Forum Klimatyzacja
[carrier] xarios 200, wyłącza się - Wersja do druku

+- Forum Klimatyzacja (https://forum.klimatyzacja.pl)
+-- Dział: Klimatyzacja.pl (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Chłodnictwo w transporcie (https://forum.klimatyzacja.pl/forumdisplay.php?fid=28)
+--- Wątek: [carrier] xarios 200, wyłącza się (/showthread.php?tid=7236)



[carrier] xarios 200, wyłącza się - godisadj - 2013-06-19

Witam forumowiczów!

Od wczoraj mam problem z agregatem xarios 200. Otóż agregat zamontowany jest na izotermie, (renault master II) wszystko było ok, do wczoraj. Moje temperatury przewozowe wynoszą 4-5st. Rano gdy na zewnątrz temperatura powietrza nie przekracza 20st wszystko jest okey, natomiast gdy robi się na prawdę gorąco, zostawię auto z ładunkiem na chwilę, po czym wracam na pace robi się ok. 19-20st, więc załączam agragat aby schładzał i jadę. Tu pojawia się problem, agregat pracuje około 2min, po czym czerwona lampka na sterowniku zamruga 3-4 razy i koniec, agregat się wyłącza i tak w kółko. Najśmieszniejsze jest to, że nie wyświetla przy tym żadnych błędów, pokazuję A00. Czy ktoś wie o co może chodzić? Dodam jeszcze, że agregat jest po nabiciu czynnika chłodzącego i wymianie skraplacza. Poprostu gdy temperatura na zewnątrz robi się wysoka agregat odmawia współpracy.. Proszę o pomoc. Z góry dziękuje, pozdrawiam, Daniel.


[carrier] xarios 200, wyłącza się - radekklimat - 2013-06-19

Xarios zapamietuje błedy w postaci litery P i na podstawie tego mozesz odczytac jakie były.
Jak ci zmienili skraplacz to kto?(serwis aso) czy przygodny chłodniarz.

Auto z ładunkiem i to tez zalezy od jego ilosci nie powinno łapac tak szybko temperatury a jezeli ladunek jest schłodzony to powinien agregat zbic te temperature w miare szybko.


[carrier] xarios 200, wyłącza się - Robert81r - 2013-06-19

sprawdź błędy w momencie gdy zacznie migać czerwona lampka.
I tak jak napisał Radekklimat - agregat służy do utrzymywania temperatury ładunku, a nie do jego schładzania.


[carrier] xarios 200, wyłącza się - Shitashii - 2013-06-19

Wentylator skraplacza nie działa. Zapomnieli podłączyć wtykę? Cool


[carrier] xarios 200, wyłącza się - darep - 2013-06-20

Witam!
Mam ten sam problem z Xariosem 200. Nie działa wentylator skraplacza. Sterownik pokazuje bląd P02-presostst wysokiego ciśnienia. Pytanie -czy uszkodzony jest presostat czy może jest inny zawór sterujący wentylatorem.


[carrier] xarios 200, wyłącza się - Robert81r - 2013-06-20

darep napisał(a):Witam!
Mam ten sam problem z Xariosem 200. Nie działa wentylator skraplacza. Sterownik pokazuje bląd P02-presostst wysokiego ciśnienia. Pytanie -czy uszkodzony jest presostat czy może jest inny zawór sterujący wentylatorem.

Nie wiadomo czy masz ten sam problem, bo założyciel tematu jeszcze nic sensownego nie napisał.
W Twoim przypadku nie załącza się wentylator przy odpowiednim ciśnieniu (nie wiemy jakie jest ciśnienie bo nie napisałeś ?) więc należy sprawdzić dlaczego się nie załącza. Z tego co pamiętam to wentylator jest elektryczny więc nie wiem o jaki zawór sterujący chodzi ?
Jak przez silnik wentylatora płynie prąd to się wentylator kręci - a u Ciebie się nie kręci. Trzeba sprawdzić dlaczego się nie kręci mimo prawdopodobnie wysokiego ciśnienia skraplania. Chyba układ nie jest jakoś kosmicznie skomplikowany ?


[carrier] xarios 200, wyłącza się - Shitashii - 2013-06-20

Obywatel darep jest skąd?


[carrier] xarios 200, wyłącza się - darep - 2013-06-21

Witam!
Dzisiaj zdjąłem obudowę skraplacza. Wewnątrz są dwa presoststy czarny i czerwony. Jak dokonac sprawdzenia czy w/w presostaty są dobre.
Jak na razie działam sam. jeżeli nie dam rady to pojade do chłodniarza aby podłaczyc zegary i dokonac pomiaru ciśnien.


[carrier] xarios 200, wyłącza się - radekklimat - 2013-06-21

Czerwony wyłacza agregat jak cisnienie wzrosnie powyzej 26bar, czarny załacza wentylator przy 22bar a wyłacza przy 16bar.

Najczestrza przyczyna braku pracy wentylatora to zatarte lub zawieszone szczotki silnika, nalezy je wymontowac i lekko papierem sciernym potraktowac no chyba ze sa juz krótkie wtedy do wymiany.


[carrier] xarios 200, wyłącza się - Shitashii - 2013-06-21

darep napisał(a):Witam!
Dzisiaj zdjąłem obudowę skraplacza. Wewnątrz są dwa presoststy czarny i czerwony. Jak dokonac sprawdzenia czy w/w presostaty są dobre.
Jak na razie działam sam. jeżeli nie dam rady to pojade do chłodniarza aby podłaczyc zegary i dokonac pomiaru ciśnien.
Bez manometrów nic nie rób! Jak coś źle skleisz, to Ci sprężarka zaraz padnie. Jedź na porządny serwis.


[carrier] xarios 200, wyłącza się - darep - 2013-06-23

radekklimat napisał(a):Czerwony wyłacza agregat jak cisnienie wzrosnie powyzej 26bar, czarny załacza wentylator przy 22bar a wyłacza przy 16bar.

Najczestrza przyczyna braku pracy wentylatora to zatarte lub zawieszone szczotki silnika, nalezy je wymontowac i lekko papierem sciernym potraktowac no chyba ze sa juz krótkie wtedy do wymiany.
Wczoraj zdemontowałem wentylator i podłączyłem go do akumulatora i działa. Więc chyba uszkodzony jest jeden z presostatów-czarny?????


[carrier] xarios 200, wyłącza się - darep - 2013-06-26

Witam!
Wczoraj kupiłem presostat wysokiego ciśnieni aczarny i dzisiaj go zamonotowałe. wentylator poszedł i pracuje. Odetchnąłem z ulga.


[carrier] xarios 200, wyłącza się - darep - 2013-06-27

Witam!
Zaraz po założeniu nowego presostatu wys. ciśnienia wyswietlacz pokazywał A00, a dzisiaj pokazuje P01 presostat niskiego ciśnienia LP. Czy to cos poważnego. Dodam, że agregat pracuje.


[carrier] xarios 200, wyłącza się - radekklimat - 2013-06-28

P01 to byl blad LP zapisany w pamieci sterownika, bledy aktywne oznaczone sa literą A


[carrier] xarios 200, wyłącza się - klimatordebica - 2013-08-20

Sprawdzanie presostatów:

- mostek na wtyke od strony instalacji
- miernik na kable presostatu
- agregat start
- jedna osoba kontroluje cisnienia na zegarach a druga daje pierwszej znac kiedy i czy presostat zwarl/rozwarl