Forum Klimatyzacja
przestroga - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: EXPERT RADZI (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: przestroga (/showthread.php?tid=4302)



przestroga - byniom - 2010-11-08

Chciałem opisać kolegom co mi się przydażyło przy wymianie sprężarki w klimatyzatorze , myślę że koledzy potraktują to jako przestrogę. Miałem wymienić sprężarkę w klimatyzatorze który ledwo działał. Układ był bardzo prudny że aż we wzierniku manometrów było widac czarną substancję przypominająca błoto. Sprężarka brała duży prąd i często wywalał bezpiecznik. Co do ciśnieniń to ciężko było stwierdzić bo na manometrach raz była dobra wartość a raz niskie ciśnienie co świadczy że układ prawdopodpbnie się przypycha lub przymaraz kapilara. Po uzgodnieniu z właścicielem urządzenia przytsąpiłem na następny dzień do wymiany tej sprężarki. Gdy odzyskałem czynnik to coś mi nie pasowało , coś mi mówiłeo że tego czynnika jest trochę za mało ale pomyślałem że może instalacja miała ubytek . Przystąpiłem do wylutowania sprężarki ale coś mi cały czas nie dawało spokoju coś mi podpowiadało że coś jest nie tak . Zgasiłem palnik i postanowiłem że wkuję się w tłoczenie tak nawszelki wypadek . Po wkuciu się w rurkę okazało się ze układ był przeładowany i w skraplaczu było sporo czynnika . Nie trudno sie domysleć co by się stało jak bym chciał wylutować sprężarkę i bym podgrzał mocno czynnik. Myślę że okulary które miałem na oczach niewiele by mi pomogły . Przyczyną takiego zjawiska było zapchanie się kapilary resztkami nadpalonej izolacji z uzwojeń kompresora. Po wypłukaniu okładu w wiadrze miałem substancję przypominająca wodę z sadzami . Wymieniałem sporo sprężarek ale zawsze odzyskiwałem taką ilość czynnika jak znajdowała sie w układzie i była podana na tabliczce natomiast tutaj coś mi mówiło że czynnik może się jeszcze znajdować w układzie dlatego że przy pierwszej diagnozie to ciśnienie mi tak skakało co już dawało efekt zapychania sie kapilary . Niech koledzy potraktują to jako ostrzeżenie i nawet ci bardzo doświadczeni wyciągną z tego wnioski bo czasem rutyna może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Lepiej mieć jeszcze jedną dziurkę do zalutowania po wymianie sprężarki niż zostać okaleczonym. Na zdjęciu widać to co było po wypłukaniu układu , w wiadrze są resztki piachu ale to pozostałości po czymś innym ni nie znajdowało się w układzie . W układzie była tylko ta ciecz z wiadra.
http://klimar.kutno.pl/pliki/wiadro.jpg


przestroga - mister - 2010-11-08

a co w tym wiadrze płukałeś i w czym ? po co wymieniałeś sprężarkę w takim szrocie ? wróżę ci szybką reklamację.


przestroga - byniom - 2010-11-08

W wiadrze nic nie płukałem , to jest płyn do płukania układów jaki użyłem do płukania tego splita i zlałem do wiadra.


przestroga - byniom - 2010-11-08

Bez obaw


przestroga - byniom - 2010-11-16

to nie była woda tylko płyn do płukania układów z tym co zostało po izolacji z uzwojeń kompresora.


przestroga - mg - 2010-11-16

Jeszcze jedno trudne pytanie: co zrobiłeś ze zużytym płynem? [Obrazek: 4_1_7v.gif]
I jakiego wiadro było koloru :lol:
Co do tematu to miałem podobną sytuacje w pewnym samochodzie, tam zator był w rurce po skraplaczu
Pozdrawiam


przestroga - byniom - 2010-11-16

trochę się bałem czy ten płyn mi tą kapilarę przepłucze bo czynnik nie przechodził przez nią ale w odwrotną stronę odpuściło.


przestroga - zuku - 2010-11-20

Bynio mógłbyś dokładnie opisać jak i czym to płukałeś. Mam do osuszenia jedną klimę, jest tam tyle wilgoci że podczas przedmuchiwania azotem wypluwało kropelki wody. Sprężarkę mam już wyciągniętą do zmiany oleju. Czym przepłukać sprężarkę żeby pozbyć się starego oleju ?? klima to 3,5 kw on/off gaz 407 sprężarka matsushita 4KS225DAA i jaki do niej olej wlac??


