Forum Klimatyzacja
Poszukuję zestawu narzędzi - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: EXPERT RADZI (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Wątek: Poszukuję zestawu narzędzi (/showthread.php?tid=5620)



Poszukuję zestawu narzędzi - ColdHeat - 2011-10-18

cześć,

jestem nowy w branży i mam prośbę o pomoc. Staram się o dofinansowanie z Unii i potrzebuję zestawienie narzędzi. Czy możecie polecić mi jakieś marki sprawdzonych, porządnych narzędzi, chodzi o zestaw manometrów, pompę próżniową, kielicharke, gieterka itd. Potrzebuję jeszcze jakiegoś
sprawdzonego dostawcę, u którego mogę je zakupić, najlepiej kompleksowo, cały zestaw. Macie może jakieś sprawdzone kontakty?

Z góry dzięki


Poszukuję zestawu narzędzi - ColdHeat - 2011-10-24

Hej, mogę liczyć na jakąś pomoc z Waszej strony? Wspomóżcie nowego w nowym interesie Smile


Poszukuję zestawu narzędzi - wit - 2011-10-24

a ile masz kasy na narzędzia?

manometry tradycyjne wystarczą refco. jeśli masz więcej kasy i wolisz -to cyfrowe testo 550 lub lepsze 570.

waga np -CPS cc 220. troszkę prymitywna -ale nie do zepsucia.
pompa próżniowa CPS.
wykrywacz -cps LS3000.
palnik -propan tlen -nasz polski perun + reduktory. + butle.
możesz kupić gotowy komplet zestaw -drogo. albo sam skompletować.

stacja odzysku... zależy co i do czego potrzebujesz. typowo są drogie i droższe -zazwyczaj awaryjne i mało wydajne.
koniecznie cęgi ditsa i miernik uniwersalny -raczej porządne - nie tańsze niż około 200zł. ja używam uni-t
ut 203, ut204, ut58c -ale są i inne firmy.
wiertarka, wkrętarka, sds do pracy to raczej markowe.... makita, hilti lub de`walt.
kielichownica -tylko "dziadkowa"
dostawca... -kompleksowo będzie pewnie drożej. a jest co najmniej kilku dostawców- zależy skąd jesteś.
narzędzia są różne i wiele jest dobrych. Często lepsze są te co konkretnej osobie lepiej do ręki pasują. zakup -lepiej jechać osobiście, obejrzeć i obmacać niż zamawiać wysyłkowo.
Chyba, że się dokładnie wie czego się chce. Ty -chyba nie wiesz.


Poszukuję zestawu narzędzi - mg - 2011-10-24

Wit, jak się sprawuje UNI-T w chłodnictwie?, jest pewien model bez odpowiednika... obserwuję zmianę jakości tych mierników, czy na lepsze?.
Miałem kilka mierników tej firmy, może dlatego nie jestem przekonany.


Poszukuję zestawu narzędzi - wit - 2011-10-24

mierniki tej firmy to zarówno straszny złom -te tańsze

-jak i całkiem niezłe trwałe i dokładne mierniczki -"czerwona seria" ale one już są droższe.
Praktycznie mierniki uniwersalne i cęgi uni-t -a powyżej około 200 zeta są całkiem niezłe. mam i dużo używam od około 3 lat cęgi -a uniwersalny prawie 2 lata. bez zastrzeżeń -ino dbam -nie rzucam, nie topię w kałużach...

jak pracowałem jako serwisant -namówiłem szefa -i kilka cęgów ditsa UT204 kupił do firmy. Niby były pilnowane -żeby uważać -ale ludzie przesadnie nie dbali. 2 lata cęgi uni-t ut204 w firmie wytrzymały -dalej nie wiem... -zwolniłem się.
natomiast tańsze cęgi -takie ciut większe brązowe podpisane uni-t i mierniki po 30-40zł -z firmą uni-t niewiele mają wspólnego... a z jakością to już absolutnie się nawet nie widziały. Chińskie ordynarne podróby... chińskich mierników.


Poszukuję zestawu narzędzi - mg - 2011-10-24

UT233 mi podchodzi, jak pisałem mam uprzedzenia jednak niema odpowiednika.


Poszukuję zestawu narzędzi - wit - 2011-10-24

UT233 nie znam tego modelu. z cęgów uni-t-a -używałem ut203 i ut204 -oba typy mogę polecić.

ten UT233 wygląda na dość wysoki model z czerwonej "dobrej" serii. Stare -czarne i brązowe serie były kiepskie.
A czy te cęgi mają pomiar prądu stałego (bo nie widzę w specyfikacjach) czy tylko zmiennego?
obecnie w dobie invertorów coraz częściej trzeba mierzyć i prądy stałe i prądy impulsowe, przebiegi odkształcone (niesinusoidalne) . Ponadto pomiar prądu zmiennego w cęgach często robiony jest prostą mało dokładną metodą "transformatorową"

pomiar prądów stałych wymusza zastosowanie czujników halotronowych -zazwyczaj dokładniejszych...
a jak są czujniki i obwody kompensujące konieczne do pomiarów prądu stałego (DC) -to i przy zmiennym się ich używa... często występuje zbieżność, że cęgi z pomiarem prądów stałych są ogólnie dokładniejsze -także jak mierzyć prądy zmienne.

cęgi mierzące tylko prąd zmienny (AC ) -producenci lubią przyoszczędzić na częściach.


Poszukuję zestawu narzędzi - Robert81r - 2011-10-24

ja myslalem na zakupem troche tanszego UT232. Do stalego mam osobny i tam nie ma AC.
tak z ciekawosci jaki godny polecenia model ktory ma w jednym AC i DC ?


Poszukuję zestawu narzędzi - Piertum - 2013-04-23

ja bym leciał po ofertach firm, wy googlował kilka z branzy przewertował oferte i zrobił liste. Rolleyes a potem zamawiał.


Poszukuję zestawu narzędzi - klimanovum - 2013-04-23

tylko Meterman AC 75 mam od 5 lat , jedyną wadą cena powyżej 600 zl


Poszukuję zestawu narzędzi - TOMEK1 - 2014-04-27

Ogólnie jak Pan Klubowicz radzi ,.Zapytaj WIGMORS ,SYSTHERM, BERLING S,A.
Manometry elektroniczne osobiście nie polecam Mastercoll"a,waga do 150 kg z dużą dokładnością (mniej wrażliwa na uderzenia np upadek butli z azotem).
Ja też kiedyś stałem przed podobnym problemen ,Nie popełniłem zbyt dużego błędu ,Propnuję Ci zapytać o manometry Fieldpiece, pompa próżniowa CPS ,,końcówki na butle szt 2,klucze do zaworów,. stacja odzysku , miernik uniwersalny, zestaw gientarka do rur ,obcinarka,,gradownik,urządzenie do prostowania lamel,ekspandory do rur . klucze , ekektronarzędzia. To tak pokrótcePóźniej jest praktyka i okazuje się ze musisz mieć przyrząd do szybkiego sprawdzenia grzakek,do montażu grzałek itp.itd,. Kolego życzę Ci powodzenia. i przyjmij zasadę po wykonanej pracy CO BYŁO DOBRE CO BYŁO ZŁE. Coś ci komplikue prace -.zmień. zauważyłeś coś dobrego ,Idź tą drogą. Jeszcze jedno literatura . Nie martw się tym że będziesz komuś chleb zabierał. Ciesz się tm co osiągnołeś ,ale idź dalej.Lykaj wiedzę jak młody rekin mięso.