Forum Klimatyzacja
Honda Civic 2007 nie włącza sprężarki - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja samochodowa (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Honda Civic 2007 nie włącza sprężarki (/showthread.php?tid=5967)



Honda Civic 2007 nie włącza sprężarki - yasiu - 2012-04-02

Witam serdecznie wszystkich fachowców z dziedziny klimatyzacji.

Auto:
Honda Civic 2007 r

Problem:
Po włączeniu klimatyzacji załącza wentylator, obroty się zmieniają lecz sprężarka nie startuje. Po podaniu plusa na sprężarkę, startuje i klima chłodzi.

Co zrobione:
Klima nabita (był malutki ubytek czynnika przez 2 lata od ostatniego nabicia)


Jakie pomysły? Jak sprawdzić czujnik ciśnienia? (trzy przewody) gdzie znajduje się czujnik temperatury? (myślę, że tu jest najprawdopodobniejsze uszkodzenie), czy mogę zasymulować czujnik temperatury? jeżeli tak to w którym miejscu?

Pozdrawiam


Honda Civic 2007 nie włącza sprężarki - awax - 2012-04-02

Jak "nabita" to musi chodzić,chyba że bezpiecznik "nawalił"


Honda Civic 2007 nie włącza sprężarki - lukukuki69 - 2012-04-02

Ten czujnik jest sterownikiem poprawnosc jego działania sprawdza sie stosownym testerem porównując jego wskazania do cisnien w układzie Rolleyes


Honda Civic 2007 nie włącza sprężarki - mentor12 - 2012-04-02

Nabijacze nadal nabijają.Ludzi w balona?A kto napełnia? Nabijacze? A co robią napełniający?Słuchają porad nabijających na forum?


Honda Civic 2007 nie włącza sprężarki - yasiu - 2012-04-03

Nabijanie klimatyzacji jest zwrotem używanym przez osoby zajmujące się tym, więc do kogo pretensje, że wszyscy tak mówią?

Jak na razie to widzę, że Wy też nabijacie, licznik postów na forum.

Rozumie, że czujnik steruje pracą układu, jaka jest jego charakterystyka w przypadku prawidłowego ciśnienia? Podejrzewam, że może działać na dwa sposoby tj. sterowanie rezystancją lub zwyczajnie on/off. Bezpiecznik oczywiście sprawny, jeżeli ktoś posiada schemat instalacji elektrycznej to sobie poradzę, a zwróciłem się o pomoc do fachowców w tej dziedzinie, gdyż liczyłem na fachową odpowiedź. Wszystkich wrzucacie do jednego worka, konkretnie napisałem i sprecyzowałem zapytanie, moje pytanie nie brzmiało dlaczego klima nie chłodzi czy też czy nabijacie, lub napełniacie.


Honda Civic 2007 nie włącza sprężarki - awax - 2012-04-03

"Jakie pomysły? Jak sprawdzić czujnik ciśnienia? (trzy przewody) gdzie znajduje się czujnik temperatury? (myślę, że tu jest najprawdopodobniejsze uszkodzenie), czy mogę zasymulować czujnik temperatury? jeżeli tak to w którym miejscu?"
To są Twoje pytania,odpowiedz może być jedna:podjechać do profesjonalnego serwisu i zlecić naprawę.Ty chcesz uczyć się na samochodzie Klienta to może zapytaj się go o zgodę?


Honda Civic 2007 nie włącza sprężarki - lukukuki69 - 2012-04-03

Wracajac do tematu-czujnik zasilany jest napieciowo daje sygnal modulowany impulsowo.Zwyklym miernikiem dziada nie sprawdzisz.


Honda Civic 2007 nie włącza sprężarki - mn27 - 2012-04-03

ja bym podpiął pod komputer bo tak chyba ciężko będzie dojść


Honda Civic 2007 nie włącza sprężarki - mentor12 - 2012-04-03

lukukuki69 napisał(a):Wracajac do tematu-czujnik zasilany jest napieciowo daje sygnal modulowany impulsowo.Zwyklym miernikiem dziada nie sprawdzisz.
No fakt.I nikt z tego powodu ich nie wymienia. Smile


Honda Civic 2007 nie włącza sprężarki - yasiu - 2012-04-03

Dziękuję Tym, którym zależy na rzeczowych odpowiedziach. Czepialskim i uważającym się za najważniejszych Tongue

Skoro sprawa wygląda tak jak opisujecie to w takim razie kto podejmie się tego na terenie woj. opolskiego lub dolnośląskiego?


Honda Civic 2007 nie włącza sprężarki - mentor12 - 2012-04-04

Zbyt dużo wiesz aby ci pomóć Wink


Honda Civic 2007 nie włącza sprężarki - driver78 - 2020-07-23

awax napisał(a):Po włączeniu klimatyzacji załącza wentylator, obroty się zmieniają lecz sprężarka nie startuje. Po podaniu plusa na sprężarkę, startuje i klima chłodzi
DD, u mnie właśnie zrobiło się podobnie - nie ma napięcia na sprężarce
jak rozwiązałeś problem, brgds


Honda Civic 2007 nie włącza sprężarki - driver78 - 2020-07-23

yasiu napisał(a):Dziękuję Tym, którym zależy na rzeczowych odpowiedziach. Czepialskim i uważającym się za najważniejszych Tongue

Skoro sprawa wygląda tak jak opisujecie to w takim razie kto podejmie się tego na terenie woj. opolskiego lub dolnośląskiego?

DD, u mnie właśnie zrobiło się podobnie - nie ma napięcia na sprężarce
jak rozwiązałeś problem, brgds