przestroga - byniom - 2010-11-20

Niepamiętam dokładnej nazwy ale jutro sprawdze na puszce . To jest preparat do płukania układów chłodniczych .


przestroga - adabier - 2010-11-21

dobry produkt do czyszczenia instalacji chłod. / z wyłaczeniem sprężarki / to płyn nazwa Facilisolv , bezciśnieniowy, nalezy przepuścic przez instalacje jakąś pompkaą wymuszajacą obieg nastepnie 'zlac" Facilisollv np. do wiadra /pojemnika.../ 'odcedzic 'brudy' i uzywa ponownie do nastepnej instalacji po szczelnym zakręceniu magazynowanego Facilisolv ... cena ok 500 PLN /opak ok. 5l ..... usuwa wszystkie 'brudy" ale nie walczy skutecznie z wodą.


przestroga - zuku - 2010-11-21

Interesuje mnie usunięcie wilgoci. Olej w sprężarce był czysty.


przestroga - Alpak - 2010-11-21

zuku napisał(a):Interesuje mnie usunięcie wilgoci. Olej w sprężarce był czysty.

Proznia + grzanie...


przestroga - zuku - 2010-11-21

Sprężarkę podgrzać ok ale j.wew i zew. + rurociąg to będzie ciężko podgrzać. A pasowało by mi to jeszcze w tym roku zrobić. Demontaż urządzenia w celu podgrzania nie wchodzi w grę


przestroga - mg - 2010-11-21

Zuku wysłałem Ci wiadomość.


przestroga - zuku - 2010-11-22

Mg dzieki za maila
boneta kolega Adabier napisal ze dobry produkt to taki i taki ale nie walczy dobrze z wilgocią, ja mu odpisałem że interesuje mnie usunięcie wilgoci z ukł. bo olej był czysty. Może lepiej by było jakbym napisał przeźroczysty/biały, ale myślę że czepiłbyś się czegoś innego. Żal mi czasami Ciebie za to że każdy tak po tobie jeździ zwłaszcza że jak dla mnie posiadasz trochę wiedzy z którą byś się mógł dzielić - dzielić na spokojnie.


przestroga - byniom - 2010-11-22

No dobra , nie kłucić mi sie tu i zakończyć wątek bo schodzi z tematu Big Grin


przestroga - MYSZA - 2010-12-04

Mam do Ciebie pytanie boneta-Czy ty coś jeszczed robisz prócz wkurzania ludzi na forum klimatyzacja?


przestroga - MYSZA - 2010-12-04

boneta napisał(a):Bardzo szybko przeanalizowałeś forum i wątkiZ tego powodu nieśmię sądzić o twojej racji i stronniczości.
Twoje wypowiedzi na forum analizowałem przez 3 tygodnie -od poczatku tego forum,Twoje nicki po banowaniu tez znane mi są.Pokaż jeszcze jedna osobe z tego forum,które były zbanowane tyle razy.


przestroga - MYSZA - 2010-12-04

Hej od kogo dostałam 2 punkty?


przestroga - MYSZA - 2010-12-04

Dzięki-ale tego sie nie spodziewałam.To chyba jakiś cyrk lub inna forma kabaretu.Cholewcia, nie spodziewałam się takiej reakcji.Wasze kawały na forum to naprawdę pikuś


przestroga - mentor - 2010-12-23

Posty bezsensowne lub bardzo odbiegające od tematu będą usuwane. Moderatorzy i Administrator mają prawo do usunięcia postu, który obraża w jakiś sposób innych użytkowników. Zakaz używania przekleństw i wulgaryzmów (nie tylko w języku polskim). Mowa tutaj również o wygwiazdkowanych (***) itp słowach.
Interesuje mnie usunięcie wilgoci. Olej w sprężarce był czysty.Prawdopodobnie karter sprężarki jest integralną częścią instalacji chłodniczej niepodlegającej zawilgoceniu.Człowiek uczy się całe życie.


przestroga - barbie - 2010-12-27

jaki sens miał poprzedni post ?


przestroga - mentor - 2010-12-27

Poprzedni był wynikem agresji pod jakimś wpływem. Big Grin


przestroga - Robert81r - 2011-01-03

akurat tutaj chyba sie domyslam o co chodzi z tym "czystym olejem". Piszac obrazowo dla kolego zuku - kolor to moze i ma ladny, ale wilgoci to ma tyle ile jest w calym ukladzie. Takze szkoda tylko swiezy czynnik wpuszczac w takie cos.