Forum Klimatyzacja
Demontaż jednostki zewnętrznej - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: EXPERT RADZI (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Demontaż jednostki zewnętrznej (/showthread.php?tid=4784)



Demontaż jednostki zewnętrznej - Dareks - 2011-04-05

Od dwóch lat posiadam splita w bloku z jednostką zewnętrzną na balkonie (2 piętro)
Aktualnie na dniach wchodzi firma z ociepleniem bloku i muszę zdemontować jednostkę zewnętrzną ponieważ będzie przeszkadzać przy robotach.
Jak to zrobić poprawnie, czy ktoś jest może w okolicach dzielnicy WOLA w Warszawie i mógłby to za niewielką opłatą zrobić.
Nie chcę spuszczać czynnika w powietrze R407
Chyba ze bardziej kalkuluje się nabicie go nowym?


Demontaż jednostki zewnętrznej - skspert - 2011-04-05

Wywal w powietrze i tak będziesz musiał napełić nowym Smile


Demontaż jednostki zewnętrznej - Administrator - 2011-04-05

nawoływanie do przestępstwa jest karalne, przewiduje to kodeks karny.
interia , gdzie skspert masz konto na wezwanie prokuratury może podać Twoje dane osobowe (nawet po dynamicznym IP ), już to ćwiczyliśmy i będziesz miał problem.
jeżeli nie przestaniesz pisać takich bzdur, to to zrobimy.
twój post został zapisany w systemie, więc skasowanie ci nic nie da

Dareks nie słuchaj "dobrych" rad, weź firmę od klimy, przyjadą , ściągną czynnik do urządzenia a przy ponownym uruchomieniu może nie trzeba będzie nawet dobijać, tylko ściągną próżnię. obie operacje to 30 minut roboty


Demontaż jednostki zewnętrznej - Dareks - 2011-04-05

Tak też mi się wydawała trochę dziwna ta rada.
Swoją drogą to na tym forum to co 3 post się nabija z ludzi, pomijam już naprawdę głupie pytania stawiane co przez poniektóre osoby.
Swój post napisałem z takiego powodu, że obdzwaniam tak sobie rózne firmy z zapytaniem o tą usługę i jestem w lekkim szoku.
Albo nikt tego nie chce się podjąć najlepiej to zamontować nową i proponują mi zestawy, albo walą takie ceny tej usługi (rekordzista 700 i dwa razy mówiłem co chcę zrobić bo myślałem ze nie zrozumiał) ze z porównaniem ceny splita to kupiłbym prawie drugiego.
Przy cenie pompy próżniowej i 30 min roboty to według mnie trochę sporo.


Demontaż jednostki zewnętrznej - mg - 2011-04-05

Pierwszy podjazd > sprawdzenie poprawności działania, (w celu uniknięcia niedomówień przy próbie ponownego uruchomienia) wtłoczenie czynnika do JZ klimatyzatora, odłączenie rur, kabli.

Drugi podjazd > połączenie urządzeń, sprawdzenie szczelności, próżnia, sprawdzenie poprawności działania.

W godzinie raczej nikt się nie wyrobi.


Demontaż jednostki zewnętrznej - Dareks - 2011-04-05

mg, całkowicie się z tobą zgadzam o to mi własnie chodzi.
Przy czym nie umawiałem się i nie rozmawiałem o usłudze ponownego podłączenia czyli o operacji podjazd nr 2
Oczywiście on też nastąpi, ale nie wiem w jakim terminie miesiąc czy za dwa.
Chciałem tym samym rozbić to na dwa koszty w czasie.


Demontaż jednostki zewnętrznej - radekklimat - 2011-04-05

Zakrec zawor na cienkiej rurce, włacz klimatyzator, poczekaj ok 1 minuty po czym zakrec zawor na rurce grubej, wyłacz agregat.
Zdejmij zasilanie, odłacz kable oraz rurki.
Rurki oraz kable zabezpiecz izolacją.
Zawory tez dobrze zabezpiecz przed wilgocia i kurzem, odkrec jedn. zewn.

Potrzene narzedzia to klucz nastawny, wkretak krzyzowy, klucze imbus nr 5, dwa klucze płaskooczkowe nr 13, izolacja elektryczna.

Łatwe, proste i za darmo.


