Forum Klimatyzacja
Dobra klimatyzacja do mieszkania 50 mkw - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Dobra klimatyzacja do mieszkania 50 mkw (/showthread.php?tid=6806)

Strony: 1 2


Dobra klimatyzacja do mieszkania 50 mkw - Frost92 - 2013-02-12

Cześć Wszystkim,

Na początku chciałbym się przywitać jako nowy na forum Smile.

A teraz przejdę do rzeczy. Zbliża się koniec zimy i sezon klimatyzacyjny niedługo się zacznie. Mieszkam w 6 letnim (więc dość nowym) bloku na 2 piętrze. Mieszkanie 50 metrów od strony nasłonecznionej z oknami po jednej stronie. Są rolety wewnętrzne jednakże przy temperaturach za oknem podczas lata sięgających 30 st - ja mam ok. 40 wewnętrz gdyż ściany są białe a widok z okna roztacza się na inne bloki (takie zamknięte półkole), które również są białe. Światło się odbija i grzeje mi w okna.

Chciałbym więc zamontować klimę typu split (konsola na ścianie i wiatrak z zewnątrz mieszkania). Jestem totalnym amatorem w dziedzinie klimy czy budownictwa dlatego skierowałem się pewnego dnia do człwowieka zajmującego się klimami. Poradził mi on Samsunga z serii T lub P. Poradził, gdyż pewnie ma umowe z samsungiem.... Wspominał coś o Beko ale niechętnie.

O co mi chodzi. Klimatyzacja ma pracować jedynie w dni, kiedy za oknem mamy ponad 25 st., a jej funkcja ma sprowadzać się do tego aby zbić temperature i utrzymać ją na poziomie ok. 22 st w ciepłe dni - tak aby po wyjściu z prysznica nie lał się świeży pot z człowieka.... Sad .

Sprzęt ma być niezawodny (w miarę możliwości). W przypadku serwisu nie powinien wymagać jakichś kosztownych przeglądów a najlepiej aby podstawowe np. czyszczenie filtra można było wykonać samemu. Montaż pewnie będzie musiał ktoś wykonać oraz przeglądy gwarancyjne również. Sprzęt ma być kupiony i używany w Warszawie - może znacie kogoś, kto na dzień dobry nie będzie chciał mnie oskubać do zera z kasy a na koniec powie że albo się nie da albo założy coś beznadziejnego, co zaraz się zepsuje.

Jeśli potrzeba jeszcze jakiegoś info to dopiszę.

Bardzo proszę o pomoc i wsparcie w wyborze jakiegoś solidnego urządzenia.

Pozdrawiam,
Artur


Dobra klimatyzacja do mieszkania 50 mkw - klimatolog - 2013-02-12

wybór firmy dokonaj na podstawie doświadczenia tej firmy i ile lat utrzymuje się na rynku lokalnym?


Dobra klimatyzacja do mieszkania 50 mkw - coldtherm - 2013-02-12

A skąd to sceptyczne podejście do instalatorów chcących wyssać krew z uczciwych ludzi ?
To że instalator pobiera opłaty za montaż urządzenia za które będzie odpowiedzialny przez okres gwarancji wydaje się raczej normalne.
To że ma swój typ również
To tak jak wybór auta... Możesz kupić drogie co nie gwarantuje że będzie niezawodne i bez obsługowe.


Dobra klimatyzacja do mieszkania 50 mkw - awax - 2013-02-12

Frost92 Ty po prostu szukasz sponsora.


Dobra klimatyzacja do mieszkania 50 mkw - coldtherm - 2013-02-12

klienci często mają odmienne zdanie


Dobra klimatyzacja do mieszkania 50 mkw - Frost92 - 2013-02-12

myślałem, że mi ktoś pomoże a tymczasem czytam wypowiedzi ludzi, którzy pewnie sprzedają jakieś badziewie, które psuje się za jakiś czas i patrzą tylko o warszawka to mu wcisne coś, co za tydzień wymaga remontu. Tragedia.... :|


Dobra klimatyzacja do mieszkania 50 mkw - awax - 2013-02-12

Frost92 napisał(a):myślałem, że mi ktoś pomoże a tymczasem czytam wypowiedzi ludzi, którzy pewnie sprzedają jakieś badziewie, które psuje się za jakiś czas i patrzą tylko o warszawka to mu wcisne coś, co za tydzień wymaga remontu. Tragedia.... :|

Jeżeli z góry zakładasz,że wszyscy są oszustami to czego oczekujesz?
Zacznij może od zgody właściciela budynku (współnoty?) na montaż tego "wiatraka na elewacji.


Dobra klimatyzacja do mieszkania 50 mkw - coldtherm - 2013-02-12

tacy właśnie jesteśmy (coldtherm) na twoim miejscu zrezygnował bym z instalacji klimatyzacji i kupił bym osuszacz... podobno działa tak samo Cool
pozdrawiam


Dobra klimatyzacja do mieszkania 50 mkw - eryk_wiking - 2013-02-12

Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy Industries, Toshiba - urządzenia godne polecenia.

