Forum Klimatyzacja
[Carrier] Supra 850 auto start/stop problem - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Chłodnictwo w transporcie (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Wątek: [Carrier] Supra 850 auto start/stop problem (/showthread.php?tid=6933)



[Carrier] Supra 850 auto start/stop problem - batigoool - 2013-04-04

Od wczoraj mam problem z moim agregatem Carrier Supra 850. Wożę towar w temp. 15-25 st. Na agregacie mam włączoną funkcję auto start/stop. Po uruchomieniu, agregat ładnie grzeje i osiąga zadaną temp 19st C, po czym normalnie się wyłącza. Gdy temperatura spadnie o kilka stopni, agregat standardowo automatycznie uruchamia się, aby ponownie nagrzać do zadanych 19st i tu właśnie pojawia się problem, gdyż agregat zamiast grzać zaczyna schładzać. Proces ten może nie jest, aż tak gwałtowny jak gdybym ustawił sterownik na chłodzenie, ale wciągu kilku minut temperatura (według sterownika) spada do ok. 12st, później znacznie wolniej, ale również spada o ok. 1st na 5-7 min. Gdy jednak zresetujemy sterownik (włączymy i wyłączymy) agregat startuje i zaczyna normalnie grzać do wskazanej temp. Czy ktoś ma jakiś pomysł, gdzie należy dopatrywać się przyczyny?


[Carrier] Supra 850 auto start/stop problem - radekklimat - 2013-04-05

Ustaw sterownik na prace ciagła i poobserwuj czy tak samo sie bedzie działo


[Carrier] Supra 850 auto start/stop problem - batigoool - 2013-04-05

Przy ustawieniu na prace ciągłą wszystko jest ok.


[Carrier] Supra 850 auto start/stop problem - radekklimat - 2013-04-06

Byc moze zawieszaja sie zawory HGS1 i HGS2 lub uszkodzone sa cewki, sprawdz czy nie sa popekane
Rozumiem ze na sterowniku nie ma zadnych błedów?


[Carrier] Supra 850 auto start/stop problem - Robert81r - 2013-04-06

zaraz, zaraz - tam chyba jest tylko zawór trójdrożny Rolleyes
To jego trzeba by sprawdzić co robi lub czego nie robi podczas pracy układu w zadanym trybie + sterowanie.
Już dawno nie patrzyłem się w te sterowniki, ale chyba podczas pracy pokazują się na wyświetlaczu takie strzałki góra/dól - zwiększanie temperatury/zbijanie temperatury. Jak ustawisz temp. nastawy powyżej temp. zabudowy i występuje to chłodzenie zamiast grzania to co się dzieje na wyświetlaczu w tym momencie (pokazuje strzałką że grzeje ?) ?
Dobrze by było jeszcze sprawdzić ciśnienia w układzie i generalnie "obmacać rurki".


[Carrier] Supra 850 auto start/stop problem - klimatolog - 2013-04-06

Zaraz.Czy z kilku zaworów nie można odwrócić obiegu?


[Carrier] Supra 850 auto start/stop problem - batigoool - 2013-04-07

Dziwna sprawa, gdyż wczoraj już agregat dostał cudownego uzdrowienia i jest już wszystko ok. Nie zmienia to faktu, iż w/w sytuacja miała miejsce i jest to niepokojące.

radekklimat napisał(a):Rozumiem ze na sterowniku nie ma zadnych błedów?

Nie, na sterowniku nie było żadnych błędów

Robert81r napisał(a):Już dawno nie patrzyłem się w te sterowniki, ale chyba podczas pracy pokazują się na wyświetlaczu takie strzałki góra/dól - zwiększanie temperatury/zbijanie temperatury. Jak ustawisz temp. nastawy powyżej temp. zabudowy i występuje to chłodzenie zamiast grzania to co się dzieje na wyświetlaczu w tym momencie (pokazuje strzałką że grzeje ?) ?

Już na 100% nie jestem pewien, gdyż jak wspomniałem, agregat zaczął pracować normalnie, jednak na 90% jestem przekonany, że strzałka mimo zbijania temperatury skierowana była do góry, sugerując jej wzrost.