Forum Klimatyzacja
zabudowa splita + kratka wentylacyjna - PROSZE O PORADE - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: zabudowa splita + kratka wentylacyjna - PROSZE O PORADE (/showthread.php?tid=3519)



zabudowa splita + kratka wentylacyjna - PROSZE O PORADE - wally - 2010-05-27

Witam Wszystkich!

mam w pokoju w domku na poddaszu klime splita Sinclair'a. Obecnie przymierzam sie do remontu pokoju w ktorym klima jest zamontowana i mam kilka pytan:
1. chce wkuc rynienke z przewodami i rurka od skroplin w scianke dzialowa (suporex 12cm) - czytajac forum nikt takiej propozycji sie nie sprzeciwial i nie bylo przeciwskazan wiec pro-forma - mozna czy nie?

2. chce zabudowac miejsce gdzie obecnie zamontowany jest split scianka grubosci 25cm - material to kartongips + profile. Taka grubosc (25cm) spokojnie zakryje spllita. Na calej szerokosci urzadzenia zamierzm zamontowac kratke wentylacyjna z siatna np. taka z CentrumKlima o wym. 825 x 325 (moj split ma jakies 70x25cm). Zalozenie jest takie, aby kratka byla na tyle duza aby nie bedzie przeszkadzala w dzialaniu kratek splita oraz aby po jej wyjeciu mozna bylo spokojnie otworzyc splita celem np. czyszczenia filtrow.

Bardzo prosze o porade czy takie rozwiazanie nie usmierci klimatyzatora, mam nadzieje ze otwor bedzie wystarczajacy aby dostarczyc wystarczajaca ilosc powietrza do klimatyzatora a siatka nie bedzie przeszkadzac zbytnio w obiegu powietrza. Jesli np. siatka to zle rozwiazanie, czy np. zaluzje beda lepsze?

Bede wdzieczny za wszelkie sugestie i z gory dziekuje za pomoc!

Pozdrawiam,
Wally


zabudowa splita + kratka wentylacyjna - PROSZE O PORADE - Fujitsu Szczecin - 2010-05-27

Witam

Co masz na myśli pisząc klimę splita?

Pozdrawiam


zabudowa splita + kratka wentylacyjna - PROSZE O PORADE - wally - 2010-05-27

Moze napisalem niejasno, sorry. Jeszcze raz - klima scienna firmy Sinclair - popularny split czyli jednostka wewnetrzna powieszona na scianie w pokoju kilkanascie cm od sufitu, polaczona rurami z jednostka zewnetrzna.


zabudowa splita + kratka wentylacyjna - PROSZE O PORADE - wally - 2010-05-27

dla scislosci, model ASH-12CS


zabudowa splita + kratka wentylacyjna - PROSZE O PORADE - Fujitsu Szczecin - 2010-05-27

wally napisał(a):Moze napisalem niejasno, sorry. Jeszcze raz - klima scienna firmy Sinclair - popularny split czyli jednostka wewnetrzna powieszona na scianie w pokoju kilkanascie cm od sufitu, polaczona rurami z jednostka zewnetrzna.
Witam

Split czy multisplit to system. Miedzy innymi są klimatyzatory ścienne. Tak jak u Ciebie. Nie zabudowuj jednostki wewnętrznej ponieważ musi być pełen dostęp do urządzenia. Po pierwsze serwisowy i nie tylko trzeba czyścić filtry. Czyści się również parownik. Żeby wyczyścić i zdezynfekować go trzeba ściągnąć obudowę. Po drugie będzie ograniczony obieg powietrza i urządzenie nie będzie spełniało swojej funkcji.

Zastanów się czy nie lepiej zamienić urządzenia na kanałówkę. Są klimatyzatory do zabudowy pionowej. Porozmawiaj z fachowcami czy nie można byłoby dobrać i dokupić samej jednostki kanałowej.

