Forum Klimatyzacja
Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja samochodowa (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej (/showthread.php?tid=570)

Strony: 1 2


Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej - ika2 - 2007-06-11

Witam
Mam zamiar zakupić urządzenie do odgrzybiania klimatyzacji.Z tego co się orientowałem jedno działa na zasadzie wytwarzania ozonu , a drugie ultradzwięków.Czy ktoś pracował z tymi urządzeniami?Które z nich lepiej się sprawdza? Proszę o informację.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.


Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej - Klimek - 2007-06-11

Ultradzwieki polecam przez ich bezproblemowa i latwa obsluge to samo tyczy sie ozonu (ustawiasz obieg zamkniety wkladasz do auta i mozesz robic cos innego). Co do skutecznosci to jak sie robi profilaktycznie od czasu wyjechania z salonu co roku to daja rade ale jak parownik jest juz zabity grzybem to raczej ani jedno ani drugie nie da rady. W sumie wtedy tylko demontaz i zlanie bezposrednio parownika pomoze.


Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej - jacek_g - 2007-06-12

używam ozonu - lepiej to wychodzi finansowo, a przy okazji jest dosyć skuteczny,w razie czego można zabieg powtórzyć


Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej - ika2 - 2007-06-12

Gdzie można takie urządzenie do wytwarzania ozonu zakupić i czy musi mieć jakieś konkretne parametry.


Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej - jacek_g - 2007-06-16

osobiście kupiłem w www.wega.n.....pl/ pod nazwą ozonizator


Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej - kubaska - 2007-06-16

witam jestem nowy na forum od wiosny zajmuję się klimatyzacją w autach i rownierz kupiłem ozonator
efekty niezłe.


Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej - Klimek - 2007-06-17

Niezwykle czyli jakie??? Przyjezdza klient ze smierdzaca klima i po zabiegu na dlugi czas ma spokoj ??? Osobiscie nie chce mi sie w to wierzyc. Tylko zadzialanie bezposrednio na parownik daje dobry skutek. Czasem ultradzwieki nie daja rady i trzeba pianka poleciec po parowniku.


Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej - senior - 2007-06-18

ja stosuję KENT-a( aktywna pianka) ma długi dozownik, jeszcze nikt nie wrócił z reklamacją..


Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej - Klimek - 2007-06-18

A jaki Kent zostawia smrod ?? Chemia daje ostro przez dlugi czas ??


Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej - senior - 2007-06-18

pachnie dość ładnie, niestety trzeba zużyć całe opakowanie tj. ok 250 ml by dało efekty, na szczęście nie jest drogi i zawsze można go zabrać na wycieczkę np. na konserwację splita


Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej - j_a_c - 2007-06-22

ozonator jest bardzo dobry i tani w eksploataci ,ale je jakos nie chce miec z nim nic wspulnego poczytajcie o jego szkodliwosci na człowieka,na klijeta moze juz nie zadziała bo samochód wywietrzony ,ale na nas napewno


Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej - autoputz - 2007-07-02

Ja stosuję urządzenie Air Con Refresh-o-mat.
Wygodne w użyciu,
opinie klientów zadowalające
Co do ozonu to spotkałem się z opinią, że może mieć zły wpływ na niektóre elementy kokpitu wykonane z tworzyw sztucznych


Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej - kempik - 2008-04-27

Witam

Ja 2 razy próbowałem odgrzybić moją klimę w samochodzie audi A4 tanimi preparatami. Jeden bezpośrednio na parownik (Wurth), drugi przy wewnętrznym obiegu. Ani jeden ani drugi nic nie pomógł. Co powinienem zrobić?
Możecie polecić jakiś dobry serwis w woj. mazowieckim.
Dodam, że klima nie chodziła przez ostatnie 2 zimy, z powodu awarii.

Z góry dziękuję za pomoc


Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej - kempik - 2008-04-27

Dzięki Mg_1 za szybką odpowiedź.

A czy ktoś może polecić zakład, który w taki sposób oczyszcza klimatyzację.
Do tej pory jak zdążyłem się zorientować to duża większość stosuje profilaktyczne metody.
Lokalizaca: Warszawa lub Radom.


Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej - Absolut - 2008-05-03

Witam wszystkich. Podłącze się do tematu. Ja też zamierzam kupić ozonator. Czy możecie koledzy polecić mi jakieś konkretne modele bo nie chce kupić jakiegoś gówna. Do tej pory stosuje płyn bodajże thermosepta dokładnej nazwy nie pamiętam ale auta są już tak nabite elektroniką że nie raz mam obiekcje psikać w kanały wentylacyjne czy nie.
Jeszcze jedno pytanko co z tym szkodliwym działaniem ozonu na serwisanta czy naprawdę jest się czego obawiać.
Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.


Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej - Ozonatory.pl - 2008-08-08

>>REKLAMA<<


Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej - krulik - 2008-08-09

A co jak parownik jest mocno brudny? Jak to bywa zazwyczaj w samochodzie. Wtedy żaden supermega ozonator nie pomoże!


Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej - mambo - 2008-08-09

ja używam ozonatora firmy magneti marelli tez nie miałem zadnej reklamacji ale zgodze sie z wypowiedziami kolegów jezeli parownikn jest zaniedbany zabity to nie ma nic skuteczniejszego jak demontaż.
Pozdrawiam


Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej - przemas - 2008-08-21

Ja od tego sezonu używam w swoim warsztacie ultradzwiękowego odgrzybiacz firmy AIR COMATIC II po prostu rewelacja klient wyjeżdza zadowolony<a co za tym idzie dobra renoma.Naprawdę polecam.


Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej - awax - 2008-08-22

przemas napisał(a):Ja od tego sezonu używam w swoim warsztacie ultradzwiękowego odgrzybiacz firmy AIR COMATIC II po prostu rewelacja klient wyjeżdza zadowolony<a co za tym idzie dobra renoma.Naprawdę polecam.
Witam
Klient wyjeżdża zadowolony??????????
Twoi Klienci to sami alergicy ,którzy natychmiast odczuwają różnicę?
Mój inżynier serwisu np.potrafiłby przekonać Klienta ,że on czuje się po odgrzybianiu w swoim wozie jak nówce z salonu.Oczywiście Klient przysiągłby,że tak jest nie wiedząc,że odgrzybianie jeszcze nie zostało przeprowadzone.
Oczywiście uważam ,że należy odgrzybiać ale sądzę ,że efekt ten prawdziwy nie może być natychmiast odczuwalny.Można jedynie wyczuć np zapach środka odgrzybiającego który może być podobny przy bardzo dobrych i do niczego produktach.

Pozdrawiam


Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej - awax - 2008-08-22

mambo napisał(a):ja używam ozonatora firmy magneti marelli tez nie miałem zadnej reklamacji ale zgodze sie z wypowiedziami kolegów jezeli parownikn jest zaniedbany zabity to nie ma nic skuteczniejszego jak demontaż.
Pozdrawiam
Przepraszam,a jak Sobie wyobrażasz reklamację.Czy Klient miałby dostarczyć zaświadczenie lekarskie ,czy jakąś ekspertyzę?
Jeżeli ktoś miał kiedyś reklamację odgrzybiania to w istocie musiała ona dotyczyć zapachów z układów ,które bez demontażu i gruntownego mycia na początek nie da się usunąć
Takie jest moje zdanie,ale oczywiście mogę się mylić.

Tak przy okazji,mam w firmie pracownika będącego gorącym zwolennikiem odgrzybiania.w tym roku któregoś dnia powiedzieliśmy mu,że odgrzybiliśmy jego autko środkiem renomowanej firmy.Biedak przez tydzięń jeŻdził jak wniebowzięty i wychwalał jak teraz wspaniale się czuje "nie ten samochód,inaczej się oddycha"
Do dzisiaj nie wierzy,że spryskaliśmy mu tapicerkę odświeżaczem powietrza.

Pozdrawiam


Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej - krulik - 2008-08-22

Próbowałem już prawie wszystkiego. Od tego sezonu kupiłem pistolet do odgrzybiania na sprężone powietrze firmy Liqui Molly i do tego środek Contra Sept z firmy Tunap. Polecam!
Pozdrawiam


Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej - bodzio - 2008-08-24

krulik napisał(a):Próbowałem już prawie wszystkiego. Od tego sezonu kupiłem pistolet do odgrzybiania na sprężone powietrze firmy Liqui Molly i do tego środek Contra Sept z firmy Tunap. Polecam!
Pozdrawiam
O..! to coś nowego.
Za ile???


Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej - elektromechanik - 2008-08-24

I ewentualnie za ile?


Odgrzybianie klimatyzacji samochodowej - krulik - 2008-08-25

Pistolet ok. 600 zl. Contra sept 1litr ok. 90 zl. i starcza 7-8 odgrzybień. Na mniej "śmierdzące" klimy używam BM-12D 10 litrów ok. 120 zł. i starcza na 40 odgrzybień.
Pozdrawiam!