Forum Klimatyzacja
[Carrier] Maxima II problem - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Chłodnictwo w transporcie (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Wątek: [Carrier] Maxima II problem (/showthread.php?tid=6729)



[Carrier] Maxima II problem - mariusz_e - 2012-12-21

Witam,

Agregat chłodniczy jak w temacie.
Wczoraj odpaliłem po dłuższej przerwie, pochodził 5 sekund i zgasł.
Nie kręci rozrusznik (ani na automacie ani ręcznie, brzęczyk działa) oraz nie ma zasilania na pompkę paliwa.
Obie przyczyny mogą być spowodowane jedną usterką, ale niekoniecznie, nie był odpalany już 2 miesiące, a naczepa cały czas jeździła.
Podczas rozruchu nie ma zasilania na cienkim przewodzie rozrusznika, przełącznik do odpalania jest dobry, zresztą jakby nawet to na automacie powinien chodzić.

Czy orientuje się ktoś gdzie szukać?
Jest tam kilka bezpieczników, ale są dobre, czyżby jakiś sterownik?


[Carrier] Maxima II problem - Robert81r - 2012-12-21

a co to jest za Maxima ? Na mikroprocesorze czy jeszcze starsza ?


[Carrier] Maxima II problem - wenon - 2012-12-21

brak czynnika, czujnik temp.wody.
najprawdopodobniej brak gazu w układzie i dlatego nie odpala.


[Carrier] Maxima II problem - radekklimat - 2012-12-22

A moze bateria słaba


[Carrier] Maxima II problem - mariusz_e - 2012-12-22

Maxima 2 czyli to samo co 1200.
Na procesorze.
Akumulator nowy 12,8 V
Czy mogę sam sprawdzić czy jest gaz w układzie?
Czujnik temp wody? Gdzie on powinien być?


[Carrier] Maxima II problem - Robert81r - 2012-12-22

jezeli masz uklad na mikro to i masz wyswietlacz na ktorym mozesz za pomoca klawisza unit data wywietlic podstawowe parametry (wchodzisz w unit data i strzalkami wertujesz po parametrach). Sprawdz te parametry i podaj z łaski swojej.
Powinno byc tam m.in. temperatura silnika oraz wartosc cisnienia po stronie LP.
Moim zdaniem, choc moge sie mylic w przypaku braku gazu lub nieprawidlowosci z czujnika temp powinien sie wyswietlac alarm Rolleyes Czy na wyswietlaczu, przy nieudanej probie startu wyswietla sie jakis alarm ?


[Carrier] Maxima II problem - radekklimat - 2012-12-22

Sprawdz przełacznik diesel/electrik czy nie jest zasniedziały i czy na nim pojawia sie napiecie, schemacik jak ci nikt nie ukradł powinienes miec w skrzynce elektrycznej.


[Carrier] Maxima II problem - mariusz_e - 2012-12-23

Nie mam wyświetlacza, tylko tak jak na załączonych fotkach:3 przełaczniki do sterowania i pokrętło temp oraz 3 zegary: temp, motogodziny i ładowanie.

Radekklimat, który to jest przełącznik diesel/electric ?
Schemacik mam w skrzynce.


[Carrier] Maxima II problem - radekklimat - 2012-12-23

Ty nie masz takowego, jedyna metoda to miernik w reke i szukac pradu.


[Carrier] Maxima II problem - Robert81r - 2012-12-23

Wyglada na to ze masz Maxime w wersji tzw elektromechanicznej i zdaje Ci sie ze widziales Maxime 1200 Smile

Jezeli masz schemacik to na spokojnie poradzisz sobie ze sprawdzeniem ukladu.
Masz 100% pewnosci ze bezpiecznik F3 i F4 sa OK ?


[Carrier] Maxima II problem - klimatolog - 2012-12-23

radekklimat napisał(a):Ty nie masz takowego, jedyna metoda to miernik w reke i szukac pradu.
Ja zalecił bym szukanie napięcia. A raczej w którym miejscu zostało ono przerwane powodując tą usterkę lub nie.Nie ma prądu gdy napięcie nie posiada odbiornika radekklimat.Najpierw jest napięcie a póżniej prąd kiedy to napięcie skorzysta z odbiornika napięcia.Nie mieszaj ludziom w głowach?


[Carrier] Maxima II problem - radekklimat - 2012-12-24

Ales ty madry spamerze, potocznie sie mówi prad w przeciwienstwie do metody ciepłej reki