Czy inventer, czy on/off, zdecyduj sam.
Przegląd i konserwacja nie ma na celu wyłudzić od Ciebie pieniędzy tylko zapewnić:
- bez problemową pracę urządzenia
- odkarzenie jednostki wewnętrznej i czyszczenie jednostki zewnętrznej
- sprawdzenie parametrów pracy i usunięcie usterki jeżeli jakieś są

Z gwarancją klimy jest tak jak z gwarancją samochodu - nie robisz przeglądów, to serwis jej nie udzieli, bo nie wie czy urządzenie |(klima/samochód) jest eksploatowany poprawnie.

Nie dziw sie że masz takie odpowiedzi. Jak wchodzisz w nowe miejsce to nie zaczynaj od skubania z kasy, bo ludzie się łatwo obrażają Wink


Dobra klimatyzacja do mieszkania 50 mkw - coldtherm - 2013-02-12

brawo dla kolegi
po prostu brak mi siły czasem na ludzi nastawionych w ten sposób


Dobra klimatyzacja do mieszkania 50 mkw - frost-ch - 2013-02-13

Frost92 napisał(a):myślałem, że mi ktoś pomoże a tymczasem czytam wypowiedzi ludzi, którzy pewnie sprzedają jakieś badziewie, które psuje się za jakiś czas i patrzą tylko o warszawka to mu wcisne coś, co za tydzień wymaga remontu. Tragedia.... :|
Mogę ci pomóc nie będę wymieniał marek bo powiesz że mam w tym ukryty interes więc może tak nie ma bezawaryjnych klimatyzatorów jeżeli nie chcesz przepłacać to marka mniej znana na ogół dobrze wyposażona w miarę nie zawodna tylko należy zwrócić uwagę czy jest dobra dostępność do części tak na wszelki wypadek jeżeli chodzi o serwis to jeżeli masz smykałkę to dasz sobie radę i nie będziesz musiał płacić, w firmach też jest on robiony różnie i jak to mówią " nie święci garnki lepią" i nie wszystkie klimy założone są przez fachowców. Powodzenia Wink


Dobra klimatyzacja do mieszkania 50 mkw - Frost92 - 2013-02-13

Czasem jednak kilka ostrych słów pomaga. Otóż u mnie pomogło - pojawiły się odpowiedzi, na które czekałem wcześniej bez zbędnego spamu. Generalnie widzę, że powinienem poszukać niekoniecznie czegoś znanej marki, co jest modelem topowym a na przykład czegoś półkę lub dwie niżej, z dobrym wyposażeniem i serwisem.

Dzięki


Dobra klimatyzacja do mieszkania 50 mkw - wadim - 2013-02-13

tak tak wszystkie firmy monterskie to wyludzacze, kup sobie klime w markecie i sam zostan bohaterem w swoim domuSmile


Dobra klimatyzacja do mieszkania 50 mkw - Shitashii - 2013-02-13

@Frost92 : Weź tego Samsunga, firma raczej nie padnie i nie zmieni nazwy, a części spokojnie będziesz miał np za 5 lat.


Dobra klimatyzacja do mieszkania 50 mkw - rooi - 2013-02-14

Samsung firma bardzo przyzwoita no i z częściami nie ma tragedii.
Musisz jednak pamiętać że na montaż na elewacji bloku musisz mieć zgodę spółdzielni, wspólnoty itp.


Dobra klimatyzacja do mieszkania 50 mkw - klimarian - 2013-03-12

Witam.
Mam pytanko otóż mam 80 metrowe mieszkanie i chciałem kupić jakiś niedrogi klimatyzator do salonu ( powierzchnia ok.26m2) dowiedziałem się od znajomego o takiej możliwości płacenia 8% VAT przy zakupie przez osobę fizyczną takiego klimatyzatora.
Jeżeli znacie szczegóły to proszę napiszcie.

Dzięki
Marian


Dobra klimatyzacja do mieszkania 50 mkw - kubabaku - 2013-03-12

klimarian napisał(a):Witam.
Mam pytanko otóż mam 80 metrowe mieszkanie i chciałem kupić jakiś niedrogi klimatyzator do salonu ( powierzchnia ok.26m2) dowiedziałem się od znajomego o takiej możliwości płacenia 8% VAT przy zakupie przez osobę fizyczną takiego klimatyzatora.
Jeżeli znacie szczegóły to proszę napiszcie.

Dzięki
Marian

Oczywiście każda firma sprzedając ci klimatyzator wraz z usługą montażu do mieszkania prywatnego powinna wystawić FV z 8% podatkiem VAT


Dobra klimatyzacja do mieszkania 50 mkw - eryk_wiking - 2013-03-13

klimarian napisał(a):Witam.
Mam pytanko otóż mam 80 metrowe mieszkanie i chciałem kupić jakiś niedrogi klimatyzator do salonu ( powierzchnia ok.26m2) dowiedziałem się od znajomego o takiej możliwości płacenia 8% VAT przy zakupie przez osobę fizyczną takiego klimatyzatora.
Jeżeli znacie szczegóły to proszę napiszcie.

