Forum Klimatyzacja
klimatyzator na poddasze. - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: klimatyzator na poddasze. (/showthread.php?tid=5077)

Strony: 1 2


klimatyzator na poddasze. - D.J. - 2011-06-01

Witam!

Czytam od kilku dni forum. Chcę kupić klimatyzator na poddasze, powierzchnia 30m2, kubatura około 50m3. Z przenośnego zrezygnowałem, bo uznałem, że szkoda kasy na takie wynalazki.

Problemy, które mam:
1 jakiej firmy wybrać by był w miarę niezawodny, cichy no i chłodził.
2. problem z montażem jednostki wewnętrznej. Musi być zamontowana we wnęce pod samym szpicem. Opisowo wyglądałoby to tak, że poddasze to dwa przesunięte względem dłuższego boku prostokąty i na jednej ścianie miałaby być jednostka wewnętrzna. Myślę, że poprzez mała kubaturę cyrkulacja powietrza będzie w miarę zapewniona. Chyba, że uważacie inaczej.
3. W grę wchodziłaby jednostka przypodłogowa gdyby nie cena :-(

Ile chcę wydac? Jak najmniej ale nie tak by wydać mało a potem płacić dwa razy. Jeżeli udałoby się zmieścic z montażem w okolicy 2.5tys zł byłoby super. Jeżeli nie to gorzej ale też do przeżycia.

Co jako obyci z tematem byście proponowali?


klimatyzator na poddasze. - KlimTech - 2011-06-01

Kolego z racji tego iż jestem zwolennikiem urządzeń made in JAPAN zaproponował bym FUJI, każdy ma wysnute swoje teorie na temat urządzeń, i każdy powie klientowi inną bajkę aby tylko złapać zlecenie. Jeżeli zależy ci na mocnej gwarancji to zdecydowanie Fuji jak i kilku innych producentów udziela jej aż na 5 lat. Co do samego wykonania montażu wystarczy że fachowiec wejdzie na teren montażu, użyje swojego sprawnego oka do oceny sytuacji, ty zaakceptujesz i będzie wszystko ładnie pięknie bombastycznie. Jeżeli chodzi o cenę urządzenia przypodłogowego, jakościowo dobrego przy tym invertera, musisz liczyć się z kosztem zakupu. Ponieważ kwota 2500zł to trochę więcej jak koszt za usługę montażu, dopasowując odpowiednie urządzenie (chodzi mi tu o parametry techniczne) do usytuowania pomieszczenia musisz się liczyć również z tym iż mocniejsze urządzenie tym licznik złotówek będzie szedł w górę. Dobrze że napisałeś iż kwota powyżej 2500zł będzie do przeżycia, czy w momencie gdy ta kwota wzrośnie do kwoty 7000zł też to przeżyjesz? Czy popełnisz błąd jak wielu innych klientów ?, "wie Pan co jednak wezmę to słabsze urządzenie, bo nie chcę żeby tutaj była lodówka, tylko żeby mi trochę schłodziło, zawsze kilka stopni to już coś" a za rok serwis zostaje wezwany na wymianę sprężarki. Nie jedna firma nie udzieli gwarancji z racji tego iż mimo ostrzeżeń o złym wyborze urządzenia, mimo zaleceń montażu mocniejszej jednostki klient z braku rozsądku i funduszy sam się na to zdecydował. Teraz należy wyłożyć kasę na nową sprężarkę, pracę serwisu, a w przyszłości bać się żeby to się tylko znowu nie zdarzyło.

Więc lepiej przemyśleć dobrze sprawę i wstrzymać się jeden sezon z montażem a w następnym zamontować to na co się odłoży, niż później płakać i zwalać niesłusznie winę na firmę montującą bezwstydnie ukrywając swój błąd. Większość firm montujących przedstawiając oferty klientom zwracają uwagę na dobre urządzenia ( we własnych odczuciach) klient myśli że chcą mnie naciągnąć, ale jak coś się spierdzieli to firma montująca ma obowiązek wszystko naprawić. Więc ponosi koszta z tą naprawą związane.

Pozdrawiam, i życzę wyboru, którego nie będziesz żałował.


klimatyzator na poddasze. - D.J. - 2011-06-01

Nie no 7 tys to troche jednak za dużo :-D

Co do mocy to myślę, że 2kW z drobnymi powinno wystarczyc. Przynajmniej wg obliczeń. 50m3 to nie jest znów tak dużo by musiec kupować 5kW urządzenie.


