Forum Klimatyzacja
Wentylacja w malej gatronomii , prosba o pomoc - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Wentylacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Wątek: Wentylacja w malej gatronomii , prosba o pomoc (/showthread.php?tid=3639)



Wentylacja w malej gatronomii , prosba o pomoc - lokal uzytkowy - 2010-06-16

Witam użytkowników i przepraszam, ze od razu zwracam się z prośba , ale mam nóż na gardle i szukam pomocy .
Otwieram mała gastronomie i muszę mieć projekt wentylacji w lokalu .
Nie mam zielonego pojęcia o tym i nie bardzo mam pieniądze , żeby to zlecić , jestem na resztce kasy przeznaczonej na otwarcie , byleby tylko pracować .
Jak się zabrać do tego ?
Lokal ma 71m2 składa się z dwóch pomieszczeń . Sala ze stolikami będzie połączona z kuchnia , oddzielona będzie kontuarem . Po kilku schodkach schodzi się do pomieszczenia gdzie jest łazienka .
Kratki wentylacyjne , czyli kominy umieszczone są na środku pomieszczenia ze stolikami . Sa 2 kratki .
Pomieszczenie ma kilka okien .
Jest w kształcie prostokąta . Nie wiem jakie jeszcze muszę mieć info żebyście mogli mi pomoc ?
Moze znajdę gdzieś jakieś przykładowe projekty wentylacji ?
Naprawdę potrzebuje to już i nie czuje się jednak na silach zrobić tego sama .
Jeśli pomoże mi ktoś w okolic Warszawy zaproszę na wyżerkę . Naprawdę jednak nie mam kasy na zapłacenie , chyba , ze jakieś symboliczne pieniądze .

To jak ?
Dam rade z Wami ? Siedzę i googluje , stad tez tutaj się znalazłam . Niewiele jednak rozumiem Sad


Wentylacja w malej gatronomii , prosba o pomoc - JB220765 - 2010-06-16

Witam
Czy lokal będzie odbierany przez sanepid ? Jeżeli tak ,to przez który i czy ktoś się z Tobą kontaktował stamtąd . Czy posiadasz projekt budowlany lokalu , jaka jest forma własności i jaka jest technologia Twojej gastronomi ( moc kuchni , frytkownic opiekaczy itp. jakie pomieszczenia oprócz sali konsumpcyjnej ) .Czy jest to lokal wolno stojący , jeżeli w budynku to jakim ( mieszkaniowy czy biurowy ) . Wysokość pomieszczeń , na którą stronę świata "wychodzą" okna ,co jest dookoła lokalu( sąsiedzi , podwórko, ulica itp.) ilość łazienek , maksymalna ilość klientów + personel ).Czy jest sufit podwieszany i jaki zapas energii elektrycznej można przeznaczyć na wentylację . Znając te dane można w przybliżeniu podać cenę nie oglądając lokalu ( z pominięciem prac budowlanych zawierającymi obudowę instalacji i protestów sąsiadów ) . Cena samego projektu na mieście to wydatek rzędu 3000 pln z uzgodnieniami .
Pozdrawiam


Wentylacja w malej gatronomii , prosba o pomoc - lokal uzytkowy - 2010-06-16

Dziekuje , bede szczera .Dostalam cene 2500pln i mnie zmrozilo .Po prostu wydalam za duzo pieniedzy na wyposazenie , kupione pewnie okazyjnie . No ale teraz musze zdac projekt , do sanepidu wlasnie i motam sie . Sanepid Chyliczki -Konstancin .
Lokal w bloku , jedna lazienka . Max 24 gosci +3 obslugi , dookola gwar Big Grin , duze osiedla mieszkaniowe . Jest i ulica i trawnik.
Piwa nie bedzie .
Kurcze , chyba za pozno , ale mysle , ze mnie to przerasta . :|


Wentylacja w malej gatronomii , prosba o pomoc - monterod2002 - 2010-06-16

No bez przesady to tak jak byś poszła do adwokata na poradę a zapłatą miałby być obiad. Są granice pomocy. My z tego żyjemy to tak jak ja bym poszedł do ciebie na wyżerkę i płacił ładnym uśmiechem. Ja takim niby klientom zadaje pytanie "czy jeszcze może narzędzia pożyczyć"
Sorry za słowa ale takie moje jest zdanie.
pozdrowionka


Wentylacja w malej gatronomii , prosba o pomoc - Shitashii - 2010-06-16

A może zapłata w naturze? Tongue Cool


Wentylacja w malej gatronomii , prosba o pomoc - tommatiz - 2010-06-16

Witam. Jeżeli to gastronomia to działaj od samego początku zgodnie z przepisami a w tym przypadku "projekt" to podstawa a w dalszej części wszelkie niezbędne pozwolenia. Są przypadki że urządzone lokale na tip top nie mają zgody na otwarcie. Tu rynek jest brutalny a jeżeli chodzi o gastronomię to będą się wszyscy o wszystko pytać. Tak jak koledzy wyżej pisali za uśmiech i wyżerkę pewnie się nie da bo z gastronomii jest niezła kasa ale też niezłą kasę trzeba wpompować w interes aby potem ktoś nam plomby nie założył!!!! Pzdr