Demontaż jednostki zewnętrznej - mg - 2011-04-05

radekklimat napisał(a):Zakrec zawor na cienkiej rurce, włacz klimatyzator, poczekaj ok 1 minuty po czym zakrec zawor na rurce grubej, wyłacz agregat.
Zdejmij zasilanie, odłacz kable oraz rurki.
Rurki oraz kable zabezpiecz izolacją.
Zawory tez dobrze zabezpiecz przed wilgocia i kurzem, odkrec jedn. zewn.

Potrzene narzedzia to klucz nastawny, wkretak krzyzowy, klucze imbus nr 5, dwa klucze płaskooczkowe nr 13, izolacja elektryczna.

Łatwe, proste i za darmo.

Czy tryb pracy klimatyzatora(grzanie, chłodzenie) ma znaczenie przy wykonywaniu tej prostej operacji. Wink


Demontaż jednostki zewnętrznej - mg - 2011-04-05

Czepiam się, wiem. Big Grin


Demontaż jednostki zewnętrznej - radekklimat - 2011-04-05

No ma, najlepiej na chłodzeniu


Demontaż jednostki zewnętrznej - zuku - 2011-04-05

Ja bym najpierw uruchomił klimę a potem zakręcił cienką. Zdarzyło mi się że sprężarka z zakręconą tłoczną nie wystartowała.


Demontaż jednostki zewnętrznej - skspert - 2011-04-05

wojtek napisał(a):nawoływanie do przestępstwa jest karalne, przewiduje to kodeks karny.
interia , gdzie skspert masz konto na wezwanie prokuratury może podać Twoje dane osobowe (nawet po dynamicznym IP ), już to ćwiczyliśmy i będziesz miał problem.
jeżeli nie przestaniesz pisać takich bzdur, to to zrobimy.
twój post został zapisany w systemie, więc skasowanie ci nic nie da

Dareks nie słuchaj "dobrych" rad, weź firmę od klimy, przyjadą , ściągną czynnik do urządzenia a przy ponownym uruchomieniu może nie trzeba będzie nawet dobijać, tylko ściągną próżnię. obie operacje to 30 minut roboty

Wojtek,30 minut na obie operacje?????????łącznie z próżnią ???przecież takie stwierdzenia zwłaszcza pisane przez admina spowodują,że Klienci będą wymagali przeprowadzenia tych czynności w takim czasie.To z kolei wymusi fuszerkę,która będzie oszustwem wobec Klienta.Kto tu nawołuje do przestępstwa????
Warto chociaż przeczytać ile czasu powinno się wytwarzać próżnię przed uruchomieniem. Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Chociaż tyle. Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin

P.S. Oczywiście przydzielisz Sobie 20% za zamieszanie?????


Demontaż jednostki zewnętrznej - Spychacz - 2011-04-05

30 minut pracy plus dojazd. a próżnia tylko z krótkiej instalacji, to ile chcesz ją ściągać?
pracujesz na godziny?


Demontaż jednostki zewnętrznej - llort - 2011-04-05

Spychacz napisał(a):30 minut pracy plus dojazd. a próżnia tylko z krótkiej instalacji, to ile chcesz ją ściągać?
pracujesz na godziny?
Praca na akord w tej branży jest nie tylko nie porozumieniem ale także brakiem poszanowania do środowiska i klienta.Takie formy i efekty pracy można zauważyć w NFZ.Z tym że w NFZ czasami można usłyszeć od pacjenta co go boli.Wiecie ile czasu według starych prawideł powinien wy nosić rozruch nowo montowanego urządzenia chłodniczego.?


Demontaż jednostki zewnętrznej - skspert - 2011-04-05

Spychacz napisał(a):30 minut pracy plus dojazd. a próżnia tylko z krótkiej instalacji, to ile chcesz ją ściągać?
pracujesz na godziny?

Ile czasu należy "ściągać"próżnię mówią normy.Ty za to gdybyś poświęcił więcej czasu na przeczytanie tego co napisał Wojtek zauważyłbyś,że 30 minut ma starczyć na OBIE operację.Konia z rzędem temu kto zdemontuje j.z. i zamontuje z napełnieniem w 30 minut.To celowe wprowadzanie w błąd Klientów,którzy potem będą Was oceniać jako powolnych LENI.Poza tym Klient policzy ,że 30 minut razy roboczogodzina np 80 zł. to jest 40 zł.za te usługi plus ewentualnie dojazd.Czy są chętni?????