klimatyzator na poddasze. - kubabaku - 2011-06-01

nie no...7tys trochę zaszalałeś...myślę że 3,5zł+montaż i będziesz zadowolony. w tych pieniądzach znajdziesz 3,5kW np. samsung lub lg i to inverter
2kw mało...pamiętaj że to poddasze


klimatyzator na poddasze. - KlimTech - 2011-06-01

ja podałem kwotę jako przykład Smile

Pozdrawiam


klimatyzator na poddasze. - Ghost70 - 2011-06-02

D.J. napisał(a):... poddasze, powierzchnia 30m2, kubatura około 50m3 ... 2kW z drobnymi powinno wystarczyć

Albo ciebie oszukują albo sam się oszukujesz - nie wystarczy.


klimatyzator na poddasze. - D.J. - 2011-06-02

No okej, 3 lub więcej.

co sądzicie o klimach Vivax? Pytanie czysto teoretyczneSmile


klimatyzator na poddasze. - KlimTech - 2011-06-02

D.J. napisał(a):No okej, 3 lub więcej.

co sądzicie o klimach Vivax? Pytanie czysto teoretyczneSmile

Co do VIVAXa są to urządzenia o zawyżonych podzespołach, które są ograniczane elektroniką, dlatego osiągają takie parametry. Plastiki ponoć jakościowo lepsze niż LG i wcale tak bardzo nie pachną chińszczyzną. Chcesz więcej info, wal na priv lub gg.

Pozdrawiam


klimatyzator na poddasze. - Ghost70 - 2011-06-02

KlimTech napisał(a):Co do VIVAXa są to urządzenia o zawyżonych podzespołach, które są ograniczane elektroniką, dlatego osiągają takie parametry.

Nie żebym się czepiał ale za bardzo nie rozumiem tej myśli ... jeśli są ograniczone, to w jaki sposób osiągają TAKIE (chyba miałeś tu na myśli wysokie) parametry?
Czy mam rozumieć, że można zrobić overclocking klimy tak jak komputera i z 2kW wycisnąć 3,5kW? Smile
Jaki jest cel zawyżania podzespołów aby je ograniczać elektroniką? Zazwyczaj robi się na odwrót bo elektronika (przynajmniej na dalekim wschodzie) jest tańsza niż podzespoły ... no chyba, że chodzi o skuter a nie klimę Big Grin

do D.J.
Powiem tak: jest firma, która ma kilkaset punktów serwisowych w Polsce i jest taka co ma ... stronę w budowie. Jeśli różnica w cenie urządzenia nie jest powalająca, to wybór chyba jest oczywisty.


klimatyzator na poddasze. - KlimTech - 2011-06-03

Sorki inaczej chciałem to przedstawić, chodzi głównie o średnice rurek w tych urządzeniach ale widzę że GHOST jest ogarnięty więc zadzwoni dowie się i Ci wszystko wytłumaczy Smile co do strony w budowie mam nadzieję że nie jest to pianie w moją stronę :>


klimatyzator na poddasze. - Ghost70 - 2011-06-03

KlimTech napisał(a):... co do strony w budowie mam nadzieję że nie jest to pianie w moją stronę :>

Oczywiście miałem na myśli generalnego przedstawiciela vel dystrybutora danej marki.
My, instalatorzy, musimy się trzymać razem :lol:


klimatyzator na poddasze. - D.J. - 2011-06-03

Okej to co polecacie do 2-2.5tys bez montażu?


klimatyzator na poddasze. - bartekyogico - 2011-06-03

Samsung lub LG to firmy które nie znikną z rynku i "...będzie pan zadowolony..."


klimatyzator na poddasze. - Ghost70 - 2011-06-03

D.J. napisał(a):Okej to co polecacie do 2-2.5tys bez montażu?
... i bez VATu Big Grin

W tej cenie z markowych (no bo chcesz jeszcze żeby był cichy i niezawodny) o mocy minimum 3,5kW to raczej tylko on/off-y.
Ale żebym je od razu polecał to nie powiem. Chciałbym ci pomóc ale sam nie pozwalasz, kwota jest zaporowa.


klimatyzator na poddasze. - D.J. - 2011-06-03

A on/offy prócz tego, ze biora wiecej pradu, pracuja pod wiekszym obciążeniem róznią się jeszcze czymś istotnym z punktu widzenia użytkownika?

Gwarancja jest to powinny podziałac. wolałbym coś co ma części zamienne chociaż a nie nieznaną na razie firmę choć za kilka lat nie wiadomo. Klima ma działać 3-4 lata, potem będzie zmiana miejsca zamieszkania prawdopodobnie.


klimatyzator na poddasze. - system - 2011-06-03

D.J. napisał(a):A on/offy prócz tego, ze biora wiecej pradu, pracuja pod wiekszym obciążeniem róznią się jeszcze czymś istotnym z punktu widzenia użytkownika?