Dzięki
Marian

jednorodzinne do 300 m2
mieszkania do 150 m2

vat 8%

pełne dane:
http://www.klimatyzacja.pl/klimatyzacja/opodatkowanie-podatkiem-vat-prac-budowlano-montazowych-zwiazanych-z-montazem-i-pozniejszym-serwisem-urzadzen-klimatyzacyjnych


Dobra klimatyzacja do mieszkania 50 mkw - karols - 2013-07-05

Ja posiadam klimaty klimatyzator firmy LG, a dokładnie LG Deluxe D09AK. I w pełni mogę to urządzenie polecić. Ogólnie, jeśli chodzi o markę LG to większość osób, które znam bardzo zachwala sobie jej klimatyzatory. Ja również nie miałam jeszcze ze swoim żadnych problemów. Są bezawaryjne, efektywne i co najważniejsze ekonomiczne. Przejrzyj może katalog urządzeń tej firmy, może akurat znajdziesz taki, który Cię zainteresuje: [REKLAMA] . Pozdrawiam Smile


Dobra klimatyzacja do mieszkania 50 mkw - bart7802 - 2013-07-05

taa...też słyszałem że klimy LG są najlepciejsze,najukochańsze,taniutkie,bezawaryjne,super się prezentują i biją konkurencje na czaszkęSmile


Dobra klimatyzacja do mieszkania 50 mkw - aras - 2013-07-06

A ja polecam LG (nie mam w tym interesu Smile ) ponieważ sam taki posiadam od 4 lat i zero problemów, bierz inverter.


Dobra klimatyzacja do mieszkania 50 mkw - eryk_wiking - 2013-07-06

Wchodzi nowa osoba na forum i już pisze że Lipne Graty są fajne...
Nie to że się czepiam wszystkiego i wszystkich...
Ale ktoś tu ma kogoś chyba za debila.


PS. Komu chce się rejestrować na forum żeby napisać jednego posta, który nic nie wnosi do odpowiedzi, prócz reklamy Lipnych Gratów?


Dobra klimatyzacja do mieszkania 50 mkw - DBKlima - 2013-07-08

aras napisał(a):A ja polecam LG (nie mam w tym interesu Smile ) ponieważ sam taki posiadam od 4 lat i zero problemów, bierz inverter.
... 4 lata? - chyba w magazynie i zapakowany w kartonie :lol:

kubabaku napisał(a):
klimarian napisał(a):Witam.
Mam pytanko otóż mam 80 metrowe mieszkanie i chciałem kupić jakiś niedrogi klimatyzator do salonu ( powierzchnia ok.26m2) dowiedziałem się od znajomego o takiej możliwości płacenia 8% VAT przy zakupie przez osobę fizyczną takiego klimatyzatora.
Jeżeli znacie szczegóły to proszę napiszcie.

Dzięki
Marian

Oczywiście każda firma sprzedając ci klimatyzator wraz z usługą montażu do mieszkania prywatnego powinna wystawić FV z 8% podatkiem VAT

US - tam skutecznie przekonują do VAT23% :lol:


Dobra klimatyzacja do mieszkania 50 mkw - DBKlima - 2013-07-08

aras napisał(a):A ja polecam LG (nie mam w tym interesu Smile ) ponieważ sam taki posiadam od 4 lat i zero problemów, bierz inverter.
... 4 lata? - chyba w magazynie i zapakowany w kartonie :lol:

kubabaku napisał(a):
klimarian napisał(a):Witam.
Mam pytanko otóż mam 80 metrowe mieszkanie i chciałem kupić jakiś niedrogi klimatyzator do salonu ( powierzchnia ok.26m2) dowiedziałem się od znajomego o takiej możliwości płacenia 8% VAT przy zakupie przez osobę fizyczną takiego klimatyzatora.
Jeżeli znacie szczegóły to proszę napiszcie.

Dzięki
Marian

Oczywiście każda firma sprzedając ci klimatyzator wraz z usługą montażu do mieszkania prywatnego powinna wystawić FV z 8% podatkiem VAT

US - tam skutecznie przekonują do VAT23% :lol:


Dobra klimatyzacja do mieszkania 50 mkw - buzzz - 2013-08-21

Jeśli chodzi o naprawdę dobry jakościowo klimatyzator to tylko marki LG. Sam posiadam ten z serii Art Cool i jestem z niego niesamowicie zadowolony. Używam go już ponad rok i jak dotąd nie miałem z nim żadnych problemów. Świetnie schładza i oczyszcza powietrze, a jednocześnie jest bardzo wydajny i energooszczędny. Z resztą polecam przeglądnąć katalog produktów LG po dokładniejszą specyfikację: [reklama]. Klimatyzatory zdecydowanie godne polecenia. Smile