Wentylacja w malej gatronomii , prosba o pomoc - JB220765 - 2010-06-16

Witam
Ja tam mogę udostępnić " przykładowe projekty wentylacji gastronomii " ale to tak jak z sukienkami szytymi na miarę . Wzrost ,3 razy obwód, a w domyśle: kolor , materiał , koronki , falbanki, podszewki, guziczki , wstążeczki. Tak samo jest z Twoim lokalem. Inwestycja typowo indywidualna .Poza tym przedstawienie projektu nie zwalnia Cię z wykonania instalacji zawartej w tym projekcie . Wiadomo...można polawirować ale moim zdaniem koszt wykonania projektu to około 12000 pln, bez rękawów uszczelniających ciągi grawitacyjne z czerpniami i wyrzutniami w tym okapowymi na poziomie lokalu . Reasumując : nawet jakbyśmy bardzo chcieli to w sprawie projektu nie możemy ci pomóc gotowcem , natomiast w kwestii doboru urządzeń i wykonawstwa to i owszem .
Pozdrawiam


Wentylacja w malej gatronomii , prosba o pomoc - lokal uzytkowy - 2010-06-17

Shitashii napisał(a):A może zapłata w naturze? Tongue Cool
a co jak sie okaze , ze nie jestem w Twoim typie ? :lol:
Gdybym dala ogloszenie , ze zatrudnie do wykonania projektu to bys pierwszy wyskoczyl przed szereg .
Pewnie z konkurencyjna cena Big Grin
tkhx

monterod
Kazdy ma prawo do swojego zdania i z Twoim ja sie zgadzam , jak najbardziej .
Po prostu tak mi wyszlo , bo nie pomyslalam . To nie boli Wink

tommatiz
Wlasnie widze jaki to rynek ta gastronomia , ale moze pozniej bedzie z gorki . Poki co musze sie jakos z tym uporac .

JB
Mialam na mysli , ze nie widzialam nigdy czegos takiego , ja nawet nie wiem o co Was tu pytam Rolleyes :|


Wentylacja w malej gatronomii , prosba o pomoc - JB220765 - 2010-06-17

Witam
No jedyna klientka....Big Grin Pojedź do sanepidu , "ugadaj się z inspektorem (ką) w sprawie minimalnych wymaganych wydatków , zamów projekt i zobaczymy co się da z tym zrobić . A nóż okaże się , że jesteś w typie kolegi Shitashii Big Grin
Pozdrawiam


Wentylacja w malej gatronomii , prosba o pomoc - jasiu - 2010-07-11

Jeśli to lokal w bloku mieszkalnym, to przy projektowaniu wentylacji radzę się konsultować z zarządcą budynku. Miałem przypadek, że lokal miał dwie ściany zewnętrzne i w żadnej nie pozwolono umieścić czerpni/wyrzutni a kominy wentylacyjne były "symboliczne" i do tego upierdliwy sanepid...
Powodzenia


Wentylacja w malej gatronomii , prosba o pomoc - KlimTech - 2010-07-11

Hmmm jak by to powiedziec, wystarczy sciagnac badz kupic :> Autodesk Inventor i zainstalowac odpowiedznia biblioteke do wentylacji Smile tyle ze projekt, musi zatwierdzic inzynier Smile Z takim podejsciem pani kolezanko od gastronomii nie zwojujesz calego swiata :/ najpierw info pozniej pracaj. Z tego co piszesz widac ze abralas sie za otwarcie lokalu a nie dowiedzialas sie uprzednio co za tym idzie :/ Jednak wykonanie takiego projektu jest czasochlonne Smile dla nektorych, wiec tak jak wspominano za wyzerke raczej nikt tego nie zrobi Smile. Chyba ze sanepidowi spodoba sie zwykla grawitacja Smile


Wentylacja w malej gatronomii , prosba o pomoc - Anka56 - 2014-11-25

Pamiętaj o odpowiednich filtrach w wentylacji. Ja kiedyś zamówiłam w firmie [REKLAMA] i byłam bardzo zadowolona. Dobrej jakości i dość wytrzymałe. U mnie sanepid nie miał się do czego przyczepić, wiec jest to całkiem realne. Pozdrawiam i życzę powodzenia w zakładaniu biznesu!


Wentylacja w malej gatronomii , prosba o pomoc - Michael44 - 2019-07-17

Szukasz informacji związanych z wentylacją? Na portalu [reklama] znajdziesz najnowsze artykuły związane z najnowszymi trendami klimatyzacyjnymi.