Forum Klimatyzacja
jak odgrzybić klimatyzację biurową - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: EXPERT RADZI (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: jak odgrzybić klimatyzację biurową (/showthread.php?tid=3612)



jak odgrzybić klimatyzację biurową - lukasz86 - 2010-06-12

witam mam ozonator i chciałbym abyście pomogli mi w opracowaniu najlepszej metody odgrzybiania klimatyzatora biurowego za pomocą mojego urządzenia

dziękuję za pomoc


jak odgrzybić klimatyzację biurową - tommatiz - 2010-06-12

Wezwij fachowca który Tobie powie co i jak. Nie wszystko da się opisać, pewne rzeczy trzeba pokazać naocznie. Pzdr


jak odgrzybić klimatyzację biurową - barbie - 2010-06-12

ozon nie odgrzybia .po nim grzyby rosną lepiej .zastosuj środek grzybobójczy chemiczny.


jak odgrzybić klimatyzację biurową - lukasz86 - 2010-06-12

hmm domyślam się że fachowiec wie najlepiej tylko problem w tym że chciałbym się tym zająć sam wiec może jakieś wskazówki?


jak odgrzybić klimatyzację biurową - radekklimat - 2010-06-12

Czyszczenie lamel parownika np EnviroCoil a potem srodkiem bakteriobójczym hygienicDES www.hagleitner.com


jak odgrzybić klimatyzację biurową - byniom - 2010-06-12

Ozonatorem możesz zrobić jak mechanicznie usuniesz zanieczyszczenia z parownika.


jak odgrzybić klimatyzację biurową - Blue Planet - 2015-10-05

Witam forumowiczów.
Święta racja że jak lamele parownika są zarośnięte jak nie powiem co to ani ozon ani chemia nie pomoże. Nie zgodzę się jednak z twierdzeniem że duże stężenie ozonu wywołane na w miarę czystym parowniku nie zabije grzybów i bakterii które się tam lęgną. Za duże stężenie ozonu uważam większe niż 4 ppm ozonu.
Do każdej operacji trzeba mieć odpowiednie narzędzia i postępować zgodnie z instrukcją.


jak odgrzybić klimatyzację biurową - barbie - 2015-10-05

Dlaczego nie banuja buraka .


jak odgrzybić klimatyzację biurową - Blue Planet - 2015-10-06

barbie napisał(a):Dlaczego nie banuja buraka .
No właśnie dlaczego nie banują takiego buraka co wypisuje głupoty w stylu "ozon nie odgrzybia .po nim grzyby rosną lepiej"
Czy ma burak jakieś badania na wzrost grzybów po ozonie ? Wszelkie badania pokazują że ozon unicestwia grzyby, bakterie itp. i jest stosowany od rolnictwa po gabinety stomatologiczne.
Nikt tu nie pisze że ozon jest pomocny przy zapuszczonym parowniku ale na wszystko jest odpowiednia metoda. Chemia użyta do oczyszczenia układu wentylacji też nie jest bez wad i jej skuteczność nie koniecznie idzie w parze z bezpieczeństwem dróg oddechowych.


jak odgrzybić klimatyzację biurową - barbie - 2015-10-08

Sprobuj sprzedawać swoje produkty na jarmarkach do traktorów i kombajnów .


jak odgrzybić klimatyzację biurową - Bolas - 2016-06-22

Przepraszam że odświeżam starego kotleta ale jako nowy użytkownik forum muszę.
Trzeba zrozumieć czym jest sam Ozon. To nic innego jak tlen występujący w bardzo nietrwałej formie trzech atomów tlenu. Dlaczego nietrwałej? Bo jeżeli na swojej drodze spotka inny pierwiastek który łatwo łączy się z tlenem to bardzo szybko oddaje ten jeden atom by powstała bardziej stała cząstka O2 a co za tym idzie jest silnym utleniaczem co znów powoduje że jest toksyczny dla wszelkich organizmów żywych. I o ile owszem zabije bakcyle i grzyby to na pewno ich z parownika nie usunie i dlatego warto stosować odpowiednią chemię i metody fizyczne Big Grin Ozonik owszem ale dla pewności że nic nie zostało przy życiu po czyszczeniu.


jak odgrzybić klimatyzację biurową - tomekgruszka - 2016-11-22

Najpierw zabić źródło grzyba (pewnie wilgoć), a później wezwać fachowca. Wiecie, że ozonator nie zawsze musi zadziałać? Sam kupiłem sobie taki domowy i nie czułem nic a nic żeby było lepiej. Zamówiłem airozone, bo podejrzewam, że żadne bakterie nie zostały załatwione. Zapachu jak po burzy też nie czułem, dopiero po ozonowaniu przez firmę. Chyba zależy jaka powierzchnia.