Forum Klimatyzacja
Ogrzewanie inwerterem i jego przewaga ekonomiczna . - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: EXPERT RADZI (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Ogrzewanie inwerterem i jego przewaga ekonomiczna . (/showthread.php?tid=4550)

Strony: 1 2


Ogrzewanie inwerterem i jego przewaga ekonomiczna . - barbie - 2011-02-02

Czy ktoś potrafi udowodnić tą tezę w oparciu o badania naukowe ?--prace magisterskie,prace doktorskie,publikacje w czasopismach,wydawnictwa książkowe.


Ogrzewanie inwerterem i jego przewaga ekonomiczna . - tommatiz - 2011-02-02

Myślałem nad takimi badaniami robiąc je przez Carrier Toshiba ale temat umarł. Jedynie mówią nam o tym wykresy. Ja ze swojego doświadczenia napiszę tak: mam klienta który ma dwie wille obok siebie i w nich po jednej serwerowni . W jednej są dwa invertery po 4.5kW a w drugiej dwa On/Off 4.5kW. Po kilku miesiącach poprosił o wymianę tych on off bo za dużo prądu mu wychodziło w porównaniu z tymi inverterami. Założyłem mu dwa nowe invertery po 5kW i gość płaci mniejsze rachunki za większą moc kW jak wcześniej za mniejsze on off. Ogólnie na Inverterze 30% jesteś do przodu bo choćby na samym starcie nie pobierają tyle amper a po utrzymaniu temperatury zwalnia sprężarka i zmniejsza się zapotrzebowanie na prąd. Myślę że naukowo jest to potwierdzone kwestia to znaleźć w necie. Pzdr http://www.bolid-dantof.pl/?inwerter,64


Ogrzewanie inwerterem i jego przewaga ekonomiczna . - barbie - 2011-02-02

mnie interesuje ogrzewanie --grudzień,styczeń,luty .


Ogrzewanie inwerterem i jego przewaga ekonomiczna . - tommatiz - 2011-02-02

Gwarantuję To na 100% że tańszy w eksploatacji jest inverter. Podłącz miernik cęgowy do On Off i włącz klimę i Inverter. On Off daje od razu na 6- 8 Amper zależnie od mocy a Inverter startuje od 0.5 ampera a to kolosalna różnica. http://www.carrier.com.pl/pliki/artykuly/Klima_04_2004_56-58.pdf


Ogrzewanie inwerterem i jego przewaga ekonomiczna . - tommatiz - 2011-02-02

barbie chyba tego szukałeś bo jest poparte badaniami tylko przeczytaj cały artykuł od samej góry: http://www.carrier.com.pl/pliki/artykuly/Klima_09_2004.pdf


Ogrzewanie inwerterem i jego przewaga ekonomiczna . - coolelectric - 2011-02-09

tommatiz napisał(a):Gwarantuję To na 100% że tańszy w eksploatacji jest inverter. Podłącz miernik cęgowy do On Off i włącz klimę i Inverter. On Off daje od razu na 6- 8 Amper zależnie od mocy a Inverter startuje od 0.5 ampera a to kolosalna różnica. http://www.carrier.com.pl/pliki/artykuly/Klima_04_2004_56-58.pdf

To że inverter startuje od 0,5 Ampera o niczym nie świadczy. Trzymaj cęgi aż klima pójdzie na maksymalne obroty, wtedy możesz się lekko zaskoczyć.


Ogrzewanie inwerterem i jego przewaga ekonomiczna . - tommatiz - 2011-02-09

Jeżeli będzie taka potrzeba to Inverter pójdzie na 130% mocy i wtedy owszem ampery też idą w górę ale po krótkim czasie i osiągnięciu zadanej temperatury prąd pobierany będzie znowu mały i ekonomiczny. Jak by Invertery nie były przyszłościowe to by o nich tak głośno nie było. Pzdr


Ogrzewanie inwerterem i jego przewaga ekonomiczna . - xf - 2011-02-09

barbie napisał(a):mnie interesuje ogrzewanie --grudzień,styczeń,luty .
Barbie czegoś jak zwykle nierozumiesz.Wejdż na forum KCICHIK i poszukaj tematu stosunek wydajności w stosunku do temperatury zewnętrznej.A poza tym Tommatiz ma rację.Jestem zawsze za prawdą.Jednej rzeczy nierozumiesz.To jest tak jak byś kupił piec do centralnego ogrzewania bez sterowania.4 rano odpalam na jesień bo zimno.Godzina 12 piec osiąga sto procent wydajności ale niestety trzeba go wygasić bo słoneczko wyszło.A za cztery godziny znowu musimy rozpalać bo zaszło.Rozumiesz tą ekonomię cały czas w pogotowiu niezalężnie od zapotrzebowania mocy ..................................?


Ogrzewanie inwerterem i jego przewaga ekonomiczna . - barbie - 2011-02-09

co zaoszczędzisz na prądzie wydasz na naprawy .


Ogrzewanie inwerterem i jego przewaga ekonomiczna . - xf - 2011-02-09

barbie napisał(a):co zaoszczędzisz na prądzie wydasz na naprawy .
Na prądzie nic na energi tak.


Ogrzewanie inwerterem i jego przewaga ekonomiczna . - Tadeusz4321 - 2011-02-09

Mamy naszego R-12-nareszcie.


