Forum Klimatyzacja
Osuszenie pomieszczenia za pomocą klimatyzatora. - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Osuszenie pomieszczenia za pomocą klimatyzatora. (/showthread.php?tid=4045)



Osuszenie pomieszczenia za pomocą klimatyzatora. - serklakier - 2010-08-10

Witam, mam w domu dużą wilgość ( 68-80%) klimatyzator jak chodzi o to leje się woda z ruraki ale to niewiele pomaga, w domu robi się zimno a wilgotność spada ledwie o parę stopni. Na rano wraca znowu to poprzedniego stanu.
Macie jakieś pomysły aby pozbyć się tej wilgoci?
Jedyny pomysł mało ekonomiczny jaki mi przychodzi do głowy to praca klimatyzatora i włączone ogrzewanie. Dodatkowy problem taki iż ogrzewam dom kominkiem a on potrzebuje dostępu tlenua przy klimatyzacji jedynie przewietrzam od czasu do czasu dom.
Ktoś ma jakieś pomysły?


Osuszenie pomieszczenia za pomocą klimatyzatora. - tommatiz - 2010-08-10

Włącz klimę na opcję odwilżania jeżeli masz taką możliwość na pilocie i niech klima cały czas chodzi. Potem to już zostaje odwilżacz przemysłowy ale ich się używa podczas remontów ewentualnie po powodzi jakiejś. Czy masz coś w domu co Ci dodatkowo emituje wodę typu akwarium?? Pzdr


Osuszenie pomieszczenia za pomocą klimatyzatora. - serklakier - 2010-08-10

Klimatyzator chodzi na opcji odwilżania (jest to SPLIT o mocy 2,5kw).
Dodatkowym źródłem wilgoci jest otwarta kuchania, ale nie gotuje się na niej często.
Mieszkam w domku naokoło którego jest sporo drzew, pewnie dlatego też i wilgoć.
Nie chce zostawiać na cały dzień włączonej klimatyzacji żeby nie zamarznąć. Zwykle schładzam do 20 stopni na wieczór.
Tano jest koło 19. Może poprostu ściany i meble są zbyt nasiąknięte wilgocią i trochę to potrwa zanim wyciągnie ją?
Chyba spróbuje włączyć ją rano jak będe wychodził do pracy i zobaczymy jaka będzie temp. i czy coś pomoże.
Tylko żebym nie musiał spać pod pierzyną w środku lata Smile.

Odwilżacze takie przenośne jak oglądałem to są niewiele tańsze od klimatyzatorów a praktycznie tak samo osuszają.


Osuszenie pomieszczenia za pomocą klimatyzatora. - tommatiz - 2010-08-10

Nie ma co ukrywać że klimat się zmienia i wilgoć teraz w tym okresie to normalka szczególnie przed burzą Smile Pzdr


Osuszenie pomieszczenia za pomocą klimatyzatora. - serklakier - 2010-08-10

To nie ma innego wyjścia?? Sad
No nic dzięki za odpowiedzi.
A może ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?? Smile


Osuszenie pomieszczenia za pomocą klimatyzatora. - mg - 2010-08-10

Kup sobie klimatyzator przenośny i uruchom go nie odprowadzając ciepła rurą na zewnątrz, generalnie temperatura w pomieszczeniu powinna wzrosnąć. Smile
Albo mały osuszacz np http://www.chigo.pl/produkty/osuszacze,0-8-l-h-prod-32.html możesz go kupić za około 900zł


Osuszenie pomieszczenia za pomocą klimatyzatora. - jackgl - 2010-08-11

grzanie i chlodzenie nic innego pomysl mg calkiem dobry
niestety ten proces nie idzie w parze z ekonomia...


Osuszenie pomieszczenia za pomocą klimatyzatora. - serklakier - 2010-08-11

Osuszanie ma mniejsze niż mój SPLIT ale grzeje dodatkowo. Czyli ekonomia lepsza niż jak bym na przemian grzał i chłodził klimatyzatorem. Z drugiej strony jak bym grzał kominkiem i chłodził klimatyzatorem? Tylko wtedy zostaje problem tlenu.
Czyli w sumie jest chyba najlepszym rozwiązaniem kliomatyzator przenośny - w sumie to prawie to samo co osuszacz.

Jeszcze jest szansa, idą upały może wtedy mi się uda coś osuszyć i skorzystać z chłodu w domu Smile.
Dzięki za rady.

W sumie zawaliłem że kupiłem Splita a nie przenośny Sad, nie wziąłem pod uwagę że mi będzie za zimno Sad.


Osuszenie pomieszczenia za pomocą klimatyzatora. - wally - 2010-08-11

niech mi ktos wytlumaczy - czy w trybie suszenia klima chlodzi? Bo jesli nie to nie rozumiem problemu serklakier'a


Osuszenie pomieszczenia za pomocą klimatyzatora. - rabix - 2010-08-11

wally napisał(a):niech mi ktos wytlumaczy - czy w trybie suszenia klima chlodzi? Bo jesli nie to nie rozumiem problemu serklakier'a

Oczywiście, że w trybie osuszania klima chłodzi.


Osuszenie pomieszczenia za pomocą klimatyzatora. - byniom - 2010-08-12

W trybie osuszania klima chłodzi i wykrapla wodę a potem gdy temperatura spadnie zbyt nisko przełącza w tryb grzania aby podnieść temperaturę


Osuszenie pomieszczenia za pomocą klimatyzatora. - serklakier - 2010-08-12

To mi coś to nie działa, bo nawet jak nastawie na 24 stopnie na osuszaniu a temperatura w pomieszczeniu spada do 20 stopni to grzanie się nie włączyło. Chociaż.... raz mi się wydawało że dmuchneło ciepłym powietrzem ale to było w nocy i nie do końca świadomy byłem. Bardziej wywnioskowałem że było to odszrodnienie parownika?


Osuszenie pomieszczenia za pomocą klimatyzatora. - serklakier - 2010-08-12

Jak dobrze pamiętam to mam tani Koreański klimatyzator z pompą ciepła.


Osuszenie pomieszczenia za pomocą klimatyzatora. - barbie - 2010-08-12

funkcję osuszania posiadają też klimatyzatory bez pompy ciepła .


Osuszenie pomieszczenia za pomocą klimatyzatora. - serklakier - 2010-08-13

Z tego co wiem to osuszanie w moim klimatyzatorze poilega na załączaniu częstym a chwilowym (co parę minutek) chłodzenia i załączony dość duży nawiew.
Pomyłka, ten klimatyzator to chyba produkcja Rumuńska, ale to tylko moje przypuszczenia, nie czytałem tabliczki.
Marka to BEKO.


Osuszenie pomieszczenia za pomocą klimatyzatora. - markes099 - 2016-10-04

Używanie klimatyzacji nie rozwiąże problemu mokrych murów. Musisz [reklama], aby wilgoć nie podchodziła wyżej z fundamentów. Klimatyzacja to tylko doraźne rozwiązanie na chwilę.


Osuszenie pomieszczenia za pomocą klimatyzatora. - Bolas - 2016-10-04

Masz magiczną łopatę do kopania w postach sprzed 6lat??