Pozdrawiam


zabudowa splita + kratka wentylacyjna - PROSZE O PORADE - wally - 2010-05-27

Dzieki ale chcialbym jeszcze podrazyc temat. Sek w tym ze projekt sypialni zostal juz przyklepany i nie chicalbym go zmieniac. Moj fachowiec od klimatyzacji powiedzial konkretnie - jesli jednostka ma np. 770x250mm a otwor bedzie wiekszy (planowana kratka 835x325mm to zostaje sporo luzu zarowno na otwarcie to jak i na serwisowanie ale wiadomo, nie bedzie tak komfortowo jak przy pelnym dostepie. Poza tym, klima chodzi jedynie w lato po kilka h dziennie, bardzo rzadko cala noc. Ostatecznie plan mam taki, aby kratke demontowac na lato i wowczas otwor powinien wystarczyc na swobodny przeplyw powietrza do jednostki wew. jak i na zewnatrz.

Nie chce upierac sie na sile przy swoim, chcialbym jedynie poznac za i przeciw takiego rozwiazania. Obecnie klima dziala juz 3ci rok i wstyd sie przyznac, czyscilem jedynie filtry i jednostke zewnetrzna. Dzis bede widzial sie z fachowcem od klimy celem dogadania montazu w drugim pomieszczeniu.

P.S. niestety na kanalowke nie ma miejsca - w przeciwnym razie zrobil bym centralke i rozprowadzil na wszystkie pokoje.

Dzieki!


zabudowa splita + kratka wentylacyjna - PROSZE O PORADE - Fujitsu Szczecin - 2010-05-27

Witam

Ja nie mówię o typowej kanałówce lecz o małej zwartej do zabudowy w pionie.

[Obrazek: d46a9fcd1045c9f6med.jpg]

No cóż powiem tak jak mówię zawsze do syna ,,uważaj jak robisz lub rób jak uważasz'' Wink

Pozdrawiam


zabudowa splita + kratka wentylacyjna - PROSZE O PORADE - tommatiz - 2010-05-27

Witam nawet mało używany klimatyzator może się uszkodzić i popsuć. Jeżeli w Twoim przypadku trzeba będzie wymienić silnik wentylatora bądź sam wentylator to będzie masakra prawie nie do zrobienia. Weź za i przeciw co będzie w przypadku awarii czy lepiej robić demolkę aby naprawić uszkodzenie czy od razu tak zamontować aby nie mieć na przyszłość problemów. Pzdr


zabudowa splita + kratka wentylacyjna - PROSZE O PORADE - wally - 2010-05-27

Panowie macie racje i trzeba to przemyslec. Na razie alternatywa bylaby wieksza kratka ktora da pole do popisu w przypadku problemu z jednostka wewnetrzna- wowczas bez problemu da sie ja rozmontowac dostep bylby identyczny jak w przypadku braku zabudowy - cos takiego pewnie przejdzie.


zabudowa splita + kratka wentylacyjna - PROSZE O PORADE - tommatiz - 2010-05-27

Myśl myśl a w razie problemów pisz. Pzdr


zabudowa splita + kratka wentylacyjna - PROSZE O PORADE - Fujitsu Szczecin - 2010-05-27

wally napisał(a):Panowie macie racje i trzeba to przemyslec. Na razie alternatywa bylaby wieksza kratka ktora da pole do popisu w przypadku problemu z jednostka wewnetrzna- wowczas bez problemu da sie ja rozmontowac dostep bylby identyczny jak w przypadku braku zabudowy - cos takiego pewnie przejdzie.
Witam

Tylko zapomnij o pracy klimatyzatora przez ozdobną kratkę. Najpierw będziesz miał problem z pracą klimatyzatora, małą wydajnością. Potem będziesz kombinował z przeniesieniem czujnika temperatury żeby oszukać urządzenie. Następnie oszronione rury przed agregatem. Ja przerabiałem temat klimatyzatora ściennego we wnęce i ozdobną kratką. One są skonstruowane na ścianę pod sufitem dlatego nazywają się ścienno- przy sufitowe.

Pozdrawiam


zabudowa splita + kratka wentylacyjna - PROSZE O PORADE - barbie - 2010-05-27

jak chcesz mieć ukryty klimatyzator-zakop go w ogródku .


zabudowa splita + kratka wentylacyjna - PROSZE O PORADE - R-40 - 2010-05-27

A może rozwiązanie z ładnym pejzażem
http://sklep.kaad.pl/index.php?p518,klimatyzator-scienny-lg-a09aw1-art-cool-galeria-inverter-2-7kw


zabudowa splita + kratka wentylacyjna - PROSZE O PORADE - wally - 2010-05-29

Dzieki za porady. Wracam z jeszcze jednym pytaniem. Czy mozecie mi polecic jakiegos producenta kratek wentylacyjnych? Mam u siebie w miescie CentrumKlima ale nie maja tego co potrzebuje. A co potrzebuje?

