Forum Klimatyzacja
Nagrzewnica kondensacyjna GOODMAN - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Ogrzewnictwo (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Wątek: Nagrzewnica kondensacyjna GOODMAN (/showthread.php?tid=4502)



Nagrzewnica kondensacyjna GOODMAN - dewalt - 2011-01-18

Na początku się przywitam.

Mam pytanie dostałem zgłoszenie do naprawy
Nagrzewnicy kondensacyjnej GOODMAN GKS91005D2
Jestem podobno czwartym serwisantem już u tego klienta
I klient stwierdził ze ci przede mną chcieli naprawić metodą prób i błędów
Objaw jest taki:
Pierwsze włącza się silnik wentylatora spalin., Następnie świeca żarowa i zapala się gaz.
i po pięciu sekundach palniki gasną i włącza się dmuchawa.
Palniki nie pracują dłużej niż 5 sekund.

Ja podejrzewam moduł sterowniczy pieca lub zawór gazu.
Ale jak to mój klient powiedział to też jest metodą prób i błędów

Co wy o tym myślicie?


Nagrzewnica kondensacyjna GOODMAN - awax - 2011-01-19

Twój Klient ma rację,ja podejrzewałbym czujnik płomienia.Pozdrawiam


Nagrzewnica kondensacyjna GOODMAN - Bogdan_New_Jersey - 2011-01-19

W twoim przypadku na 99,9% jest uszkodzony flame sensor
po polsku to może się to nazywa sensor płomienia, ale nie jestem pewien

Piec startuje dobrze w takiej kolejności ma wszystko się odbywać
a blower (ty to nazywasz chyba dmuchawa) dlatego się włącza, ponieważ
ten sensor wysyła, raczej wogóle nie wysyła sygnału do mothebord (to jest chyba ten twój moduł sterowniczy ta elektroniczna plytka) i piec, bynio mnie pewnie opieprzy ze to kocioł. Dobra bynio, czyli ten kocioł włącza ten blower a raczej fan w blower żeby przewentylować ten piec Smile
Bo on myśli ze gaz został otwarty a palniki się nie zapaliły.
Ten sensor znajduje się na ostatnim palniku po przeciwnej stronie tej twojej świecy żarowej. Ta świeca żarowa to brzmi jak to był by dizel. Świeca jest na pierwszym a sensor na piątym. Z tego modelu co podałeś to ten piec jest 100tysBtu, czyli powinien mieć 5 palników.

Ja obstawiam na sensor 99,9% a 0,1% na gas valve i mothebord
A tylko, dlatego ze to jest furnace goodmen. Smile

To pierwsze zdjęcie to sensor z goodmen
to drugie to z innego pieca
ale niema znaczenia jaki zamontujesz, wszystkie te sensory pracują tak samo
możesz go nawet zainstalować w innym miejscu, tylko żeby był na piątym palniku.



[Obrazek: 632396.jpg]
[Obrazek: FLS20J91B.jpg]

Wczoraj bym Tobie odpisał ale nie wiedziałem co to jest nagrzewnica kondensacyjna
dopiero jak wpisałem to słowo w google.pl to się dowiedziałem że to jest zwykły furnace air hot, czyli piec gorącego powietrza.
A ja się zastanawiałem co to za wynalazek ten kondensacyjny. Smile


Nagrzewnica kondensacyjna GOODMAN - ASFALT - 2011-01-19

Witam,
Czy komin jest czysty?
Nie znam tego urządzenia, spotkałem się jednak z zabezpieczeniami ciśnieniowymi w kanale spalin w niektórych nagrzewnicach.


Nagrzewnica kondensacyjna GOODMAN - Bogdan_New_Jersey - 2011-01-19

ASFALT napisał(a):Witam,
Czy komin jest czysty?
Nie znam tego urządzenia, spotkałem się jednak z zabezpieczeniami ciśnieniowymi w kanale spalin w niektórych nagrzewnicach.


Tak. Ale jak to był by problem komina to pressure switch (nie wiem jak po polsku może sensor ciśnienia) nie pozwolił by otworzyć gazu na palniki.

Żeby naprawiać piece tego typu trzeba poznać w pierwszej kolejności jak on działa i co za co odpowiada. Te piece mają cykle włączania.


Nagrzewnica kondensacyjna GOODMAN - ASFALT - 2011-01-19

Masz rację Bogdanie, logika zabezpieczeń ma na celu nie dopuścić do sytuacji krytycznej spowodowanej postępem cykli niemających racji bycia.


Nagrzewnica kondensacyjna GOODMAN - zuku - 2011-01-19

Prąd jonizacji nie powinien być mniejszy jak jak 10 mikro amperów. Jak jest mniejszy to można spróbować elektrodę jonizacyjną przetrzeć bardzo drobnym papierem ściernym. Najpierw bym sprawdził czy płomień w ogóle się pojawia, czy iskrownik daje iskrę. Spotkałem się też z optycznym detektorem płomienia.


