Forum Klimatyzacja
Duży problem z klimatyzacją i jej serwisem w Nissanie Primerze P11 - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Klimatyzacja samochodowa (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Duży problem z klimatyzacją i jej serwisem w Nissanie Primerze P11 (/showthread.php?tid=7225)



Duży problem z klimatyzacją i jej serwisem w Nissanie Primerze P11 - sieracki - 2013-06-17

Witam.
Mam pewien duży problem. W marcu tego roku kupiłem Nissana Primere P11 z 1997r. z silnikiem 1.6 v16 B+LPG, z przebiegiem ok 225 000. Klimatyzacja w tym aucie nie działa tzn. nie chłodziła, więc pojechałem ponad miesiąc temu do serwisu Szik w Tyczynie koło Rzeszowa (odradzam jak tylko mogę) w celu serwisu tej klimatyzacji. Okazało się że że padnięty jest osuszacz, więc od razu go zamówiłem u nich i umówiłem się na kolejny raz jak już osuszacz przyjdzie, miał kosztować ok 40zł, a za tą wizytę zapłaciłem 50zł. Kiedy już osuszacz przyszedł pojechałem, próbowali go wsadzić, ale okazało się, że nie podejdzie i trzeba zamówić inny, tym razem za 120zł. Więc zamówili przyjeżdżam 3 raz i się okazuje że znowu to nie to, że inny jest gwint do w osuszaczu do czujnika, ale powiedzieli, że to zrobią dorabiając w ślusarza dystans na gwint i że nie będę musiał za to zapłacić ja, bo to przecież nie ja się pomyliłem w zamówieniu osuszacza. Jak już to zrobili zadzwonili, żebym przyjechał (już 4 raz) założyli, nabili czynnika, wymienili olej i za wszystko zawołali 460zł w tym 60zł za usługę tokarską, ale udało się zbić do 400: -czynnik 79zł - olej 21zł - osuszacz z wymianą 205zł - obsługa klimatyzacji 95zł. Klimatyzacja działa ok 2 dni, po czym przestał chłodzić. Pojechałem żeby sprawdzili co się stało. Rozebrali auto i po jakimś czasie zawołali mnie z poczekalni. Pokazali mi dziurę w chłodnicy od klimatyzacji, która jest schowana za 1szą chłodnicą, więc wydaje mi się że nie ma szans, zęby powstała wskutek jakiegoś kamyczka, lub czegokolwiek innego, bo musiał by on przebić się przez ta 1szą, która jest cała. Ja również w tym czasie nic nie robiłem pod maską, dlatego przypuszczam, że to oni zrobili mi tę dziurę. Powiedzieli, że to tędy wyciekł czynnik, a poza tym jest bardzo wysokie ciśnienie, być może dlatego, że rurki są czymś pozapychane. Przy czym zaznaczyli, że nie było tego wcześniej, bo by w takiej sytuacji nie nabijali klimy. Zaznaczę również, że wcześniej robił to inny mechanik niż teraz więc nie mógł wiedzieć jak to wyglądało poprzednio. Powiedzieli, że to nie ich wina, a oni dają gwarancje tylko na to co zrobili i że nowa chłodnica 480zł. Ja przypuszczam, że czynnik uciekł przez jakąś nieszczelność przy osuszaczu, a że dziury w chłodnicy przed oddaniem im auta nie było, ale nie mam pojęcia jak to udowodnić. Też zastanawiam się jak to jest z tym za wysokim ciśnieniem, czy to mogło powstać tak szybko, czy oni poprostu wbili czynnik do niesprawnego układu i teraz się głupio tłumaczą. Bardzo proszę o pomoc, co mam z tym zrobić, o jakieś wskazówki, bo wydałem ok 450zł i byłem już lącznie 5 razy w serwisie, a klima działała mi 2 dni. Może jest ktoś, kto zna się na klimatyzacji samochodowej i może dać jakieś rady co w tej sytuacji zrobić, żeby zmusić serwis do naprawienia tego.


Duży problem z klimatyzacją i jej serwisem w Nissanie Primerze P11 - radekklimat - 2013-06-17

Jezeli serwis zna sie na klimie to wymiana osuszacza nawet bez jego ogladania nie powinna powodowac problemow z jego doborem.

