Forum Klimatyzacja
Klimatyzator przenośny - jaki - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Klimatyzator przenośny - jaki (/showthread.php?tid=5912)

Strony: 1 2


Klimatyzator przenośny - jaki - dariuszd1 - 2012-03-05

Witam szanownych specjalistów.

Już raz mi Panowie pomogliście, dlatego mam do Was kolejne pytanie.
Zastanawiam się nad zakupem klimatyzatora przenośnego. Posiadam obecnie w jednym pokoju gościnnym klimę typu Split i jest na prawdę super ale jest jeszcze mała sypialnia, która w lato staje się miejscem skrajnie nieprzyjaznym dla wszelkiego życia. Pomieszczenie małe ok 15m, okno od wschodu.

SHARP CV-P09FR - o tej jednostce myślałem może ktoś z Was spotkał się z nią osobiście, jeżeli nie to może moglibyście polecić jakiś model takiej klimatyzacji (zależy mi na niskim poziomie głośności oraz aby ta jednostka jakoś w miarę wyglądała-ten Sharp brzydki nie jest).
Drugi - ZIBRO PX 32 - o tyle nietypowy, że ma jakby jednostkę zewn, którą można wystawić za okno.
A może ewaporacyjny - CCX 1.5F & 2.5F - tylko jak skutecznie na prawdę taki klimatyzator obniża temperaturę..?
Wiem, że taka klima to niezbyt dobre rozwiązanie ale w mojej sytuacji raczej jedyne, ponieważ nie stać mnie na przerabianie mojego splita na multi, co musiałoby się wiązać z ponownym zakupem nowej klimatyzacji, a ze starą to nawet nie wiem co bym zrobił.
Tak samo nie da rady montować kolejnej do sypialni, bo wtedy w jedynym miejscu (balkon) doszłaby kolejna jedn zewn. na którą nie mam już miejsca zaś ściana od strony sypialni za oknem to 3 piętro i zapewne brak zgody administracji na montaż na ścianie. Pozatym nie byłoby zupełnie dostępu do jedn. zewn. a to też źle.

Może ktoś z Was ma na to jednak jakiś złoty środek, jeżeli nie to bardzo proszę o doradzenia mi w kwestii klimatyzacji przenośnej.


Klimatyzator przenośny - jaki - Bobek - 2012-03-05

Kolego, wszystko byłoby fajnie, ale jedno Ci gwarantuję, przy przenośnej klimie nigdy nie zaśniesz...
Poziom hałasu jest w wartościach 53 - 58 [dB], nie ma możliwości, żeby zasnąć przy tym, no chyba, że będziesz po niezłej imprezce... Wink Przy przenośnej i tak musisz zrobić otwór w ścianie...

Lepiej odłóż sobie troszkę pieniędzy i załóż sobie zwykłego splita. Lub wymień na ukłąd multi. Wiem, że to jest wydatek, ale czasami warto dołożyć i być zadowolonym, niż mieć coś co nie będzie używane bo było tańsze... :/
Moja dobra rada jeżeli planujesz tam przebywać... Wink


Klimatyzator przenośny - jaki - hary811 - 2012-03-05

Jezeli przenoska to tylko Sharp. Ma najnizszy poziom hałasu na rynku !!!! Zamontowałem ok 30 sztuk w budynku sadu cztery lata bezawaryjnie !!!


Klimatyzator przenośny - jaki - awax - 2012-03-05

hary811 napisał(a):Jezeli przenoska to tylko Sharp. Ma najnizszy poziom hałasu na rynku !!!! Zamontowałem ok 30 sztuk w budynku sadu cztery lata bezawaryjnie !!!

Zamontowałeś przenośne???????
może nie włączają i dlatego bezawaryjnie?


Klimatyzator przenośny - jaki - dariuszd1 - 2012-03-05

Dziękuję za informacje wiem wiem, że przenośne chałasują ale uwierzcie tutaj nie ma opcji zamontowania drugiego splita ani nie wchodzi w grę przeróbka istniejącego, bo to zbyt duży wydatek jak na moją kieszeń.
Obecnego splita równiez osbie chwalę nade wszystko i wiem, że przenośna będzie tylko jego marną namiastką.

Słyszałem też, że te przenośne Sharpy są jednymi z cichszych, pytanie tylko czy faktycznie na tyle ciche..

