Forum Klimatyzacja
Filtry do wentylacji - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Wentylacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Wątek: Filtry do wentylacji (/showthread.php?tid=6746)



Filtry do wentylacji - pompa-ciepla - 2013-01-08

Mam do obsługi kilka budynków ,,firmowych,, w których jest wentylacja mechaniczna
Mam przypadki ze klient nie chce wymiany filtrów tylko życzy sobie by je tylko ,,odkurzyć,,
Za jakiś czas historia sie powtarza bo filtry znów są całkowicie pozatykane.......bo nie były nowe ...a mówiłem ze by zamontować nowe, no cóż klient nasz pan
Pytanie do osób które tez mają takie zlecenia , w procentach ile klientów zakłada nowe filtry a ilu życzy sobie tylko odkurzyć ??
p.s. przymierzam sie do produkcji filtrów kieszeniowych i kasetowych i do fan-coli sprzet juz mam


Filtry do wentylacji - klimanovum - 2013-01-08

jak dasz normalne ceny to pierwszego klienta już masz


Filtry do wentylacji - frost-ch - 2013-01-09

Klient nie jest naszym panem sposób naprawy i jego solidność należy do obowiązków serwisanta klient może go zaakceptować lub nie ja kiedy klient dyktuje mi jak mam naprawiać i co wymieniać odpowiadam jeżeli wie co i jak zrobić to niech zrobi to sobie sam , a odkurzanie filtrów to jakaś pomyłka no chyba że są to filtry siatkowe które można myć .


Filtry do wentylacji - Antoś Jones - 2013-02-07

Zgadzam się, że odkurzanie filtrów to pomyłka. Filtry są po to by filtrowały a nie żeby były. Jeśli filtr się zapych to znaczy, że działa. A odpowiedzialność za wykonaną pracę kto bierze? Bo jak klient to mogę odkurzać Smile


Filtry do wentylacji - radekklimat - 2013-02-07

Znam takiego co je pierze po wyjeciu z ramki


Filtry do wentylacji - pompa-ciepla - 2013-02-07

Przewaznie jest tak ze ten co za taką usługe płaci , kierownik techniczny , własciciel itd nie ,,siedzi,, w tym budynku za który płaci , a najwazniejsza jest cena za całą usługe , dlatego czestymi propozycjami ,,kierowników,, jest ,,odkurzanie,,
Ciekawy jestem czy jak jadą samochodem na wymiane oleju i pozostałych filtrów to tez by chcieli by mechanik czyścił ,płukał ,przedmuchiwał filtry do jego ukochanego mobilka Smile
Tak teraz wymysliłem , worek do odkurzacza tez by można było wytrzepać , ciekawe ile tych naszych zleceniodawców tak robi w domu Smile


Filtry do wentylacji - klimatolog - 2013-02-10

coldtherm.Ciekawe to jest to w jaki sposób suszysz zalaną sprężarkę wodą?Barbie skoro przeszliśmy na Ty to może podasz prawdziwe imię.Co do pytania barbie.Szkoda że nie zapytałeś o skuteczność takiego suszenia.W przemyśle są opracowane metody regeneracji absorberów.Jak można osuszać układ chłodniczy przy temp.zewnętrznej - 25 stopni pompą próżniową gdy w skraplaczu posiadamy 2 litry wody?Barbie zrób doświadczenie.Dwa takie same wzierniki zalane wodą do połowy oczka.W jednym robimy głęboką próżnię.Obydwa wkładamy w środowisko o ujemnej temperaturze.Jak myślisz .W którym woda szybciej zamarznie?Jak słyszę pojęcie suszenia próżniowego układu chłodniczego zimą gdzie znaczna część tego układu znajduje się po za obiektem ogrzewanym to trochę mnie ponosi.


Filtry do wentylacji - coldtherm - 2013-02-10

Przy pojęciu zalewanej sprężarki radze defrost parownika lub skorygować nastawę elementu dławiącego
zalanej sprężarki w żadnym razie nie traktujemy wodą Big Grin
A tak poważnie to rozumiem o co chodzi w twoim wywodzie lecz w anegdocie wyżej mowa o tym konkretnym sposobie/przypadku który musisz przyznać nie zagwarantuje powrotu ich parametrów.