Jezeli ich odradzasz to zmien serwis na inny zanim ci klime zepsuja do konca. I co to znaczy ze padł osuszacz?


Duży problem z klimatyzacją i jej serwisem w Nissanie Primerze P11 - sieracki - 2013-06-17

Już do nich na pewno nie pojadę z niczym innych, ale chciałbym albo odzyskać pieniądze albo niech mi to naprawią w ramach reklamacji, bo jak już pisałem nie stać mnie na to, żeby płacić 450zl za 2dni działającej klimatyzacji. A jeżeli chodzi o ten osuszacz, to po prostu za 1szym razem jak u nich byłem powiedzieli, że jest do wymiany i tyle, nie wiem dokładnie co tam się mogło zepsuć.


Duży problem z klimatyzacją i jej serwisem w Nissanie Primerze P11 - AutoSpa - 2013-06-18

Po pierwsze - czy masz jakiekolwiek rachunki, faktury za usługi(ę)?

Jeżeli tak, to pisz na prv:

biuro@phu-blysk.pl

pozdrawiam


Duży problem z klimatyzacją i jej serwisem w Nissanie Primerze P11 - klimatolog - 2013-06-18

AutoSpa napisał(a):Po pierwsze - czy masz jakiekolwiek rachunki, faktury za usługi(ę)?

Jeżeli tak, to pisz na prv:

biuro@phu-blysk.pl

pozdrawiam
Nie dajmy się zwariować drobnym błędom firm które bardzo dobrze wulkanizują.


Duży problem z klimatyzacją i jej serwisem w Nissanie Primerze P11 - sieracki - 2013-06-18

Klimatolog, nie za bardzo zrozumiałem o co Ci chodzi, możesz napisać jaśniej?


Duży problem z klimatyzacją i jej serwisem w Nissanie Primerze P11 - klimatolog - 2013-06-18

Jaśniej się nie da.Pewne ssaki mają duże mózgi ale nie do końca wykorzystane w stu procentach?


Duży problem z klimatyzacją i jej serwisem w Nissanie Primerze P11 - awax - 2013-06-18

Nie ma żadnej możliwości na odzyskanie pieniędzy.
Firmy nie mające pojęcia o serwisie klimatyzacji mogą bezkarnie eksperymentować na autkach Klientów.
Pytania zadawane m.in. na tym forum świadczą ,że zajmują się serwisem autoklimatyzacji amatorzy.
Nie oskarżałbym nikogo o umyślne uszkodzenie skraplacza,myślę że ta nieszczelność była już wcześniej i po prostu nie została zdiagnozowana.Pewnie nieumyślne,ale to w moim przekonaniu jest nieuczciwe.
Dlatego właśnie nie udzielam żadnych porad amatorom ,a jedynie na priv i to osobom,które chcą się uczyć i cokolwiek już potrafią.
Kiedy w końcu Koledzy zrozumieją,że udzielając porad publicznie pozwalamy na funkcjonowanie partaczom,którzy wyrabiają opinię dla całej grupy zawodowej.
Mam nadzieję,że jak najszybciej wprowadzone zostaną przepisy o certyfikacji firm i takie praktyki się skończą,a firmy na które będzie dużo skarg Klientów będą mogły utracić certyfikat.

PS.
Jeżeli osuszacz,który został wymieniony firma Ci oddała to jestem przekonany,że można udowodnić,że nie był on przyczyną nieszczelności podczas pierwszej naprawy.
Wysokie ciśnienia zaś spowodowane były prawdopodobnie niechlujnym napełnieniem.


Duży problem z klimatyzacją i jej serwisem w Nissanie Primerze P11 - AutoSpa - 2013-06-18

klimatolog napisał(a):
AutoSpa napisał(a):Po pierwsze - czy masz jakiekolwiek rachunki, faktury za usługi(ę)?

Jeżeli tak, to pisz na prv:

biuro@phu-blysk.pl

pozdrawiam
Nie dajmy się zwariować drobnym błędom firm które bardzo dobrze wulkanizują.

Tego postu kompletnie nie rozumiem. Może jestem "mało rozgarniety" ale utwierdza mnie to w przekonaniu, że udzielanie jakiejkolwiek pomocy - TYLKO NA PRIV.


