz. czy nie za szybko uzupelnialem gaz? klima dziala oki ale nie bylem pozniej zobaczyc co i jak z nia
szef kazal do 7 napelniac ale uznalem ze za wiele bedzie...


zamarza odolejacz przy napelnianiu - barbie - 2010-05-03

to co zamarzało to był osuszacz -był zapewne na ssaniu .odolejacze montuje się na tłoczeniu w klimatyzatorze nigdy nie widziałem odolejacza .


zamarza odolejacz przy napelnianiu - Alpak - 2010-05-03

Nie odolejacz tylko separator cieczy, zamaraz dlatego ze podawales ciecz na strone ssaca i musialo gdzies to odparowac.


zamarza odolejacz przy napelnianiu - barbie - 2010-05-03

jeśli chcesz wiedzieć czy przeładowałeś układ zmierz pobór prądu przy chłodzeniu i przy grzaniu---pobór musi być mniejszy od znamionowego .


zamarza odolejacz przy napelnianiu - R729 - 2010-05-03

Ja nie wiem jak można napełniać klimę na wagę nie wiedząc ile czynnika wchodzi fabrycznie. A co daje napełnienie do 7bara, co ma to do poprawnej ilości czynnika w układzie chłodniczym? Ten Twój szef to jakiś koszmar. A może to w ogóle nie powinien być R410A tylko R407C?


zamarza odolejacz przy napelnianiu - bodzio - 2010-05-03

Jak jest wilgoć w układzie też separator zamraża i klima przestaje chłodzić do czasu jego odmrożenia.


zamarza odolejacz przy napelnianiu - mg - 2010-05-03

Ja cie....!!!


zamarza odolejacz przy napelnianiu - byniom - 2010-05-03

Aż trudno mi to komentować ale kolega trochę przekombinował z tym napełnianiem.


zamarza odolejacz przy napelnianiu - tommatiz - 2010-05-03

ktoś ma wagę w ręku a ktoś ma miarę w oku Smile Kolego na robocie Ty jesteś szefem i Ty rządzisz. Pzdr


zamarza odolejacz przy napelnianiu - Fujitsu Szczecin - 2010-05-03

Kamińskki napisał(a):Witam wszystkich
napelnialem 410a klime podsufitowa sporej mocy dokladnie nie wiem jakiej nie sprawdzilem jakas chinska miala wade fabryczna wewnatrz. miala taka kapilare pod obudowa jedn. zew. co sa w lodowkach do napelniania, lecz byla zbyt mocno zacisnieta fabrycznie i zaspawana i od drgan sie nalamala i ponad 4 kg gazu zwialo w atmosfere zacisnalem na nowo i zaspawalem srebrem i proznia potem 200 ml. oleju i freon i bylo oki do konca pracy tego dnia ale nie udalo mi sie uzyskac 6bar nie mialem wagi i nie bylo podane ile czynnika tylko cisnienia i na niskim niby 5,6bar nastepnego dnia zaczalem od nowa uzupelniac freon, lecz najpierw zagrzalem sale dyskoteki a pozniej zaczalem chlodzic i uzupelniac 410 A moim zdaniem zbyt duzymi skokami napelnialem bo zamarzala a dlatego tak poniewarz wylaczala mi sie co chwile schladzajac spora sale uklad byl okolo 35m. zamarzl w sprezarce odolejacz i chwilowo jak zamarzala rura ssaca do pompy sprezarki przestawalem dopelniac, pod koniec dalem spokoj jak bylo niecale 6 bar ale mimo to sprezarka zaczela normalnie pracowac bo wczesniej chodzila okropnie jak gdyby miala sie rozleciec, stukala i grzala sie cala strasznie a nie tylko na spodzie olej. po uzupelnieniu oleju i gazu zaczela cicho pracowac i wydajnie lecz zastanawia mnie nadal czemu zamarzl odolejacz do polowy prawie, pewnie byla w nim ciecz. czy nie za szybko uzupelnialem gaz? klima dziala oki ale nie bylem pozniej zobaczyc co i jak z nia
szef kazal do 7 napelniac ale uznalem ze za wiele bedzie...
Witam

Jestem Twoim fanem. Tak na jednym wdechu opisać problem. Brawo!

Pozdrawiam


zamarza odolejacz przy napelnianiu - monterod2002 - 2010-05-03

Fachowcy odeszli z firmy i założyli własną działalność a teraz pomocnicy męczą fach a szef udaje że się na tym zna. Oj niedobrzy fachowcy nie przekazali wiedzy pomocnikom Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
pozdrowionka


zamarza odolejacz przy napelnianiu - R-40 - 2010-05-03

barbie napisał(a):to co zamarzało to był osuszacz -był zapewne na ssaniu .odolejacze montuje się na tłoczeniu w klimatyzatorze nigdy nie widziałem odolejacza .
Barbie ta grucha służy do tego aby spręzarka niezassała ciekłego czynnika.Akumulator ciepla aby mokre pary czynnika netrafiły na sprężarkę.W SAFACH było to samo niepamiętasz? To prostrze od electry.


zamarza odolejacz przy napelnianiu - barbie - 2010-05-03

wodzu R40 na każdej Elektrze jest wydrukowany schemat--to dowód że nie widziałeś z bliska klimatyzatora .


zamarza odolejacz przy napelnianiu - Kamińskki - 2010-05-08

super jestescie dziekuje za takie wspaniale informacje klima w Retro dziala jak nowa bylem tam wczoraj i jest oki, tak osuszacz to zapewne byl jeszcze raz dziekuje wszystkim za wiedze ktora mnie uspokojiliscie... tak dobrze dziala ze az szef sie przeziembil... pozdrowienia z Czestochowy...


zamarza odolejacz przy napelnianiu - Kamińskki - 2010-05-08

jak sie mierzy pobor pradu przy grzaniu na trzech fazach i przy chlodzeniu?


zamarza odolejacz przy napelnianiu - barbie - 2010-05-08

musisz sobie obstalować miernik cęgowy np w firmie BIALL.pl


zamarza odolejacz przy napelnianiu - Kamińskki - 2010-05-15

super dziekuje przyjaciele


zamarza odolejacz przy napelnianiu - Kamińskki - 2010-05-15

witam was moi drodzy mam kolejny problem.
w auto chlodni jest malo r 12 i nie ma jak go jak wiecie zalatwic, czy mozna go zmieszac z innym zamiennikiem czy jak z mojej wiedzy wynika nie mozna i caly trzeba zmienic
i olej ze sprezarki tez odpowiedni do gazu.
sprezarka jest SANDEN SD-505 a olej do niej SUNISO-5GS na R12 seria sprezarki 560479...
mecza mnie a ja nie mam jak im gazu zalatwic...
z kad ten gaz R12 zalatwic? i czy jednak caly beda musieli kupic tylko 10 l po 100 za litr? plus nowy olej? czy da sie inaczej moze?
jak moze cos wiecie to pomorzcie prosze ... i czy to wogole zadziala na tej starej sprezarce?