Forum Klimatyzacja
[Carrier]zephyr 30s nie daje oznak życia - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Chłodnictwo w transporcie (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Wątek: [Carrier]zephyr 30s nie daje oznak życia (/showthread.php?tid=6018)



[Carrier]zephyr 30s nie daje oznak życia - smyko1 - 2012-04-18

Witam!
posiadam kontener z agregatem Zephyr 30S, na jesieni postawiłem auto w garażu i na wiosnę postanowiłem odpalić sprzęt. Niestety auto opaliło ale agregat nie daje oznak życia, nie załącza się sterownik. Pytanie czy to może jakiś kabel mysz przegryzła albo bezpiecznik padł, albo podpowidzcie coś bo nie mam pomysłów, agregat działał do końca.


[Carrier]zephyr 30s nie daje oznak życia - Shitashii - 2012-04-18

Brak zasilania


[Carrier]zephyr 30s nie daje oznak życia - smyko1 - 2012-04-18

Shitashii napisał(a):Brak zasilania
A jak to sprawdzić??


[Carrier]zephyr 30s nie daje oznak życia - mentor12 - 2012-04-18

Najprawdopodobniej zaoksydowane styki biezpiecznika.


[Carrier]zephyr 30s nie daje oznak życia - Shitashii - 2012-04-18

smyko1 napisał(a):
Shitashii napisał(a):Brak zasilania
A jak to sprawdzić??
Miernikiem. A dokładniej: woltomierzem. Można żarówką itp. :|


[Carrier]zephyr 30s nie daje oznak życia - awax - 2012-04-18

Shitashii napisał(a):
smyko1 napisał(a):
Shitashii napisał(a):Brak zasilania
A jak to sprawdzić??
Miernikiem. A dokładniej: woltomierzem. Można żarówką itp. :|
Dobrze by było gdyby miernik był w rękach jakiegoś serwisanta


[Carrier]zephyr 30s nie daje oznak życia - wenon - 2012-04-18

ten sam problem http://www.forum.klimatyzacja.pl/topic/7475/carrierschemat-elektryczny-xarios-350/

najpierw posprawdzaj przewody przy akumulatorze, bezpiecznik, plus po stacyjce, a jeśli nie masz żadnej wiedzy w tym temacie to zaprowadź auto do jakiegoś serwisu który się tym zajmuję.


[Carrier]zephyr 30s nie daje oznak życia - smyko1 - 2012-04-19

dzięki za zainteresowanie, miernik w domu mam więc coś może wybadam, jak znajdę usterkę to się pochwalę Tongue

zajrzałem do auta i zauważyłem że napięcie zasilające dochodzi do agregatu na górze, napięcie po stacyjce też, bezpieczniki są oki, kable wyglądają że są w porządku, a na sterowniku dalej ciemno, pomocy!!! jakiś schemat albo coś jak to działa


[Carrier]zephyr 30s nie daje oznak życia - mentor12 - 2012-04-19

Wyjmij i włóż kilkakrotnie przewód sterowniczy w sterowniku i agregacie w panelu sterującym.Albo podjedż do kolegi i wepnij na chwilę swój sterownik.


[Carrier]zephyr 30s nie daje oznak życia - smyko1 - 2012-04-19

kabelek już wyjmowałem i z sterownika kabinowego i sterownika agregatu


[Carrier]zephyr 30s nie daje oznak życia - Shitashii - 2012-04-19

Napisz skąd jesteś i umów się z serwisantem.


[Carrier]zephyr 30s nie daje oznak życia - smyko1 - 2012-04-20

Jestem z okolic Lublina blisko Ostrowa Lubelskiego, czy ktoś jest z tych okolic kto by się na tym znał?
Tak sobie myślę, może czynnik wyciekł i nie odpala dlatego, co sądzicie o tym pomyśle?


[Carrier]zephyr 30s nie daje oznak życia - hazaj - 2012-07-10

jako że to mój pierwszy post witam wszystkich.nie chce zakładać nowego wątku więc pisze tu. mam ten sam problem co kolega tylko że ja zakupiłem chłodnie niby działającą . niestety działającą tylko po podłączeniu pod 220v , w zasadzie to tylko ten tryb był dostępny a mnie jest potrzebny drogowy, do rzeczy, po otworzeniu skrzynki sterującej znalazłem zworke na płycie sterującej zworka zwierała styk z najgrubszą śrubką ze zworą chyba fabryczną średnia grubość śrubki oraz najcieńsza. usunołem tą dodatkową zwore i sterownik działa tylko w trybie 220v po odłączeniu wtyczki wszystko jest martwe. sprawdzone bezpieczniki w sumie 5 w skrzynce ale niestety bez schematu podłączenia nie jestem w stanie nic więcej zrobić. nie wiem gdzie powinny dochodzić jakie napięcia , jakby ktoś miał schemat , cokolwiek będe bardzo wdzięczny. pozdrawiam


[Carrier]zephyr 30s nie daje oznak życia - wojtek123 - 2014-03-30

Witam wszystkich bo właśnie tu zaczynam. Mam ten sam problem. Przestał mi działać agregat Carrier Zephyr s30. Żadnych oznak życia. Posprawdzałem styki, bezpieczniki, napięcie transformatora z 400V na 17V. Jak jest podłączony na 400V to ręcznie udaje mi się włączyć tylko silnik sprężarki. Manipulator nic nie wyświetla. Z silnika też nie działa. Co może być przyczyną? Czy ktoś ma schemat lub zna jakiś warsztat który może mi to naprawić w rozsądnej cenie. Mieszkam w okolicy Łodzi. Mogę dojechać do 100 km. Z góry dziękuję za pomoc.


[Carrier]zephyr 30s nie daje oznak życia - FRIGOTECH - 2014-03-30

Zadzwońcie Panowie +48 507 802 543. Serwis Warszawa.
Pozdrawiam.


[Carrier]zephyr 30s nie daje oznak życia - wojtek123 - 2014-04-18

PODZIĘKOWANIE. Tą drogą chcę podziękować RADEKKLIMAT za pomoc w moim problemie i naprawę Carrier Zephyr s30. Prawdziwy fachowiec, olbrzymia wiedza i doświadczenie. Poradził sobie bardzo szybko z problemem z którym inni sobie nie radzili. Polecam tego fachowca. Wojtek