ZMIANA WYDAJNOŚCI PRZY NISKICH TEMPERATURACH ZEWNĘTRZNYCH
Sprężarka INVERTER ma możliwość pracy z podwyższoną wydajnością dzięki czemu wydajność urządzenia jest zachowana w większym przedziale temperatur zewnętrznych

DŁUŻSZY OKRES CZASU OSIĄGNIĘCIA ZADANEJ TEMPERATURY
Zwiększenie mocy przy starcie pozwala urządzeniu INVERTER osiągnąć zadaną temperaturę w pomieszczeniu szybciej niż podobne urządzenie konwencjonalne

GWAŁTOWNE ZMIANY TEMPERATURY
Specyfika pracy urządzeń konwencjonalnych (ON / OFF) powoduje wahania temperatury w pomieszczeniu w zakresie ? 1,5?C.
W urządzeniach INVERTER dzięki zmianie wydajności urządzenia w zależności od zapotrzebowania w danej chwili, różnica pomiędzy temperaturą powietrza w pomieszczeniu i temperaturą zadaną wacha się w zakresie ? 0,5?C.

DUŻY PRĄD ROZRUCHOWY SPRĘŻARKI

Sprężarka w urządzeniu INVERTER startuje z niskimi obrotami dzięki czemu prąd rozruchowy został zredukowany do minimum.
REDUKCJA POZIOMU HAŁASU.
itd itp.


klimatyzator na poddasze. - system - 2011-06-03

i co wazne jeszcze Można stosować większe odległości miedzy jednostką wewnętrzną i zewnętrzną. Smile


klimatyzator na poddasze. - Ghost70 - 2011-06-03

Klimatyzatory konwencjonalne ze sprężarkami typu on/off wyłączają kompresor gdy osiągnięta zostanie zadana temperatura i włączają ponownie gdy temperatura odbiegnie od nastawionej. Taki sposób regulacji powoduje znaczne wahania temperatury dalekie od komfortu. Nie proponowałbym ich do pomieszczeń, w których stale się przebywa lub śpi.


klimatyzator na poddasze. - KlimTech - 2011-06-03

Ghost70 napisał(a):
KlimTech napisał(a):... co do strony w budowie mam nadzieję że nie jest to pianie w moją stronę :>

Oczywiście miałem na myśli generalnego przedstawiciela vel dystrybutora danej marki.
My, instalatorzy, musimy się trzymać razem :lol:

Nie chce mi się zabawiać w gierki słowne więc btw i życzę spokojnej nocy.

Pozdrawiam i życzę trafnego wyboru.


klimatyzator na poddasze. - bxz - 2011-06-03

0,5?C
to już bajka Wink ale wahania temperatury na pewno mniejsze niż przy on off Wink
a i cichsze są.
z wad:
drogie i trudniejsze w naprawie.
a na 3-4 lata bym nie inwestował większej kasy.
ale poszukaj dobrego wykonawcy, bo dobrze zamontowany chińczyk może chodzić 10 lat Wink


klimatyzator na poddasze. - miezala5 - 2011-06-04

Kiedys nie bylo Inverterow i nikt nie plakal ze glosno ze duzo pradu ze niestabilna temperatura itd
a teraz wszyscy zrobili sie tacy czuli!Wink
Załuż sobie ON/OFF jak nie masz kasy i tez bedziesz sie cieszyl chlodem! 3,5 kW to za 3500 bedziesz mial z montazem!
Wes Chinola z JAponska sprezarka i bedzie smigal!
Ja zakladam Chig..... i wszyscy sa zadowoleni!Wink
jak dolozysz 2000pln to sie znajdzie jakies Mitsu z promocji!Smile)
Pozdrawiam!
Robert


klimatyzator na poddasze. - Ghost70 - 2011-06-04

miezala5 napisał(a):Kiedys nie bylo Inverterow i nikt nie plakal ze glosno ze duzo pradu ze niestabilna temperatura itd
a teraz wszyscy zrobili sie tacy czuli!Wink...
Tak na marginesie:
kiedyś nie było samochodów tylko furmanki i nikt nie płakał, że powolne, niewygodne i od zadu końskiego zajeżdża ...
A jakie tanie były, co sprytniejszy sam sobie zmajstrował Wink


klimatyzator na poddasze. - miezala5 - 2011-06-05

no tak ale to bylo kiedys kiedys!Wink


klimatyzator na poddasze. - bartekyogico - 2011-06-05

Koledzy sprawa jest prosta: jak ktoś więcej zainwestuje (inwerter) to ma mniejsze koszty eksploatacji i większy komfort obsługi , a jak zaoszczędzimy na maszynce to jest na odwrót. Różnicę odczuje to koneser bo przeciętny użytkownik, zwłaszcza pierwszej klimy w życiu, raczej nie. Ważne żeby było chłodniej.


klimatyzator na poddasze. - JanekInstalator - 2016-10-04

Znalazłem taką stronę: http://klimatyzatornapoddasze.pl/. Warto poczytać jaki klimatyzator na poddasze dobrać.