Nagrzewnica kondensacyjna GOODMAN - zuku - 2011-01-19

Spotkał się ktoś z palnikami na olej przepracowany?? np. amerykanski OMNI??


Nagrzewnica kondensacyjna GOODMAN - ASFALT - 2011-01-19

seniorbiovital napisał(a):nawet jak jest zapchany komin to przez kilkanaście sekund i tak powinna grzać, tak nają niektóre typy, bo często są to czujniki temperaturowe-rożnicowe czyli dwie czujki w lekko innych miejscach

Drożność przewodu spalin powinien być priorytetem w zabezpieczeniach, dziwne rozumowanie producentów.


Nagrzewnica kondensacyjna GOODMAN - dewalt - 2011-01-20

wymienilem czujnik płomienia i wszystko dobrze pracuje
klient zadowolony
a ja jeszcze dostalem napiwek
dzieki awax i Bogdan_New_Jersey
pomogliscie mi bardzo


Nagrzewnica kondensacyjna GOODMAN - awax - 2011-01-21

"bośmy zgodni byli " :Smile)


Nagrzewnica kondensacyjna GOODMAN - Fujitsu Szczecin - 2011-01-26

Bogdan_New_Jersey napisał(a):...bynio mnie pewnie opieprzy ze to kocioł. Dobra bynio, czyli ten kocioł włącza ten blower a raczej fan w blower żeby przewentylować ten piec Smile
Witam

Ja Ciebie opieprze Big Grin , w piecu piecze się chleb a kocioł służy do wytwarzania energii cieplnej. Ten ,,sensor'' to elektroda jonizacyjna. A jeżeli chodzi o kondensacje to kotły kondensacyjne mają zamkniętą komorę spalania, natomiast tradycyjne dostępne są z otwartą lub zamkniętą komorą spalania.
Zamknięta lub otwarta komora spalania ? określają sposób doprowadzenia powietrza do kotła.

Zamknięta komora ? kocioł może pobierać powietrze do spalania bezpośrednio z zewnątrz budynku np. przez ścianę zewnętrzna, z szachtu kominowego itp. Przy gazie ziemnym nie potrzebna jest wówczas wentylacja nawiewna do pomieszczenia kotłowni ? kratka wentylacyjna w ścianie zewnętrznej budynku, przez którą powietrze z zewnątrz napływa do pomieszczenia kotłowni. Pomieszczenie w którym znajduje się kocioł nie jest wychładzane przez zimne powietrze napływające do niego z zewnątrz, co jest szczególnie istotne jeśli kocioł znajduje się np. w łazience.
Dodatkową zaletą kotła z zamkniętą komorą spalania jest brak możliwości przedostania się spalin do pomieszczenia kotłowni.

Otwarta komora spalania ? kocioł pobiera powietrze z pomieszczenia, w którym się znajduje. Wówczas odpowiednia ilość powietrza potrzebna do spalania będzie doprowadzana przez kratkę w ścianie budynku.

Kotły kondensacyjne pracują z wyższą sprawnością od tradycyjnych, czyli lepiej wykorzystują paliwo zapewniając niższe koszty ogrzewania. Osiągają sprawność do 109%, podczas gdy tradycyjne tylko do 90% (92%).
(tekst z portlu kotły pl)



Pozdrawiam

To tak na szczęśliwe zakończenie.


Nagrzewnica kondensacyjna GOODMAN - Fujitsu Szczecin - 2011-01-26

seniorbiovital napisał(a):Stefanbud, tak z ciekawości po naszej rozmowie o tym moim podgrzewaczu wody:
zapisałem się na kurs w firnie VAIL..........., ale niestety grupa gazowa z tego co wiem nie jest naprawialna.
Chcialem po prostu zjeść chleb i przy okazji kupić piekarnie :-) kurs ok.
Witam

Miło. Teraz przypomniałem sobie że obiecałem ci dokumentacje, przepraszam ale całkowicie wyleciało mi z głowy. Na kursie pewnie dostałeś całą dokumentacje do większości modeli z ich produkcji. Co do tej grupy to wiesz że skończyły się czasy ,,gumowych membran'' w PG-6.

Wracając jeszcze do tłumaczenia z Amerykańskiego Wink do zabezpieczenia ciągu kominowego służy ,,czujnik ciągu'' i powinien faktycznie w ciągu 300 sekund odłączyć gaz. Zaś czujnik ciśnienia(pressure switch) jest w zamkniętej komorze spalania i odpowiada za prawidłowe ciśnienie odprowadzania spalin.

Pozdrawiam