A powiedzcie proszę kilka słów nt. ten ewaporacyjnej, ponoć działa i ma o wiele większą wydajność niż taka sprężarkowa a przy tym dużo niższy pobór prądu. Zależałoby mi na opinii kogoś z Was, kto fizycznie miał stycznośc z taką jednostką i może powiedzieć jak z chłodem z takiej klimy i czy wogóle warto iść w ewaporacyjne a jeżeli nie, to jakie są główne powody przemawiające przeciw.

Powiem Wam tyle:
marzę o multisplicie i jego zalet nie musicie mi tutaj przedstawiać ale proszę postarajcie się zrozumieć, że jest on poza moim zasięgiem i rady na temat z nim związane niestety w żaden sposób mi nie pomogą. Gdy zakładałem ładnych parę lat temu splita, może wtedy gdybym był jasnowidzem, to dziś nie miałbym tego problemu ale wtedy jakakolwiek klimatyzacja w sumie również była dla mnie szczytem luksusu i niemałym do tego wydatkiem.

Reasumując:
Jeżeli hary811 mógłbyś pwiedzieć kilka słów o kulturze pracy tego przenośnego Sharpa będę wdzięczny, tudzież jeżeli ktoś z Was posiada wiedzę na ewaporacyjnych (wyglądem przypominają zwykłe przenośne tylko nie mają rury i nie chałasują chyba aż tak) to będę bardzo zobowiązany.

I jeszcze jedno pytanie:
czy przy potencjalnej wymienia splita na multi mogłoby się to załatwić w taki sposób, żeby wymienić tylko jedn zewn, następnie poprowadzić dodaykową parę rurek (instalację) do drugiego pomieszczenia i tam założyć drugą jednostkę wewn. a ta pierwotna pozostałaby ta sama?
Posiadam Sharpa AY-XP12GHR / AE-X12GHR o bardzo wysokiej efektywności i to równiez przemawia za tym aby go nie ruszać.


Klimatyzator przenośny - jaki - crocens - 2012-03-05

Nie wiem nic o przenośnych, wiem o ewaporacyjnych.
Generalnie to działają...
Plusy:
-tani w użyciu
-tani w zakupie
-tani w naprawach
Minusy:
-mała sprawność przy dużej wilgotności
-duża wilgotność powietrza wylotowego (z moich pomiarów zawsze powyżej 80%, czasem do 92%...
-to może powodować przykre konsekwencje takie jak lokalne niszczenie drwenianych elementów domu.
-wysoka wilgotność powoduje wolniejsze odparowywanie wody z powierzchni skóry niwelując częściowo efekt chłodzenia
-może powodować odór...
-musi być zamontowana na zewnątrz lub w środku z wyprowadzoną czerpnią na zewnątrz
-skoro jest czerpnia albo wlot z zewnątrz to musi być i wyrzutnia...

Generalnie nie jestem za stosowaniem samych schładzaczy wyparnych w naszych warunkach klimatycznych.
Dobrze natomiast sprawdzają się w centralach klimatyzacyjnych w połączeniu z normalnymi chłodnicami freonowymi.


Klimatyzator przenośny - jaki - dariuszd1 - 2012-03-06

Dziękuję za informacja dot. klimatyzatorów ewaporacyjnych.
Czyli generalnie te one raczej odpadają w małym mieszkaniu, ponieważ u nas przynajmniej część lata to lato tropikalne, gdzie jest wysoka wilgotność powietrza. Wtedy nie dość, że sprawność byłaby niska, to jeszcze zwiększałby się efekt odczuwalny tej parności i wilgoci, którą konwencjonalne klimatyzatory usuwają. Szkoda, bo te jednostki przenośne na prawdę wyglądają ciekawie, no ale w naszym klimacie taka klimatyzacja nie sprawdzi się niestety jako jedyne urządzenie w mieszkaniu.

80% wilgotności to bardzo wysoki poziom, komfort cieplny z tego co się orientuję w pomieszczeniu uzyskuje się przy niższych. A wysoka wilgotność w lato to drugi główny czynnik, który powoduje, że człowiek się poci i odczuwa upał nawet nie wiem czy nie gorszy od samej temperatury-wtedy nawet nie musi być wysokiej temp. wystarczy 23 stopnie i wysoka wilgotność, żeby chodzić spoconym. Więc jeżeli taka klimatyzacja miałaby to powodować lub jeszcze zwiększać w sprzyjających warunkach otoczenia ten efekt, to takie rozwiązanie odpada.
Z drugiej strony można przy niej wietrzyć pomieszczenie ale czy wtedy ona jest w stanie utrzymać odpowiednio niską temp. to też jest wątpliwa sprawa.