Demontaż jednostki zewnętrznej - Administrator - 2011-04-05

ile kto weźmie za taką usługę to jego sprawa. myślę, że za 400 pln znalazłby się chętny, żeby dwa razy dojechać. klient sam może rozpięty skraplacz zdemontować z balkonu i zamontować, jak chce taniej. a próżnię ściąga się do "próżni" a nie na godziny. jak instalacja ma 3m, to krócej niż z 15 metrowej.

zegarmistrz bierze za pokręcenie śrubką 1 zł, a za to że wie którą 100. Wam też nikt nie broni.
Nie rozumiem, czemu wstydzicie się mówić klientowi, że wiedza kosztuje. Ale oszukiwać go, albo żerować na jego niewiedzy i dziwić się, że mu to się nie podoba - to już jest dziwne.

Zresztą ty skspert pewnie za samo wypuszczenie gazu w powietrze wziąłbyś mniej.


Demontaż jednostki zewnętrznej - llort - 2011-04-05

Czasami lepiej się opłaca pobieranie zasiłku dla bez robotnych niż praca za jałmużnę Sad A tak z ciekawości.Do jakich czynników należy ten czynnik?


Demontaż jednostki zewnętrznej - skspert - 2011-04-05

wojtek napisał(a):ile kto weźmie za taką usługę to jego sprawa. myślę, że za 400 pln znalazłby się chętny, żeby dwa razy dojechać. klient sam może rozpięty skraplacz zdemontować z balkonu i zamontować, jak chce taniej. a próżnię ściąga się do "próżni" a nie na godziny. jak instalacja ma 3m, to krócej niż z 15 metrowej.

zegarmistrz bierze za pokręcenie śrubką 1 zł, a za to że wie którą 100. Wam też nikt nie broni.
Nie rozumiem, czemu wstydzicie się mówić klientowi, że wiedza kosztuje. Ale oszukiwać go, albo żerować na jego niewiedzy i dziwić się, że mu to się nie podoba - to już jest dziwne.

Zresztą ty skspert pewnie za samo wypuszczenie gazu w powietrze wziąłbyś mniej.

Może lepiej nie wypowiadać się o czymś o czym nie ma się zielonego pojęcia.
Właśnie próżnię "ściąga się na godziny" po to aby układ osuszyć ,samo "do próżni" jest niewystarczające.Ma to szczególnie znaczenie gdy w j.w. i rurociągach pozostały śladowe ilości oleju.
Druga sprawa to demontaż skraplacza przez Klienta,no cóż może nie popsuje,ale jeżeli zrobi sobie krzywdę to ciekawe kogo poda do sądu?
Koledzy wstydzą się mówić klientom ,że wiedza kosztuje bo usłyszą od[powiedż,że przecież na klimatyzacja.pl jest za darmo. Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin

Ile jest warta ta wiedza uzyskana od częstokroć amatorów widać po Twoich Kolego Wojtku radach o próżni i czasie napraw.


Demontaż jednostki zewnętrznej - Administrator - 2011-04-05

rurociąg po demontażu powinno się zabezpieczyć, więc skąd w nim wilgoć?
dlatego powinna to zrobić firma , a nie klient
na forum klient za darmo dowie się że:
- można to zrobić szybko i sprawnie
- profesjonalnie ( bez wypuszczania freonu w powietrze, jak radziłeś)
- że rurociąg musi zostać zabezpieczony
- jakie go spotkają konsekwencje, jak zrobią to "paprochy"
i nie szkoda mu będzie 200 zł więcej za brak problemów
Ponieważ jak zwykle masz odmienne zdanie, to jestem ciekaw, czyje interesy reprezentujesz?


Demontaż jednostki zewnętrznej - llort - 2011-04-05

Administrator nie powinien popełniać błędów w formie powielania wypowiedzi.


Demontaż jednostki zewnętrznej - Administrator - 2011-04-05

llort napisał(a):Administrator nie powinien popełniać błędów w formie powielania wypowiedzi.
jestem tylko człowiekiem


Demontaż jednostki zewnętrznej - llort - 2011-04-05

A ja myślałem że AŻ ADMINISTRATOREM NA ODPOWIEDNIM STANOWISKU I Z KOMPETĘCJA..


Demontaż jednostki zewnętrznej - Administrator - 2011-04-05

widocznie inaczej myślimy Tongue