Ogrzewanie inwerterem i jego przewaga ekonomiczna . - łysy45 - 2011-02-10

mamy dwóch bo kto mądry cały czas wali mu plusy może ktoś z mocodawców forum coś z tym zrobi .To już nie jest śmieszne


Ogrzewanie inwerterem i jego przewaga ekonomiczna . - MYSZA - 2011-02-10

Panowie.Ten człowiek z Bydgoszczy musi pozostac na forum, aby mieszać,prostowac,wprowadzać głupie podgrupy tematów.Pozostawmy to tak jak jest.On sie wysila aby zaistnieć.Częściowo ma tez uzasadnione wypowiedzi ale tylko dla osób czytających '"miedzy wierszami".To jest taki krecik .Proponuję za każdą jego wypowiedź jeden plusik.Każdy go pozna po największej ilości "pomógł" Np postów 100 a punktów 300.Niech sie chłop cieszy-nie tak bumerang?


Ogrzewanie inwerterem i jego przewaga ekonomiczna . - xf - 2011-02-10

Mysza jak istnieje taka możliwość to mogę ci te punkty zcedować na twoje konto.Sam wiesz że niesą one prawidłowym wyznacznikiem umiejętności i wiedzy.


Ogrzewanie inwerterem i jego przewaga ekonomiczna . - MYSZA - 2011-02-11

xf napisał(a):Mysza jak istnieje taka możliwość to mogę ci te punkty zcedować na twoje konto.Sam wiesz że niesą one prawidłowym wyznacznikiem umiejętności i wiedzy.
Dziękuję, nie chcę.Zrozum tylko to,że tylko zaisniejesz pod jakims nickem na forum to już wiedzą wszycy kim jesteś.Zastanowiłeś się nad tym?Konkretnie nad swoimi wypowiedziami.Twój pierwszy post po rejestracji i 80 proc uzytkowników wie,że to właśnie Ty.Doradź pytającym w normalny odpowiadający standardom polskim sposób i nikt nie będzie miał do Ciebie pretensji.Natomiast jeżeli w jednej Twojej wypowiedzi potrafisz urazić kilka osób jednocześnie to wybacz,że zmiatają Twoją osobę z forum mimo Twojej wiedzy, której nie potrafisz przekazać w odpowiedni sposób.Jest taka nauka-Psychologia nauczania (podręczniki dostepne w każdej ksiegarni) -polecam
Ewa


Ogrzewanie inwerterem i jego przewaga ekonomiczna . - atinab - 2011-02-11

Istnieje także psychologia rozumowania w której laik w danej dziedzinie nie rozumie Wink


Ogrzewanie inwerterem i jego przewaga ekonomiczna . - bartekw - 2011-04-07

standardowe inwertery klimatyzacji nie sa odpowiednie do ogrzewania ;/ po pierwsze moc grzewcza spada dosc mocno wraz ze spadkiem temperatry zewnetrznej a wzrasta z pobor pradu. po drugie przebywanie w pomieszczeniach ogrzewanych przez klimatyzacje jest malo komfortowe poniewaz bardzo wysusza powietrze. wydaje mi sie ze jednak klima powinna pozostac forma doraznego dogrzewania


Ogrzewanie inwerterem i jego przewaga ekonomiczna . - bartekw - 2011-04-07

oczywiscie inwerter nadal pozostanie duzo tanszym rozwiazaniem niz on/off Smile


Ogrzewanie inwerterem i jego przewaga ekonomiczna . - crocens - 2011-04-07

rozwiń temat: bardzo wysusza powietrze


Ogrzewanie inwerterem i jego przewaga ekonomiczna . - bartekw - 2011-04-07

zle sie wyrazilemSmile nawiewa gorace suche powietrze. nie wysusza.


Ogrzewanie inwerterem i jego przewaga ekonomiczna . - crocens - 2011-04-07

Wink w porządku. Sprostowane Smile rzeczywiście, w strumieniu powietrza z klimy jest bardzo mała wilgotność, ale zawsze można skierować powietrze w kierunku gdzie ludzie nie przebywają, poza strumieniem wilgotnośc jest znośna Smile


Ogrzewanie inwerterem i jego przewaga ekonomiczna . - bartekw - 2011-04-07

moze i tak ale ja u siebie klimy nie zalaczam w grzaniu bo mi sie zyc odechciewaBig Grin


Ogrzewanie inwerterem i jego przewaga ekonomiczna . - crocens - 2011-04-07

chyba też zalezy od człowieka, ja grzałem przez dwa sezony (warunki w mieszaniu były jakie były) i szczególnie na to nie narzekałem Wink


Ogrzewanie inwerterem i jego przewaga ekonomiczna . - bartekw - 2011-04-07

swieta racja kolegoSmile ja jestem alergikiem i w takim srodowisku momentalnie wysycham na wiór Cool


Ogrzewanie inwerterem i jego przewaga ekonomiczna . - llort - 2011-04-15

barbie odpowiedż Czy ktoś potrafi udowodnić tą tezę w oparciu o badania naukowe ?--prace magisterskie,prace doktorskie,publikacje w czasopismach,wydawnictwa książkowe.
Licznik Kilowatogodzin rozwieje twoją niewiedzę i arogancję do innowacji.Czasami ludzie zacofani jak moja babcia nieboszczka nigdy nie mogli pojąć że w przyszłości będzie można rozmawiać bez drutów.Nie wspomnę o wideo połączeniu.