Cóż, chyba pozostaje ten Sharp, będzie mnie wkurzała ta rura, którą na marginesie muszę wystawić na korytarz przez uchylone drzwi.


Klimatyzator przenośny - jaki - hary811 - 2012-03-06

Szanowny Dariuszu Sharpy zamontowane przezemie podpiete sa do kominów wentylacyjnych .Pracuja na salach rozpraw itp . Jeszcze nikt nie nazekał zeby przeszkadzały komus w czasie pracy !!! a jest to sad gdzie cisza to podstawa Smile


Klimatyzator przenośny - jaki - bartekw - 2012-03-07

szanowny hary811 Smile ja bym sie tak nie chwalil ze tyle jednostek do przewodow wntylacji grawitacyjnej upchnolemSmile


Klimatyzator przenośny - jaki - jurek01 - 2012-03-07

W blokach to nie do przyjęcia (masakra).


Klimatyzator przenośny - jaki - Shitashii - 2012-03-08

Uważacie, że go oskarżą albo nawet skarzą? Rolleyes


Klimatyzator przenośny - jaki - hary811 - 2012-03-08

nie do jednego komina kolego Smile


Klimatyzator przenośny - jaki - bxz - 2012-03-09

hary811 napisał(a):nie do jednego komina kolego Smile
a jakie to ma znaczenie czy do jednego? a znasz przepisy odnośnie wentylacji? poczytaj ^^

jesteś dla mnie człowiekem zagadką... nie umiesz podpiąć wentylatora kanałowego z potencjometrem... a odpalasz VRV czy multi... i piszesz że klimy przenośne montujesz... normalnie jak promocja w TESCO ^^


Klimatyzator przenośny - jaki - dariuszd1 - 2012-03-09

Nie kłóćcie się Panowie, na swój sposób każdy z Was jest tutaj specjalistą, a dzięki różnorodnemu doświadczeniu pomagacie właśnie ludziom takim jak ja.

Przyznam, że myślałem o takim trochę (pewnie mnie tutaj zakrzyczycie i wyśmiejecie) nietypowym rozwiązaniu..
Aby uniknąć wystającej rury przez uchylone drzwi, wymyśliłem, że może zrobię tzw. drugą ściankę gipsową.
Zacznie się ona w pokoju, na dole będzie otwór na odp wysokości do przykręcenia rury, ścianka będzie miała pomiędzy ok 4 cm pustej przestrzeni, a szerokość powiedzmy na 30, 40 cm (do ustalenia) pójdzie w rogu pokoju aż do sufitu, tam będzie zrobiony otwór podłużny odpowiedniej wielkości (cienka ścianka działowa) i wylot na korytarz-na tym koniec czyli wersja minimalistyczna.

Update do tej wersji to już ciekawostka-można teraz przez cały korytarz po linii prostej też w rogu sufit-ściana pociągnąć taką płytę gipsową sufitem dalej aż do drugiej ściany (łazienka) przez nią też się przebić i tutaj już ciepłe powietrze leci niemal na wprost kratki wentylacyjnej, a i proszę zauważyć ze względu na dosyć dużą powierzchnię samego kanału oraz jego długość oddaje część ciepła po drodze.

Update 3-wersja odjechana. Otwór do łazienki robimy po przekątnej korytarza a na suficie podwieszamy płytę gipsową ale nie o boku trójkąta tylko zaokrągloną (wklęsłą ) efekt wizualny piękny, powierzchnia ogromna, duży stopień oddania ciepła do momentu wyjścia powietrza w łazience, a w każdym przypadku myślę, że cała konstrukcja (otwory oraz średnica kanałów) na tyle duże że umożliwiają niemal swobodny przepływ tłoczonego w rury klimatyzatora powietrza.


I wersja po bożemu-czyli standard. Klima koło okna gdzie nie mam na nią zupełnie miejsca, przebicie sie przez ścianę i wylot powietrza na zewnątrz. Ale tam jak piszę nie mam fizycznie jak jej zmieścić tam tez siedzę z nie chcę obok niej.