Filtry do wentylacji - klimatolog - 2013-02-10

coldtherm .Między zalaną sprężarką wodą a zbyt małym przegrzaniem czynnika istnieje różnica.Czy nie widziałeś nigdy sprężarki zalanej wodą?Na przykład w układzie do chłodzenia wody w którym dochodzi do rozszczelnienia.A prawidłowe nastawy presostatu LP nie mają na to wpływu?Odnośnie regeneracji absorbentów polska dostała dotację i istnieje projekt wspierany przez nich.Czyli UE.Osobiście nie polecam manipulacji zaworem.Temperatura parowania czynnika nie ma nic wspólnego z zaworem rozprężnym.Temperatura parowania zależna jest od wielkości parownika i agregatu skraplającego.Zawór i dyszę dobieramy do mocy chłodniczej.Nie smaczne jest to jak ktoś dobiera zawór aby czynnik odparowywał w zadanej temperaturze.Udowodnić można wszystko.Ale istnieje takie coś jak przegrzanie.


Filtry do wentylacji - Chris_W - 2013-03-18

pompa-ciepla napisał(a):Mam do obsługi kilka budynków ,,firmowych,, w których jest wentylacja mechaniczna
Mam przypadki ze klient nie chce wymiany filtrów tylko życzy sobie by je tylko ,,odkurzyć,,
Za jakiś czas historia sie powtarza bo filtry znów są całkowicie pozatykane.......bo nie były nowe ...a mówiłem ze by zamontować nowe, no cóż klient nasz pan
Pytanie do osób które tez mają takie zlecenia , w procentach ile klientów zakłada nowe filtry a ilu życzy sobie tylko odkurzyć ??
p.s. przymierzam sie do produkcji filtrów kieszeniowych i kasetowych i do fan-coli sprzet juz mam
Zależy od odkurzacza - jak porządne podciśnienie to w miarę czyści. Tylko trzeba trafić na odpowiednią (mocniejszą) tkaninę - bo większość filtrów się zwyczajnie niszczy.
Dużo zależy o rodzaju zanieczyszczeń - czy raczej pyliste, czy wiosenne "mchy", czy jeszcze jakieś inne.
Ci co komentują takie praktyki... widziałem jednego krytykanta odkurzaczy - wytrzepywał filtr z kurzu o ścianę (piękna chmura pyłu, bo filr był masakrycznie zabity) i wsadzał spowrotem. Jak to ma być dobra praktyka... to wole odkurzanie - przy okazji centralę ogarniam, pomieszczenie i część kanałów gdzie sięgnę.
Wymieniam dość dużo filtrów - i równie dużo odkurzam - staram się nie dopuszczać do pełnego zapchania filtrów (bo potem muszą być wymienione) - filtry muszą być suche na pieprz, aby je odkurzać, bo inaczej sporo brudu zostaje, to jest robota dość "wredna" z racji tego kurzu. Najlepiej po zimie filtry wyrzucać i wsadzać nowe, a na jesieni wsadzać odkurzane. Jak klient płaci za wymianę to lepiej wymieniać. Odkurzanie dotyczy "oszczędnych" - i jak już to robić (odkurzać), to przynajmniej dobrze - stąd ten post - wskazówka: dobrze odkurzony filtr nie powinien pylić przy uderzaniu w niego.


Filtry do wentylacji - Leon1976 - 2015-03-26

Zdarza się, że filtry nie są tanie i ich czyszcenie to po prostu konieczność wynikająca z oszczędności.... Mnie udaje się dostawać tanie filtry <reklama,pozdrawiam,Admin>


Filtry do wentylacji - klimacik555 - 2015-05-22

Rada jest dość prosta, kto zbyt oszczędza płaci podwójnie. Porządny filtr musi kosztować i akurat na tych elementach nie ma co oszczędzać Smile W najbliżśzym czasie postaram się opisać filtry na blogu [reklama]

Od filtrów sporo zależy, między innymi nasze zdrowie tak więc warto się zastanowić czy nie lepiej dołożyć.


Filtry do wentylacji - angela23 - 2015-12-13

:| Witam. Piszecie o filtrach :lol:

A filtry workowe???????????????????





[reklama]


Filtry do wentylacji - Dorothy - 2016-01-11

To można prosić o odkurzanie zamiast wymianę? Pierwsze słyszę...