Szukam kratek z regulowanymi zaluzjami , kratka z siatka odpada bo bede mial wilgosc z powodu kondensacji pary wodnej, czy mozecie kogos polecic?

Inna opcja zabudowy klimatyzatora sciennego to zabudowa z otwieranymi drzwiczkami. Cos podobnego jak szafki kuchenne otwierane do gory - wowczas w razie potrzeby pozwola poprawnie dzialac klimatyzatorowi a w okresie zimowym, drzwiczki mozna zamknac chroniac jednostke wewnetrzna przed kurzem. Co Wy na to?


zabudowa splita + kratka wentylacyjna - PROSZE O PORADE - tommatiz - 2010-05-29

W Warszawie jest firma która może Tobie zrobić kratki nawet ze szczerego złota Smile ale te z regulowanymi żaluzjami oczywiście mają. Na maila wyślę namiar na firmę. Pzdr


zabudowa splita + kratka wentylacyjna - PROSZE O PORADE - wally - 2010-05-29

Jestem z Pruszkowa pod Warszawa, mail:


zabudowa splita + kratka wentylacyjna - PROSZE O PORADE - tommatiz - 2010-05-29

Już masz na mailu link do firmy. Pzdr


zabudowa splita + kratka wentylacyjna - PROSZE O PORADE - wally - 2010-06-02

Dzieki za sugestie, chyba doroslem do tematu przeniesienia klimatyzatora na inna sciane i niezabudowywania go. Dajdzie prosze znac czy przewody od klimy mozna przedluzac czy absolutnie nalezy je wymienic. Dodam, ze chce je na calej dlugosci ukryc w scianie (od jednostki wew. do zew. bedzie wowczas ok 7-8m)

P.S. w drugm pokoju mam mozliwosc zamontowania nowej klimy split - w gre wchdzo York lub Carrier - co wybrac jesli beda w podobnej cenie i mocy (nie inverter) ?


zabudowa splita + kratka wentylacyjna - PROSZE O PORADE - klimart1 - 2010-06-02

wally napisał(a):Dzieki za sugestie, chyba doroslem do tematu przeniesienia klimatyzatora na inna sciane i niezabudowywania go. Dajdzie prosze znac czy przewody od klimy mozna przedluzac czy absolutnie nalezy je wymienic. Dodam, ze chce je na calej dlugosci ukryc w scianie (od jednostki wew. do zew. bedzie wowczas ok 7-8m)

P.S. w drugm pokoju mam mozliwosc zamontowania nowej klimy split - w gre wchdzo York lub Carrier - co wybrac jesli beda w podobnej cenie i mocy (nie inverter) ?

można przedłużać - jak idą w ściane to lepiej jest je polutować<pospawać > no i pamietać o izolacji termicznej Wink co do wyboru marki - to zależy który Ci sie bardziej z wyglądu podoba bo technicznie to raczej podobne Wink


Pozdrawiam


zabudowa splita + kratka wentylacyjna - PROSZE O PORADE - Fujitsu Szczecin - 2010-06-02

Witam

Lutowanie w chłodnictwie zawsze w osłonie azotu.

Pozdrawiam


zabudowa splita + kratka wentylacyjna - PROSZE O PORADE - tommatiz - 2010-06-02

Carrier ma kilka modeli a York chyba mniejszy wybór. napisz dokładnie który model Carriera Cię interesuje. Model Allegro Carriera jest najtańszym i najprostrzym urządzeniem ale jak się dobrze zamontuje to wiele lat spokojnie będzie działać. Pzdr


zabudowa splita + kratka wentylacyjna - PROSZE O PORADE - wally - 2010-06-02

Szalowo nie wyglada zaden z nich ale tutaj raczej chodzi o jakosc niz o wyglad. Wszystko ma byc w rozsadnej cenie. Bede infomowal o postepie prac i o ostatecznym wyborze.


zabudowa splita + kratka wentylacyjna - PROSZE O PORADE - tommatiz - 2010-06-02

Jak byś się zdecydował na Carriera to ja mam w swojej ofercie te urządzenia więc istnieje szansa dogadania się Smile. Pzdr