Jakiej temperatury powietrze wydmuchuje ta rura podczas pracy urządzenia?
Czy jest go sporo (duże ciśnienie, coś jak z suszarki włączonej na max czy mniej)??


Klimatyzator przenośny - jaki - barbie - 2012-03-09

wstaw w okno klimę okienną--będziesz się czuł jak mieszkaniec USA .


Klimatyzator przenośny - jaki - bartekw - 2012-03-10

jak chuck noris ;d


Klimatyzator przenośny - jaki - karols - 2013-07-12

Klimatyzacja przenośna rzeczywiście jest dość głośna i z tego co wiem, znacznie mniej wydajna, a konieczność odprowadzania ciepła też jest (tu są dwa sposoby - woda lub rura). Myślę, że są dobre klimatyzatory LG, jest ich dużo, więc może warto więcej o nich poczytać i wybrać coś, co się sprawdzi. Dobrze jest poczytać o zasadach doboru i montażu klimatyzacji [REKLAMA] zawsze może wpadnie jakiś dodatkowy pomysł i dobre rozwiązanie.


Klimatyzator przenośny - jaki - Grizli - 2013-07-12

Przenośna to tylko w wersji ze skraplaczem wywieszanym za okno.Każda inna przenośna tworzy w pokoju podciśnienie i zasysa gorące powietrze z zewnątrz.
Coś w stylu tego
[Obrazek: tdw5.jpg]


Klimatyzator przenośny - jaki - izabelarus3 - 2013-12-11

Witam fachowców, jestem tu nowa i potrzebuję dobrej porady. Mianowicie zastanawiamy się z mężem nad zakupem na wiosnę właśnie przenośnego klimatyzatora. Mamy pomieszczenie jakieś 20m2 i zastanawialiśmy się nad klimatyzatorem firmy [REKLAMA] ([REKLAMA]), co jako fachowcy możecie Panowie powiedzieć o tym urządzeniu ?? Czy np. ta klimatyzacja Ac1000 wystarczy na taki pokuj ??


Klimatyzator przenośny - jaki - adam289 - 2015-10-05

Polecam z całą odpowiedzialnością sprzęt firmy chigo. Tutaj jest link do jednej z propozycji. Na stronie jest szczegółowo przedstawiona oferta. Ja korzystam już kilka lat i wszystko działa bez zarzutu. Tutaj przykład - http://www.chigo.pl/kurtyny-powietrzne.


Klimatyzator przenośny - jaki - DBKlima - 2015-10-07

adam289 napisał(a):Polecam z całą odpowiedzialnością sprzęt firmy "Google". Tutaj jest link do jednej z propozycji. Na stronie jest szczegółowo przedstawiona oferta. Ja korzystam już kilka lat i wszystko działa bez zarzutu. Tutaj przykład - http://www.google.pl
SPAM !


Klimatyzator przenośny - jaki - sulejowek - 2015-10-07

DBKlima napisał(a):
adam289 napisał(a):Polecam z całą odpowiedzialnością sprzęt firmy "Google". Tutaj jest link do jednej z propozycji. Na stronie jest szczegółowo przedstawiona oferta. Ja korzystam już kilka lat i wszystko działa bez zarzutu. Tutaj przykład - http://www.google.pl
SPAM !

o i kto to mówi . to ja też sobię wbije post


Klimatyzator przenośny - jaki - botinka - 2016-06-01

Korzystam z klimatyzatora przenośnego od firmy MTM i jestem z niego bardzo zadowolona. Prowadzę salę weselną, latem bywa na niej bardzo gorąco, dlatego klimatyzator jest zbawieniem w upały. Nigdy nie miałam z nim problemów, działa cicho i bardzo wydajnie Wink


Klimatyzator przenośny - jaki - coolmaker1 - 2016-06-01

botinka napisał(a):Korzystam z klimatyzatora przenośnego od firmy MTM i jestem z niego bardzo zadowolona. Prowadzę salę weselną, latem bywa na niej bardzo gorąco, dlatego klimatyzator jest zbawieniem w upały. Nigdy nie miałam z nim problemów, działa cicho i bardzo wydajnie Wink




Wolne żarty


Klimatyzator przenośny - jaki - barbie - 2016-06-01

do chatki 7 krasnoludków wystarczy .