Forum Klimatyzacja
problemy szczelności instalacji tak generalnie - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja samochodowa (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: problemy szczelności instalacji tak generalnie (/showthread.php?tid=5103)



problemy szczelności instalacji tak generalnie - cleanpark - 2011-06-04

Zajmuje się klimatyzacją dopiero od kilku lat i mam pytanie do bardziej doświadczonych. Zdarza Wam się czasem przypadek że auto trzyma na azocie 3-4 godziny ciśnienie a potem po nabiciu klient wraca różnie po kilku dniach lub tygodniach z praktycznie pustym układem???
Co wtedy robicie??? Czy np jest możliwośc że układ trzyma szczelnośc na azocie a pod wpływem pracy, po stronie wysokiej następuje rozszczelnienie w wyniku temperatury, np w miejscu naprawy dokonanej przez spawanie tigiem??????


problemy szczelności instalacji tak generalnie - mariofreezer - 2011-06-04

Prawdopodobnie jest tak że na azocie masz wysokie ciśnienie po na ssaniu i tłoczeniu i dociska ci uszczelniacz wału sprężarki spróbuj na podciśnieniu sprawdzic i zobaczysz dobrze przyjrzyj sie sprężarce i uszczelnieniu wału


problemy szczelności instalacji tak generalnie - Derek - 2011-06-04

Dlatego warto profilaktycznie pobawić się z mydełkiem i pędzelkiem w newralgicznych miejscach Big Grin


problemy szczelności instalacji tak generalnie - driver1979 - 2011-06-07

Derek napisał(a):Dlatego warto profilaktycznie pobawić się z mydełkiem i pędzelkiem w newralgicznych miejscach Big Grin

W sklepach hydraulicznych i nie tylko, w motoryzacyjnych także, można kupić bardzo fajną rzecz, takie mydełko w spreju z długą rurką, nie ma problemu w trudno dostępnych miejscach a kosztuje ok. 10 złotych.