Duży problem z klimatyzacją i jej serwisem w Nissanie Primerze P11 - renegat35 - 2013-06-18

To chyba jesteś.
Ja widzę tu jasno, sarkazm, ironię i bekę Big Grin


Duży problem z klimatyzacją i jej serwisem w Nissanie Primerze P11 - khadish - 2013-06-29

Witam,

szukam w zasadzie porady odnośnie naprawy klimatyzacji.

Jestem posiadaczem Nissana Primery WP11 z 98' r. W zeszłym roku przy wymianie akumulatora uszkodziłem przewód klimatyzacji przy osuszaczu. Jako że wszystko było skorodowane to przy próbie odkręcenia przewodów od osuszacza śruby się pourywały. Finalnie zdemontowałem osuszacz a przewody aluminiowe/rurki pozaciskałem kombinerkami (jeden od chłodnicy a drugi odchodzący do kabiny auta) i od tego czasu nie załączałem klimy (chyba że przypadkiem na max 2 sekundy). Teraz udało mi się wymienić rurkę dochodzącą do osuszacza oraz chłodnice klimatyzacji. Zakupiłem też nowy osuszacz ale jeszcze go nie montowałem.

Cały układ jest zmontowany (ze starym osuszaczem żeby nie narażać nowego) i czeka na poradę właśnie.

I teraz pytanie: czy wystarczy że zamontuję osuszacz i nabiję klimatyzację (ze sprawdzeniem szczelności), czy potrzebne są jakieś dodatkowe czynności? Zastanawiam się czy np. jest metoda na usunięcie z układu ewentualnej pary wodnej lub wody.
Czy jest ryzyko że np. z kompresorem coś się stało (nie wiem: nabrał wody? stracił smarowanie? choć jak wspomniałem zacisnąłem przewody by nic się do układu nie dostało )
Chłodnica którą kupiłem jest używana i nie była zabezpieczana w transporcie żadnymi zaślepkami otworów. Podobnie rurka.

schemat klimy z mojego modelu: http://japancars.ru/index.php?route=catalog/nissan&grp_id=E&vin=SJNTCAP11U0268747&ext=BB1&cat=104&cfg_id=6&blk_id=276


Jak to panowie widzicie?


Duży problem z klimatyzacją i jej serwisem w Nissanie Primerze P11 - Tadeusz4321 - 2013-07-01

Trzeba zrobić długa próżnie ok 40min do 1 godziny.Następnie załozyc nowy osuszacz.Znowu próżnia .Dodac do układu 10 -20 ml oleju.A reszta jak w standardowym serwisie auto klimatyzacji.Oczywiście nowe oringi przy chłodnicy i osuszaczu na rurkach


Duży problem z klimatyzacją i jej serwisem w Nissanie Primerze P11 - khadish - 2013-07-03

Tadeusz4321 napisał(a):Trzeba zrobić długa próżnie ok 40min  do 1 godziny.Następnie załozyc nowy osuszacz.Znowu próżnia .Dodac do układu 10 -20 ml oleju.A reszta jak w standardowym serwisie auto klimatyzacji.Oczywiście nowe oringi przy chłodnicy i osuszaczu na rurkach

dzięki!


Duży problem z klimatyzacją i jej serwisem w Nissanie Primerze P11 - driver1979 - 2013-07-04

Dwa dni temu dzwonie do hurtowni motoryzacyjnej i pytam ile kosztuje skraplacz do vw, po dwóch minutach gość mówi że osuszacz 120 zł, może i tak było w tym przypadku, dziurę zlokalizowali nie wiedzieli jak nazwać a co dostali to montowali :lol:


Duży problem z klimatyzacją i jej serwisem w Nissanie Primerze P11 - xblazej85x - 2016-07-01

Witam.
Posiadam Nissana primere 2000r p11 1.6 benzyna i mam również problem z klimą. Jak wciskam guzik klimatyzacji w aucie to słyszę, że się załącza ale chłodzi praktycznie niezauważalnie. czynnik chłodzący nie wycieka. ma ktoś jakiś pomysł co to może być ??


Duży problem z klimatyzacją i jej serwisem w Nissanie Primerze P11 - mg - 2016-07-01

Brak szacunku dla klienta? Niewiedza serwisanta? Toksyczny klient? Smile